Brand

Diskuse - Názor na Fotoaparát Lumix FZ-1000

Dominik

1 příspěvků

Ahoj, zvažuji koupi fotoaparátu Lumix FZ-1000, chtěl bych ho především kvůli skvěléu videu, ale také že umí snímat po 12snímcích/sekundu. Chtěl bych znát Váš názor na tenhle fotoaparát, jak je na tom se spolehlivostí a kvalitou. Fotím a natáčím převážně sport.

 

Děkuji za Vaše názory. 

před 6 lety

František

921 příspěvků

Aparát jsem nezkoušel, ale z dostupných informací to může být zajímavá volba.

Pro focení sportu a rychlých dynamických scén se změnami vzdálenosti....pořád je to aparát s motorem poháněným zoomem, což je pro mně ergonomický a technický hendikep. Jinak co dodat...prametricky solidní aparát nabízející na co si vzpomeneš 1" snímač, RAW, leica objektiv, ... jestli nevadí, že je velikost jako u DSLR a cena už se tomu také blíží.... 

Těch 12sn/s je lákavý parametr...no...nemusí to cvakat zrcátkem, tak je to lehčí vyrobit, ale popravdě....to už by musel být docela rychlý sport, aby nestačilo třeba 7/s.. :-D , ale proč ne. :-) 

Podrobná recenze je https://www.digimanie.cz/recenze-panasonic-lumix-fz1000-legenda-je-zpatky/5782 ...má i "trefu roku"...já si s tím dovedu představit práci, jen ten zoom...to by mně zabilo... Kdysi jsem jako UZ používal Fuji HS30...obrazově se tomuhle rovnat nemohl, ale zoom byl na ruční pohon.... já nevím, že to ty výrobci pořád cpou do UZ těl ....dyť ten motorek s páčkou je jen omezující prvek v rychlosti... :-D

František

před 6 lety

David

39 příspěvků

Být tebou tak beru novější verzi Lumix FZ-2000

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.