Brand

Diskuse - Jaký fotoaparát na natáčení videí?

David

4 příspěvků

Ahoj, 

 

jem naprostý laik a nikdy jsem pořádně nefotil. Rád bych se postupně naučil alespoň základy, ale proč sem vlastně píšu. Do budoucna bych začal rád natáčet rybářská videa a rád bych to hned od začátku dělal s kvalitním zvukem i obrazem. Obraz by byl natáčen převážně z nějaké stabilní polohy, ale občas samozřejmě i z ruky - potřeboval bych, aby měl fotoaparád dobrou stabilizaci obrazu, aby natáčel hezký obraz ve full HD (60fps je dnes už standart řekl bych?), potřeboval bych také, aby měl vstup na externí mikrofon (mám v plánu natáčet s klopovým mikrofonem). Nutně bych také potřeboval výklopný a nejlépe otočitelný displej. Budu rád za každé doporučení, protože nemám vůbec představu, co je dobré a co je špatné. Děkuji za toleranci mé primitivní formulace potřeb :)

před 5 lety

David

4 příspěvků

Ještě dodám, ke koupi auta jsme dostali Canon Rebel T6/EOS 1300D. Co jsem pochytil ze zahraničních recenzí, moc dobře na tom není, navíc pokud se nemýlím, tak minimálně 3 z mých požadavků nesplňuje. Dostačující na mé potřeby by tedy asi nebyl, mám pravdu? Díky

 

před 5 lety

sladas

4173 příspěvků

Canon EOS 200D s objektivem řady STM by to vyřěšil.

před 5 lety

Jiří

10 příspěvků

Pokud jde pouze o natáčení videa, pak bych raději volil kameru, než fotoaparát.  Mnohem lépe se s ní pracuje. Pokud chcete mít kvalitní zvuk, např. na reportáž. Otázky a odpovědi, pak je nutno mít ty mikrofony dva a zaznamenávat je do do dvou kanálů. Na to postačí většinou jeden stereo vstup, nutno však k tomu si udělat rozdvojku na dva mikrofony. Většinou je v kamerách i foťácích konektor Jack 3,5mm stereo. Budete asi potřebovat stativ a dobré je dálkové ovládání kamery, což mnohé splňují buďto přes BT, nebo WiFi, nebo kabelem.

Pokud chcete fotoaparát, pak Panasonic nebo Canon M50 nebo Sony Alpha + příslušný objektiv. Nevím jaký finanční obolus chcete investovat. Určitě bych navštívil nějakou prodejnu s fototechnikou a probral požadavky s prodavačem.

před 5 lety

David

4 příspěvků

Díky moc za rady. Mám v plánu točit převážně sám, ale nevylučuji například hosta. Nad touto variantou jsem přemýšlel a možná by se to dalo vyřešit dualním klopovým mikrofonem. Fotoaparát je pro mě předpokládám praktičtější vzhledem k potenciální aktivitě na Instagramu a Facebooku v rámci propagace. Mám v plánu tvořit především naučná videa, kde je, kromě kvalitního obsahu, potřeba i kvalitní zvuk i obraz, ale rád bych se vlezl do 20 tis..Cestu do nějakého specializovaného obchodu asi absolvuji. Díky

před 5 lety

David

4 příspěvků

Rád bych se ještě zeptal na jednu věc. Nakupovali jste někdy elektroniku tohoto typu ze zahraničí? Dívám se na ebay na Canon EOS 200D, který tu byl zmíněný (mimochodem je to myslím stroj jako stvořený pro mě :D - podle recenzí) a vychází i s objektivem řady STM (který je pro mě důležitý kvůli stabilizaci, jak jsem pochopil) asi o 5 tis. levněji než v tuzemských obchodech, a to u ověřených prodejců. Díky za odpověď.

 

Přidávám link : https://www.ebay.com/itm/UK-Canon-EOS-200D-Camera-with-18-55mm-STM-Lens-Black/183363630146?epid=24016735727&hash=item2ab152f442:g:ccsAAOSwQTRb5QfM:rk:3:pf:1&frcectupt=true

 

Samozřejmě z hlediska záruky je výhodnější nakoupit foťák tady, ale pokud bych měl ušetřit třetinu, dost bych váhal.

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.