Brand

Diskuse - kam se obrátit když chci vyvolat cca 30 let staré filmy

jeepak

1 příspěvků

Dobrý den, 

neví tu někdo s kým/kde by se dalo domluvim aspoň pokus o vyvolání takhle starých filmů? Rodiče budou slavit 50. výročí a když si vemu že mají plnou krabici od bot filmů a žádný vyvolaný, tak by jsem chtěl sehnat někoho kdo by se o to pokusil.

Moc děkuji za pomoc.

před 12 dny

Tomáš

10287 příspěvků

Dobrý den,

než shánět nějakého nadšence, tak bych asi zvolil vyvolání v labu. Mám dobrou zkušenost s Ultralab & Syn v Praze. Zkuste si tam zavolat a zeptejte se. Hlavně jim řekněte, jak staré negativy to jsou a jaké negativy to jsou (předpokládám černobílé?). Těžko říct, co tam z toho bude - je dost dobře možné, že už z toho budou jen šmouhy, ale klidně to může být v pořádku. To nelze bez dalších informací říct. Záleží i na tom, v jakých podmínkách to bylo skladované, co je to za filmy, atd.

Já si třeba černobílé filmy doma volám... a kdybych měl takto někomu vyvolávat filmy, tak si to stejně nechám zaplatit (čas, chemie). Takže si myslím, že v tom labu to budete mít jisté, rychlejší a finančně srovnatelné.

před 12 dny

Aleš

261 příspěvků

Dobrý den,

než shánět nějakého nadšence, tak bych asi zvolil vyvolání v labu. Mám dobrou zkušenost s Ultralab & Syn v Praze. Zkuste si tam zavolat a zeptejte se. Hlavně jim řekněte, jak staré negativy to jsou a jaké negativy to jsou (předpokládám černobílé?). Těžko říct, co tam z toho bude - je dost dobře možné, že už z toho budou jen šmouhy, ale klidně to může být v pořádku. To nelze bez dalších informací říct. Záleží i na tom, v jakých podmínkách to bylo skladované, co je to za filmy, atd.

Já si třeba černobílé filmy doma volám... a kdybych měl takto někomu vyvolávat filmy, tak si to stejně nechám zaplatit (čas, chemie). Takže si myslím, že v tom labu to budete mít jisté, rychlejší a finančně srovnatelné.

před 12 dny

Já si spíše domnívám, že jeepak má na mysli skenování. Pochybuji totiž, že by někdo naexponoval celou krabici kinofilmů (nebo svitků) a ani jeden by si nevyvolal a nechtěl vidět fotky. Ale možná se pletu... :-)

před 12 dny
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.