Brand

Diskuse - Jaký krajinářský workshop

Jan

1 příspěvků

Ahoj

 

začínám s fotografováním a chtěl bych se naučit základy co nejdříve na nějakém dobrém workshopu. Bydlím nedaleko od Českého Švýcarska a našel jsem tam dva

 

https://www.danielrericha.cz/blog/jarni-cesko-saske-svycarsko-2017-28.html

https://www.bohemianjourneys.com/elbe-sandstone-mountains-workshop?utm_campaign=switzerlandworkshop

 

Překvapil mně ten strašný rozdíl v ceně, jeden je za 2 900 a druhý v korunách za 14 000, přitom podle textu nabízejí oba dva to úplně stejné.

 

Nemáte prosím někdo zkušenosti s některých z nich? Je ten druhý opravdu o tolik lepší, aby se vyplatilo zaplatit pětinásobek ceny? Kvalita fotek se mi totiž líbí víc od Daniela Řerichy. Ale něco v tom určitě být musí, proč je ta cena druhého o takhle moc vyší :-)

 

Nechci se nechat napálit, jsou to pro mě už velké peníze, takže pokud někdo zkušenější poradí, budu moc vděčný.

před rokem

zdenda77

1429 příspěvků

Určitě pusť z hlavy dát za worshop 14tisíc, to radši investuj do techniky. Zkušenost nemám, ale přihodím ti další dva co dělají nejen České švýcarsko a to Michal Balada a pak duo Jan Šmíd a Karel Horáček - ti dva posledně jmenovaní dělají kromě krajin i workshopy zaměřené na noční panoramatické fotky. Michal Balada tu má pod sebou sekci krajinářské fotagrafie viz. jeho článek s výběrem a komentářem k fotkám z 5.4.2017

Ostatně fotek v galeri i článků je tu od všech tří na Fotorádci dost...

Zkušenosti určitě někdo dodá..

 

PS: Ještě mě napadlo do začátku nejsou špatné články o krajinářské fotografii od Vaška Krpelíka . 

před rokem

lecter

30 příspěvků

Workshopu s p. Řeřichou bych se nebál. Daniel Řeřicha je krajinář par excellence.

před rokem

Tomáš

10256 příspěvků

Bohužel ne vždy je cena úměrná kvalitě. Už jenom to, že ten druhý zmíněný je propagovaný v angličtině, značí, že je cílený na zahraniční zákazníky, kteří mají jinou kupní sílu a pořadatel se snaží je prostě odrbat co to jde. Protože 14 tisíc za jednodenní kurz v případě, kdy se nejedná o světově uznávaného lektora, je prostě přehnaně moc. Bez obav zvolte lokální levnější kurz a jsem si jistý, že kvalitou bude nejen srovnatelný, ale možná i lepší.

před rokem
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.