Brand

Diskuse - Je lepší vyšší starší třída nebo novější nižší?

maribou

5 příspěvků

Dobrý den,potřebovala bych radu jestli si pořídit raději starší typ Canonu, např. 30d, 50d z bazaru za cenu do 10 tisic nebo nový nižší typ např. 760d, 200d za cenu vyšší než 10 tisic? Objektivy mám 50mm a 35mm a fotit chci portréty v mistnosti. Dekuji za vaše zkušenosti, Katka

 

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Do 30 bych již nešel ze starších 50D viz odkaz https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=502190 ,

nebo 70D viz odkaz https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=513562 .

U těch nových bych upřednostnil 760D kvůli lepší ovladatelnosti, zejména korekce expozice a možnosti ovládat externí blesk umístěný mimo fotoaparát. Ty starší mají téměř stejné ovládání jako 760D. Naní-li toto pro vás důležité vemte 200D, která se ovládá skrze vá displej. 

před 6 lety

maribou

5 příspěvků

Děkuji za odpověď,inzeráty prochazim... Ještě se zeptám.. nejde mi tolik o technicke vychytávky foťáku jako spíš o výsledné fotky. Aby vypadaly co nejlépe vzhledem k typu přístroje (měla jsem za to,že čím vyšší třída tím kvalitnější fotky), takze jsem se vlastně chtěla zeptat jestli bude fotka z 50d vypadat lépe než ze 760d? Když 50d byla výborná před lety jestli to dnes ještě platí v porovnání s tím co se vyrábí dnes,ale pro jiné uživatele (760d spíše pro začátečníky až nadsence). Děkuji

před 6 lety

maribou

5 příspěvků

Děkuji za odpověď,inzeráty prochazim... Ještě se zeptám.. nejde mi tolik o technicke vychytávky foťáku jako spíš o výsledné fotky. Aby vypadaly co nejlépe vzhledem k typu přístroje (měla jsem za to,že čím vyšší třída tím kvalitnější fotky), takze jsem se vlastně chtěla zeptat jestli bude fotka z 50d vypadat lépe než ze 760d? Když 50d byla výborná před lety jestli to dnes ještě platí v porovnání s tím co se vyrábí dnes,ale pro jiné uživatele (760d spíše pro začátečníky až nadsence). Děkuji

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Děkuji za odpověď,inzeráty prochazim... Ještě se zeptám.. nejde mi tolik o technicke vychytávky foťáku jako spíš o výsledné fotky. Aby vypadaly co nejlépe vzhledem k typu přístroje (měla jsem za to,že čím vyšší třída tím kvalitnější fotky), takze jsem se vlastně chtěla zeptat jestli bude fotka z 50d vypadat lépe než ze 760d? Když 50d byla výborná před lety jestli to dnes ještě platí v porovnání s tím co se vyrábí dnes,ale pro jiné uživatele (760d spíše pro začátečníky až nadsence). Děkuji

před 6 lety

50D je na tom hůř při vyšším ISO, 200D i 760D jsou na tom o1EV lepši a 70Dse mi osobně zdá s nejlepším výstupem.

Zde můžete porovnat výstupy z aparátů.
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HT

Nahoře v levém sloupci si klikněte na ALL Camera a v roletce si vyberte aparát např XY.
Naskočí vám sloupec s náhledy při různém nastavení ISO, tam si vyberete hodnotu ISO na kterou kliknete a náhled se zvětší,
poté klikněte na Full Size Image. To samé učiňte v pravém sloupci, kde si nastavíte aparát YX a můžete porovnávat.

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Katko.

Slaďas Ti hezky prakticky napověděl a já už se přidám jen s pár řádky...třeba Ti k něčemu také budou.

K prvnímu dotazu, zda je lepší nová nejnižší třída a nebo starší vyšší je potřeba říci i to, že srdcem každé zrcadlovky je snímač a je podpořený procesorem a SW pro zpracování snímku. Když budeš jedotlivé řady aparátů srovnávat, zjistila by jsi po pečlivějším bádání, že výrobce obvykle používá pro obě řady s určitým časovým odstupem stejný materiál - tedy stejné snímače a obvykle mírně odlišný SW. Proto po určitou dobu je výstup obrazu téměř srovnatelný souběžně v obou ( nebo dokonce ve všech třech) kvalitativních řadách a aparáty se tak liší technicky a jen velmi málo kvalitou obrazu.

