Brand

Diskuse - koupit Sony A7II nebo nějakou 3/4 od panasonicu nebo olympusu?

Antonín

1 příspěvků

Zdravím, tak trochu tápu a rád bych si nechal poradit od zkušenějších fotografů. Po absolvování docela obsáhlého fotokurzu s mým stařičkým Sony Alpha A58 jsem se rozhodl pořídit si nový stroj, konkrétněji něco lehčího, skladného, ale zároveň s dobrou obrazovou kvalitou. Rád cestuji a chtěl bych mít fotoaparát víceméně stále po ruce, fotím hodně reportáže, ulici, ale zároveň bych si chtěl občas cvaknout i třeba nějakou architekturu, portrét nebo krajinku, takže hledám co nejuniverzálnější fotoaparát. Delší dobu mám vyhlídlou Sony A7II, což je fullframe a moc se mi líbí, leč se k němu nedá sehnat jiná cenově dostupná alternativa základní 28-70ky o jejíž kvalitě nejsem moc přesvědčen, tak jsem začal přemýšlet o něčem jiném a jako další případní uchazeči mne zaujal trojlístek tříčtvrtinek Panasonic G80 v setu s 12-60, nový Panasonic GX9 v setu stejnou 12-60 a nebo Olympus E-M10 Mark III + 14-42 IIR+40-150R černý...máte s nimi někdo zkušenost? Pořípadě jakou variantu byste mohli doporučit?
Popřípadě máte někdo zkušenost s adaptéry ze Sony na jiné typy bajonetů a jestli se to dá vyřešit i touto cestou?
Děkuji za jakoukoli radu, moc pomůže:)

před 6 lety

Josef

170 příspěvků

Tak tady je zásadní rozdíl ve velikosti čipu, použití a také ceně.

Pokud vás zajímají portréty a chcete nízkou hloubku ostrosti, tak fullframe a pevný světelný objektiv.

Také šum a použitelné ISO bude u FF někdě jinde.

Ostatní fotoaparáty by to měly vyvážit svoji velikostí, váhou a cenou.

 

Takže  rozhodování jestli FF nebo malý 4/3 čip je to nejdůležitější.

Případně jestli fotíte krajinu na široká ohniska, tak se podívat na který fotoaparát seženete jaký objektiv...

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.