Brand

Diskuse - Koupě objektivu na Ebay

David

2 příspěvků

Ahoj, chtěl bych si koupit objektiv od Nikonu, jo konkrétně 70-200mm F2.8E FL ED VR. Cena u nás je něco přes 70.000kč. Cena na Ebay kolem 45.000ķč. To už je značná úspora.  Máte někdo zkušenost s koupí tak drahého objektivu z Ebay?

 

Našel jsem např. tohoto prodejce. Mám prosbu na zkušenější. Mohl by se mi někdo na to podívat a říct zda je cena konečná? Nejsem zdatný angličtinář, ale mělo by to být bez dalších poplatků.  Což nechápu, protože Švýcarsko není v EU. Popřípadě uvítám jiné doporučení na pověřeného prodejce za dobrou cenu. 

 

Díky moc a přeji dobré světlo. 

před 6 lety

František

921 příspěvků

Vývoz zboží je obecně osvobozen od DPH.

Tedy švýcarské DPH se neúčtuje pokud je zboží určeno na vývoz. Při dovozu do Česka zaplatíte tedy české clo a DPH jehož výše záleží na daném zboží: Výpočet cla: https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx

Takže ono to tak až bez poplatků nebude.... ;-)

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Jj, problém není ani tak na straně odesílatele jako příjemce. Podobně jsem přes Ebay v minulosti koupil můj oblíbený objektiv, který byl v perfektním stavu a se zakončením pro můj fotoaparát prodáván za 7500Kč (na této cenové hladině se pohyboval použitý objektiv i na zdejším Aukru, ale v horším stavu a jiným zakončením). Po započítání výpalného našemu státnímu aparátu jsem platil bezmála 11000Kč. Což je myslím solidní úřednické odrbání. Ale což, mám co jsem chtěl, oblíbený manuální objektiv ve stavu nového a fotí se s ním skvěle. Dal bych za něj i těch 11? Jistě, dal, z EU ho v tomto stavu nikdo nenabízel, ale... raději bych to dal prodejci.

Když už bych ale chtěl kupovat tak drahý objektiv, určitě bych si dal s výběrem prodejce víc práce. Jeho spolehlivost musí být nezpochybnitelná (historie předchozích prodejů) a na konci nesmí být žádná zbytečná přiřážka, takže země EU.

před 6 lety

Martin

283 příspěvků

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Tak pokud by pro mne ta usetrena castka byla vyznamna, rozhodne bych si neobjednaval tak drahe zbozi z ciziny kvuli moznosti komplikaci. Treba kvuli pripadnemu uplatneni zaruky posilat zbozi zpet do Irska .... pripadna jakakoliv jina komplikace...to uz bych si radeji koupil pouzite zbozi v cesku s tim, ze si ho nazivo odzkousim pred zaplacenim.

před 6 lety

David

2 příspěvků

Děkuji všem za odpovědi. Já mák dispozici asi 45 tisíc a chtěl jsem nějaký objektiv 70-200 se světelností 2.8 v celém rozsahu ohniska. Bylo by fajn mít ten nejnovější Nikon. Úspora oproti obchodům u nás je obrovská (cca 30 tisíc). Na druho stranu uznávám, že je zde riziko v případě nějaké reklamace. Asi to nakonec dopadne tak, že si koupím Tamron 70-200 2.8 G2 u nás. Zatím nevím jak se rozhodnout. 

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Podle me, pokud usetrite 30 nebo podobne, tak jedine zpusobem, kdy nekdo nezaplati poplatky typu clo ci dph cili vlastne pujde o zlodejinu, mozna ne nutne z Vasi strany. Jinak tech 30 usetrit nelze. I tak bych byl ale pesimisticky, ze ten rozdil udela opravdu 30 nebo podobnu castku.

Na ten Tamron jsem negativni reference zatim neslysel. Kolegovi se na nem nedavno pokazil AF motorek a ctvrty den (zapocitana i posta) mel objektiv i s vymenenym motorkem zpet doma. Takze to vypada, ze zaruka i rychly servis funguji snad taky dobre.

Slusnou recenzi, pokud to nahodou neznate, na srovnani techto objektivu naleznete na makofoto

http://makofoto.cz/nikon/objektivy/Tamron_70_200G2/Tamron_70_200_G2.htm

Pokud budete kupovat tady, velke plus vidim take v moznosti zajet si to koupit do firem jako Fotoskoda ci Megapixel, kdy si ten objektiv muzete prvni vyzkouset se svym telem a zjistit tak, jestli nebude treba nejak hure seriditelny co se AF tyce, coz povazuji za dost velkou vyhodu. Jiste, pripadny Nikon by mel sednout bez problemu, ale nahoda je blbec a uz jsem mluvil i s panem, ktery velmi nadaval na situaci, kdy vracel Nikonu prave kvuli velke nepresnosti AF Nik 300/2,8 - pan byl velmi verohodny, udelal jsem s nim obchod a bylo videt, ze jde o cloveka, ktery neni urcite chudy a je velkorysy, tudiz nepredpokladam, ze by mel zapotrebi delat divadlo s nejakymi smyslenymi historkami.

Tak Vam preji at se rozhodnete ke sve maximalni spokojenosti.

 

před 6 lety

Pavel

3 příspěvků

kvůli třiceti tisícům bych tam snad i zajel, osobně převzal a udělal si na pár dní dovolenou... a cla by tím odpadla

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.