Brand

Diskuse - Nikon D5100 z druhé ruky - nefunkční

Ptak666

1 příspěvků

Zdravím Vás, 

 

 Mám na Vás zkušenější otázku. Bratr si zakoupil z druhé ruky přes bazar Nikon D5100 pro svou přítelkyni aby ho měl jako dar k Vánocům. Není vůbec znalej a ja taky ne. Ale jelikož mám taky Nikon a nějaké základy mám, tak mi ho dal na zkoušku ať se na něj podívám. A po prvním zjištění jsem zjistil, že se stršně dlouho zavírá závěrka. I na manual tak i na režim sport. To by v praxi znamenalo, že kdybych chtěl vyfotit jedoucí auto, tak než se závěrka zavře, tak už auto bude pryč. Nevím čím to je a jestli to je u tohoto modelu normální nebo ne. Mám svůj Nikon D5000 a ten fotí normálně. Prosím poradíte mi, jestli je nutný servis nebo na co se zaměřit? Budu rád za každé Vaše info. Předem děkuji

před 5 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ahoj. Že by D5100 měla fotit(chovat se) hůř než D5000? To asi ne. Zkusil bych nějaký reset do výchozího nastavení, aby se vyloučil jeho vliv. Nastavil bych prioritu času a nějaké krátké časy - porovnal chování na maximum, 1/1000s, 1/100s ... pokud se bude chovat divně a je to ještě možné, řešil bych reklamací(?) původnímu majiteli (pokud zmiňoval bezproblémový stav). Jinak by to mohla být i odcházející závěrka, ceny servisu neznám.

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.