Brand

Diskuse - Jaký krajinářský workshop

Jan

1 příspěvků

Ahoj

 

začínám s fotografováním a chtěl bych se naučit základy co nejdříve na nějakém dobrém workshopu. Bydlím nedaleko od Českého Švýcarska a našel jsem tam dva

 

https://www.danielrericha.cz/blog/jarni-cesko-saske-svycarsko-2017-28.html

https://www.bohemianjourneys.com/elbe-sandstone-mountains-workshop?utm_campaign=switzerlandworkshop

 

Překvapil mně ten strašný rozdíl v ceně, jeden je za 2 900 a druhý v korunách za 14 000, přitom podle textu nabízejí oba dva to úplně stejné.

 

Nemáte prosím někdo zkušenosti s některých z nich? Je ten druhý opravdu o tolik lepší, aby se vyplatilo zaplatit pětinásobek ceny? Kvalita fotek se mi totiž líbí víc od Daniela Řerichy. Ale něco v tom určitě být musí, proč je ta cena druhého o takhle moc vyší :-)

 

Nechci se nechat napálit, jsou to pro mě už velké peníze, takže pokud někdo zkušenější poradí, budu moc vděčný.

před 9 měsíci

zdenda77

1419 příspěvků

Určitě pusť z hlavy dát za worshop 14tisíc, to radši investuj do techniky. Zkušenost nemám, ale přihodím ti další dva co dělají nejen České švýcarsko a to Michal Balada a pak duo Jan Šmíd a Karel Horáček - ti dva posledně jmenovaní dělají kromě krajin i workshopy zaměřené na noční panoramatické fotky. Michal Balada tu má pod sebou sekci krajinářské fotagrafie viz. jeho článek s výběrem a komentářem k fotkám z 5.4.2017

Ostatně fotek v galeri i článků je tu od všech tří na Fotorádci dost...

Zkušenosti určitě někdo dodá..

 

PS: Ještě mě napadlo do začátku nejsou špatné články o krajinářské fotografii od Vaška Krpelíka . 

před 9 měsíci

lecter

29 příspěvků

Workshopu s p. Řeřichou bych se nebál. Daniel Řeřicha je krajinář par excellence.

před 9 měsíci

Tomáš

10235 příspěvků

Bohužel ne vždy je cena úměrná kvalitě. Už jenom to, že ten druhý zmíněný je propagovaný v angličtině, značí, že je cílený na zahraniční zákazníky, kteří mají jinou kupní sílu a pořadatel se snaží je prostě odrbat co to jde. Protože 14 tisíc za jednodenní kurz v případě, kdy se nejedná o světově uznávaného lektora, je prostě přehnaně moc. Bez obav zvolte lokální levnější kurz a jsem si jistý, že kvalitou bude nejen srovnatelný, ale možná i lepší.

před 9 měsíci
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.