Brand

Diskuse - Malý univerzální fotoaparát pro začátek

Leona

2 příspěvků

Dobrý den, prosím o radu při výběru fotoaparátu.

O focení jsem se začala trochu více zajímat a můj starý kompakt od canonu již velmi pokulhává, jednak kvalitou fotek a jednak ve velmi omezené možnosti nastavení při focení.

Na nástupce mám tři kandidáty a to : Sony Alpha A6000, Canon G7 X mark II, nebo Sony RX 100 V

Do fotoaparátu bych chtěla investovat tak do 15000Kč. Jde mi hlavně o to, jestli se vyplatí pořizovat si systémový kompakt (Sony Alpha) s nějakým malým základním (skladným) objektivem, protože s tím bych fotila nejčastěji. Nechci si pořizovat x dalších objektivů na to a tamto.. Jediný, který bych případně časem k základu přikoupila by byl ještě objektiv na makro.

Chci s tím fotit krajinky, makro (hmyz, rostliny), často fotím v šeru-štoly, lomy, naopak vůbec nemám v úmyslu zacycovat pohyb. Chci využívat manuální nastavování fotoaparátu a jeho funkce. O video se mi nejedná.

Je mi jasné, že velmi záleží na šikovnosti fotografa, ale mohl by mi prosím někdo poradit, jestli je pro uváděné účely lepší, pořídit si spíš jeden z výše zmiňovaných kompaktů, nebo systémový kompakt, u kterého, budu ale v drtivé většině používat pouze jeden základní objektiv.  Bude kvalita fotek v těchto dvou případech srovnatelná, nebo je i tak systémov kompakt vhdodnějším kandidátem na kvalitnější fotky.

Velmi děkuji za každou radu

před 6 měsíci

František

905 příspěvků

Ahoj Lea. Myslím, že na takovou práci jako popisuješ by jsi si mohla s C G7 mark II troufnout. Slušný snímač, světelný objektiv, stabilizace , makro od 5cm.. a myslím, že i přechod Canon - Canon by byl jednodužší. Nic proti Sony, ale v poslední době je ten pokrok u něj právě ve videu, které Tě tak až nezajímá.. Výměnou za systémový kompakt rozšíříš možnosti aparátu zejména o možnost výměny objektivů, což je věc ke které také nemíříš...

Ještě by bylo dobré se podívat na aparát někde v obchodě, jak se to drží a jak se Ti to bude ovládat.... a také... někdo holky, jiný vdolky...takže doporučuju srovnat s druhými "kandidáty" ....

František

před 6 měsíci

sladas

4088 příspěvků

Já bych spíš preferoval tento Canon - https://www.euronics.cz/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-g5-x-cerny-canpsg5x/p404096/ .

Obrazová kvalita stejná jako z G7 M2 a má hledáček, což je u některých snímkú k nezaplacení. Sony RX 100 V - podobná obrazová kvalita jako canony, ale kratší ohnisko na dlouhém konci, což bude znamenat menší zvětšení u makra. U všech bude dobré se vyzbrojit ještě náhradní baterií a jak psal František je dobré si to někde osahat. Přeji dobrý výběr a šťastnou ruku.laughing

před 6 měsíci

Leona

2 příspěvků

Děkuji pánové oboum, za Vaše názory.

Asi u Canonu přece jen zůstanu. Ten G5 také nevypadá špatně, tak uvidím ještě na živo, který mi bude sedět...

před 6 měsíci
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.