Brand

Diskuse - Kupa tela a objektivu do 650eur

Lukas

1 příspěvků

Dobrý deň mám záujem o kúpu tela a objektívu.

 

Chcel by som fotiť portréty ľudí. Som začiatočník aj preto nechcem si kupovať drahšie prislušenstvo. Ale taktiež ani najlacnejšie skôr hľadám niečo v pomere dobrá kvalita: za lepšiu cenu.

 

Rozmýšlal som že si kúpim telo za 200-250eu a objektív za 400-450eu. Ale osobne nemám skúsenosti s tým, či je to správne riešenie na kvalitu fotky, máť lacné telo a drahší objektív.

 

Telo za cenu 200-250 som našiel Canon 1200D,600D nikon D5100,3200, D90

 

A objektiv by som k tomu dal buď prime 50/80 alebo Zoom 50-200 za cenu 400.450eur.

 

Prosím vás je táto konfigurácia zrkadlovky vhodná na portréty aj kvalitou ? Napadá vás nejaké iné optimalizovanie zrkadlovky ? 

 

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Pokud portrety tak bych z objektivu zacal tou pevnou padesatkou a u toho tela je tezko radit...no pokud neuvazujete zatim o FF snimacich, tak bych spise porizoval to telo nejake novejsi, tedy treba D90 asi uz ne ...a proste cas Vam ukaze, co budete chtit..

Nebo pak druha moznost nejake co nejlevnejsi bazar telo a bazar zoomik...sice ne kvalitni vystup, ale mohlo by Vam to ukazat, co vlastne poridit v budoucnu a tohle levne reseni pokud nakoupite dobre pak snad zase prodate za plus minus stejne penize ..... ono dobre a zajimave portrety jsou samozrejme krom tela a objektivu i o fotografovi a svetle.

Konkretne Vam neporadim, bylo by to moc casu u hledani na bazarech a navic Vam by to nemuselo sednout.

Preji dobrou volbu.

 

před 6 lety

Luboss7

31 příspěvků

Dobrý deň mám záujem o kúpu tela a objektívu.

 

Chcel by som fotiť portréty ľudí. Som začiatočník aj preto nechcem si kupovať drahšie prislušenstvo. Ale taktiež ani najlacnejšie skôr hľadám niečo v pomere dobrá kvalita: za lepšiu cenu.

 

Rozmýšlal som že si kúpim telo za 200-250eu a objektív za 400-450eu. Ale osobne nemám skúsenosti s tým, či je to správne riešenie na kvalitu fotky, máť lacné telo a drahší objektív.

 

Telo za cenu 200-250 som našiel Canon 1200D,600D nikon D5100,3200, D90

 

A objektiv by som k tomu dal buď prime 50/80 alebo Zoom 50-200 za cenu 400.450eur.

 

Prosím vás je táto konfigurácia zrkadlovky vhodná na portréty aj kvalitou ? Napadá vás nejaké iné optimalizovanie zrkadlovky ? 

 

před 6 lety

Na portréty ti pre začiatok úplne stačí ten Nikon D90 + objektív Nikkor 50mm/1,8D. Na Bazoši nájdeš momentálne D90 za 150 € (len cca 7000 cvakov!) + grip za 80 € (asi sa ti bude foťák lepšie držať na výšku). A za 90 € nájdeš na bazoši ten objektív ešte so zárukou 1 a pol roka :-) Celkovo to je 240-320 €. K tomu si na bežné fotenie kúp použitý objektív 18-105 mm, za cca 100 €. S týmto sa dajú určite nafotiť pekné portréty a keď zistíš že potrebuješ niečo lepšie, tak to môžeš s malou stratou rozpredať a kúpiť niečo lepšie. Trochu lepší je Nikon D7000 (má o dosť menší šum, dá sa doladiť front/backfokus, trochu viac MPx ako D90 a ďalšie veci navyše, ten sa momentálne dá kúpiť za cca 300 €). Pri výbere foťáku by som pozeral min. koľko má nacvakané, udávaná životnosť závierky je 100.000-150.000 záberov, teda ak máš do 10.000 záberov, je to v podstate skoro nový foťák, ak sa to už blíži 100.000 tak by som ho už určite nekupoval. Aj keď môže samozrejme vydržať ešte dlho. Hodila by sa ešte nejaká odrazka a postupne aj ďalšie veci /napr. blesk s diaľkovým odpalovačom, stojan na blesk a nejaký fotodáždnik a pod./ Ostatné je na tebe.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.