To trvá obvykle nějakou dobu do zásadní technologické změny, a tou je kupříkladu použití jiného snímače...obvykle s vyšší hustotou bodů. Následně tedy dojde ke kvalitativní změně a to postupně obou řad aparátů. Jasně - je potřeba to nabídnout nejprve v té dražší třídě a pak až někdy v entry levelu.

Vzhledem k tomu je tedy jasné, že pokud budeš porovnávat starší aparáty byť z vyšší třídy, mohou dosahovat klidně slabší výsledky, než nové z nižší třídy.

 

Nakolik je tedy dnes lepší pořídit starší laciný a nebo novější dražší a který ? ... Dovolím si přidat odkaz také na jeden srovnávač, který rád používám. Na rozdíl toho od Slaďáska tento pracuje pouze s měřenými parametry. ( ale lepší proto není - je jen jiný) Subjektivní vjem je tedy ponechán stranou a jsou vidět holá čísla. Do srovnání jsem zadal fotoaparáty Canon a zobrazil vhodnost jejich použití pro portrétní fotografii. https://www.dxomark.com/cameras/brand-canon/launched-between-2002-and-2018/launch_price-from-0-to-45200-usd/sensor_type-entryleveldslr-semiprodslr#hideAdvancedOptions=false&viewMode=graph&xDataType=year&yDataType=rankColor

v tabulce dole je formou bodů vidět jak "vhodným" systémem a technologií disponuje který aparát pro portrét. Jak Slaďas správně předpokládal i měření posunulo výše Can 70D, ale i 750 a 760D a o znatelný skok výše jsou až nové 80D a 200D.... I tady se projevuje vývoj technologie k lepšímu (naměřenému) výsledku, byť 70D je na špici ve srovnání s velkým množstvím nižší a střední třídy DSLR.

Mně osobně překvapilo, že se prakticky od roku 2004 pohybují aparáty výkonem kolem obdobné naměřené hladiny. Jen ty dnešní jsou rychlejší, přítulnější, mají více SW vychytávek, mluví česky - což také nebylo vždy zvykem, Prostě ten posun je obrazově velmi omezenější, než by se mohlo předpokládat. Z tohoto hlediska pokud bych neměl finance určené na nejnovější aparát - na takový který přinesl technologickou změnu řady,  tak bych klidně sáhl po starším modelu s více technickými možnostmi, (ale i to má své hranice. Všechno totiž stárne.) 

Ahoj František

 

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Katko a ty portréty doma budou za stávajícího světla, nebo máš nějaká externí světla? Fotil jsem  jak 50D, 70D i 760D a pro portrét bych vybral 70D a důvod, jemnější barevné přechody u výrazného makeupu, již z aparátu a oproti 760D i 200D má možnost microadjustmentu objektivů. 50D je poplatná své době vzniku, ale do cca 800 ISO a zvětšenin 30x40cm by svou práci odvedla. 

před 6 lety

maribou

5 příspěvků

Díky moc všem za tipy a názory,testy jsem si pečlivě prohledla a pořád to zvažuju a čtu inzeraty,jsem ale limitovaná penězi,kdyby ne asi bych momentálně pořídila 77d. Teď jsem našla moznost koupit 7d do 10.000 Kč,vážně o tom uvažuji. Co myslíte? Fotit chci v místnosti,bez použití blesku,kde je dost přirozeného svetla... 50d v dobrém stavu za 6.000 Kč z druhé ruky mi přijde lákavá nabídka. Ale co ta 7d? :-)

před 6 lety

maribou

5 příspěvků

Františku, díky za názor a za srovnávač!

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

7D bude dělat trochu lepší foto, ale je to již velký a těžký přístroj speciálně vyrobený pro focení sportovní reporáže a zvěře v divoké přírodě. Já ho měl půjčený před šesti roky na focení dvou koncertů a byl jsem unesen rychlosí ostření a sériového snímání. Co mně však odradilo byla váha a velikost madla, neb při ovládání jsem musel neustále přehmatávat a v polovimě koncertu už mne chytala křeč do pravé dlaně a po koncertu už mne bolela celá ruka, vím že to není vada aparátu, ale toho, že mám malé ruce a tak jsem pak koupil 600D(stejný snímač) u kterého žádný problém s držením a ovládáním nemám ač pohled do toho hledáčku 7D se nadá zapomenout. Jenže já fotím pro radost a tu mi 7D neposkytl, radím vzít do ruky a vyzkoušet.

Koukněte na bazar Megapixelu.

 https://www.megapixel.cz/bazar-digitalni-fotoaparaty-videokamery?b%5B2%5D=canon&sort=price-asc .  

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.