Brand

Diskuse - Nefunkční auto-focus - koupě objektivu (prosím spěchá)

Alan

7 příspěvků

Ahojte všichni, konečně jsem se sem přihlásil, tak se můžu zeptat :D Bohužel to spěchá tak se omlouvám jestli nezdvořile žádám o rychlou odpověď. 

 

Mám na zkoušku objektiv z druhé ruky. Zítra chce vedět zda ho vezmu nebo ne. Problém spočívá v tom, že mi nejde autofocus. Dle jeho slov rozbitej není, ale že můj fotoaparát nepodporuje autofocus u tohohle objektivu. Přijde mi to jako hloupost, ale jsem v technice ještě furt beginner a nejsem si jistý. 

 

Mám nikon D3300 kupovaný se seťákem Nikkor DX VR AF-P 15-55 mm u kterého vše funguje samo a perfektně. Od prodejce mám Nikkor DX AF-S 35mm 1.8 G. Objetkiv má přepinání na těle M/A - M. Mám samozřejmně přepnuto na manuál-auto MA. Pokud neexistuje něco v těle kde se musí nastavit tak fakt nevím. Jako fotí dobře, ale musím ostřit manuálně kroužkem... a to prostě nejde. Pokud to má možnost autofocusu  chci ho, ne že bych to nedával, ale jsou chvíle kdy na to není čas. 

 

jak to tedy prosím je? Díky všem 

 

 

 

BTW: Nevím jestli to má něco společného s tím, ale občas v hledáčku vidím jako probíhající "pruh". Jako když vezmete mobil a chcete vyfotit obrazovku televize. Není to často a ani v nějaké velké míře. Ale ještě jsem to neviděl..

 

 

Díky jste super!

 

 

Alan

před 5 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Alane.

I když máš nepochybně v těle aparátu SW pro novou řadu objektivů "P" nevidím důvod, proč by to se zkoušeným objektivem nemělo chodit. Objektivy řady P mají naopak omezenou možnost používání na starších tělech, které pro ně SW nemají uzpůsobený. Toto Tvůj případ není. Podle mne - pokud nemáš přepnuto na MF ( jak na objektivu tak v aparátu.....mrkni do manuálu jestli ta možnost existuje....ale to by Ti AF nešel ani na tvém seťáku.... pak bych usoudil , že objektiv v pořádku není.

V podstatě je to dost jednoduché....buď Ti to chodí jak má a nebo ho pořídit nemá cenu. Typem objektivu v kombinaci s tělem to dle mého není.

F

před 5 lety

Alan

7 příspěvků

Ahoj Alane.

I když máš nepochybně v těle aparátu SW pro novou řadu objektivů "P" nevidím důvod, proč by to se zkoušeným objektivem nemělo chodit. Objektivy řady P mají naopak omezenou možnost používání na starších tělech, které pro ně SW nemají uzpůsobený. Toto Tvůj případ není. Podle mne - pokud nemáš přepnuto na MF ( jak na objektivu tak v aparátu.....mrkni do manuálu jestli ta možnost existuje....ale to by Ti AF nešel ani na tvém seťáku.... pak bych usoudil , že objektiv v pořádku není.

V podstatě je to dost jednoduché....buď Ti to chodí jak má a nebo ho pořídit nemá cenu. Typem objektivu v kombinaci s tělem to dle mého není.

F

před 5 lety

Ahoj Františku, moc děkuji za pohotovou reakci. Jsem rád, že mě někdo ujistil. Měj se fajn a ještě jednou díky. 

 

Alan 

 

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.