Brand

Diskuse - Který z těchto objektivů?

Michal Trávníček

18 příspěvků

Ahoj. Chtěl bych pořídit nějaký základní univerzální objektiv pro Canon 60D. Mám objetivy Canon 50mm 1.8 STM, Canon 70-200mm F4 L USM a Tamron 17-50 f2.8 Nejvíc používám ten 50mm kvůli naprosto úžasné ostré kresbě. Jenže s ním můžu fotit pouze v exteriéru, protože je to už celkem dlouhé ohnisko. Takže bych potřeboval nějaké kratší ohnisko kolem 30mm. Důležité pro mě je, aby byla co nejostřejší kresba a to až do rohů od clony přibližně 2,8. Budu fotit jak postavy, tak i krajiny a místnosti, takže tu ostrost budu potřebovat po celé ploše. Mám sice ten Tamron, ale tam jsou bohužel ty rohy značně neostré i na vyšší clony. Takže ta ostrost je pro mě rozhodující, jinak by nemělo smysl utrácet peníze a bude to nejpoužívanější objetiv. Rozhoduji se mezi: 

 

Canon EF 28mm f1,8 USM

Canon EF 28mm f2,8 IS USM

Canon EF 35mm f2.0 IS USM

Sigma 30mm f1.4 DC HSM ART

 

Který z nich bude nejlepší volbou? Díky.

 

před 6 lety

Aleš

263 příspěvků

Ahoj. Chtěl bych pořídit nějaký základní univerzální objektiv pro Canon 60D. Mám objetivy Canon 50mm 1.8 STM, Canon 70-200mm F4 L USM a Tamron 17-50 f2.8 Nejvíc používám ten 50mm kvůli naprosto úžasné ostré kresbě. Jenže s ním můžu fotit pouze v exteriéru, protože je to už celkem dlouhé ohnisko. Takže bych potřeboval nějaké kratší ohnisko kolem 30mm. Důležité pro mě je, aby byla co nejostřejší kresba a to až do rohů od clony přibližně 2,8. Budu fotit jak postavy, tak i krajiny a místnosti, takže tu ostrost budu potřebovat po celé ploše. Mám sice ten Tamron, ale tam jsou bohužel ty rohy značně neostré i na vyšší clony. Takže ta ostrost je pro mě rozhodující, jinak by nemělo smysl utrácet peníze a bude to nejpoužívanější objetiv. Rozhoduji se mezi: 

 

Canon EF 28mm f1,8 USM

Canon EF 28mm f2,8 IS USM

Canon EF 35mm f2.0 IS USM

Sigma 30mm f1.4 DC HSM ART

 

Který z nich bude nejlepší volbou? Díky.

 

před 6 lety

Zdravím Michale,

tu Sigmu 30mm ART mám na Pentaxu a jsem s ní hodně spokojen. A to

jak s ostrostí, světelností, tak i s ohniskem, které je hodně univerzální. Jen

je třeba dávat pozor v tmavých interiérech, na plně otevřenou clonu, protože

hloubka ostrosti je tak malá, že se focený objekt snadno dostane mimo tuto HO...

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Očekával bych, že nejlepší kresbu bude mít Sigma Art, která má obecně dobré jméno. Ale doporučuju si někdy udělat výlet do vhodného fotokrámku a vyzkoušet ji přímo na 60Dčku. Nadstandardní ostrostí obecně trpí i objektivy Samyang, ale ty jsou až na výjimky čistě manuální záležitost a cena už také nemusí být žádné terno, pokud někdo zrovna nevyprodává sklad.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.