Brand

Diskuse - Mobilní zařízení pro práci s fotkama na cestách

Jiří

2 příspěvků

Zdravím, 

 

rád bych si pořídil nějaké mobilní zařízení na cesty, kde by bylo možné minimálně třídít fotky ve fromátu RAW, pokud by tam fungoval Lightroom super, pokud PS tak naprostá paráda! Ale pořád chci aby to bylo mobilní zařízení, takže hmotnost hraje velkou roli.

Zajímají mě vaše praktické zkušenosti. Vozíte sebou notebooky enbo dáváte přednost tabletům? A s jakými konkrétními modely máte nejlepší zkušenosti? 

 

Díky a hezký den. 

J.

před 6 lety

Filip Véle

49 příspěvků

Mě coby amatérovi na cestě stačí mobil/tablet se čtečkou karet. Používám iPad a iPhone. Na větší práci mám 13" macBook, ale ten jsem línej vozit. Hodně profíků co znám, používá 10" macBook Air, ale ten už se bohužel neprodává. (přesto je to asi nejlepší poměr výkon/váha) Na iPadu jakási verze Lightroomu/PS funguje. Já ji nepoužívám, neztotožnil jsem se nikdy s cenovou politikou Adobe. Přešel jsem na nativní Apple Photos + Affinity photo.

 

před 6 lety

Jiří

2 příspěvků

Mě coby amatérovi na cestě stačí mobil/tablet se čtečkou karet. Používám iPad a iPhone. Na větší práci mám 13" macBook, ale ten jsem línej vozit. Hodně profíků co znám, používá 10" macBook Air, ale ten už se bohužel neprodává. (přesto je to asi nejlepší poměr výkon/váha) Na iPadu jakási verze Lightroomu/PS funguje. Já ji nepoužívám, neztotožnil jsem se nikdy s cenovou politikou Adobe. Přešel jsem na nativní Apple Photos + Affinity photo.

 

před 6 lety

Díky za odpověď.

Affinity photo začínam taky zvažovat. Myslíte, že existuje alternativa k výrobkům od applu? Mě se popravdě moc nechce přecházet na iOS.

před 6 lety

Filip Véle

49 příspěvků

No, s tím Vám asi neporadím, já přešel na Apple komplet. Nicméně dovedu si představit pouze iPad + Win PC doma.

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

S mobilním zařízením neporadím, používám tablet jen na prvotní třídění fotek (CM QuickPic). Na úpravy jsem ale také vyzkoušel a opustil kvůli cenové politice Adobe a spokojeně skončil u kombinace Capture One (RAW), Affinity Photo (manipulace s obrazem a la PS), starý Zoner Photo Studio na rychlé úpravy typu porovnání ořezu nebo zmenšení/doostření fotky na web.

před 6 lety

Marek

1 příspěvků

Zdravím, za mě můžu rozhodně doporučit iPad Pro od roku 2016 výš, ideálně s Apple Pencil. Díky synchronizaci Lightroomu na cloud není problém nahrát 5000 rawů ze svatby v počítači do Lightroomu, Smart previews si nahrát na cloud, ty stáhnout do ipadu (jeden má cca 2MB) a vesele si třídit na iPadu.. případně se dá i upravovat práve s Apple pencil - to už je téměř dokonalé, občas mě až zaráží, jak svižně to na iPadu šlape (rychleji než na stolním PC).

před 3 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.