Brand

Diskuse - Max. velikost SDHC karty pro Pentax K-x

Jaroslav

3 příspěvků

Ačkoliv jsem doposud používal do fotoaparátu Pentax K-x paměťové karty SDHC do max. velikosti 32 GB, tak jsem si kvůli zahraniční cestě pořídil SDXC mikro 64 GB s redukcí na velikost klasické SDXC či SDHC. Když jsem vložil paměťovou kartu i s redukcí do fotoaparátu, tak se na displeji objevila hláška, že karta není naformátovaná. Když jsem ji chtěl ve fotoaparátu naformátovat, tak se formátování nespustí a tedy kartu nelze naformátovat. V čem může spočívat problém, v použití nesprávně veliké kartě (64 GB) anebo v nesprávně zvolené kartě SDXC, či mikro anebo snad ve shodou okolností ve vadné kartě, i když je dnes nová. Nikde jsem již dříve nenašel max. velikost použité paměťové karty do fotoaparátu /entax K-x. Poradíte?

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ahoj, s posledním firmwarem (1.03) by neměl být problém s velikostí karty (>32GB). Na stránkách výrobce sice není psané, že by microSD neměly fungovat, ale je tam uvedeno, že to "není doporučeno". Za mne, pokud karta neměla sloužit k jiným účelům (mobil, tablet, přehrávač,..), pak přímo pro foťák to nebyla vhodná koupě. Plus je třeba brát v potaz, že čím větší karta, tím větší možná ztráta (fotek), pokud by chcípla.

před 6 lety

Dušan

12 příspěvků

Čaues, já bych si dovolil tipnout, že to dělá právě kombinace microSD+adaptér. Dělalo mi to problémy jak v autě, tak přímo v čtečce v NTBku. Taky se mi jednou podařilo koupit kartu s adaptérem u kterého chyběy jakékoliv vodiče. Prostě jen kousek vylisovaného plastu se škvírou. :-D

před 6 lety

Jaroslav

3 příspěvků

Děkuji za rady a názory. Poradíte mně, jak mám aktualizovat firmware nebo jak zjistím, jaký mám ve fotoaparátu? Celou dobu, co mám tento fotoaparát, tak jsem jej neaktualizoval. Je to jednuchá nebo složitá záležitost? Nejsem moc sběhlý v IT. Děkuji

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Jaroslav

3 příspěvků

Děkuji mockrát za ochotu pomoci, dík!!!!

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.