Brand

Diskuse - Nikon D5300 nebo Nikon coolpix b700

Rebickova

5 příspěvků

Dobrý den,který z těchto fotoaparátu byste mi doporučili? Chtěla bych krásné fotky, jednoduché ovládání. Nyní vlastním Sony Cybershot rx100. Děkuji

před 9 měsíci

zdenda77

1430 příspěvků

To by jste měla rozvést, co je "krásná fotka" a v čem Vás omezuje Sony RX100?

 

před 9 měsíci

František

790 příspěvků

Hezký den na diskuzním fóru. Co se týče výchozího příspěvku myslím, že věc se má takto: Ano, krásné fotky a jednoduché ovládání jsou mimo vše jiné i věcí dobrého aparátu. Mezi dobré fotoaparáty se dá jistě řadit i RX100. Takže dle mého, pokud nejste spokojená s výsledkem bude dobré hledat příčinu v jiném místě celého procesu, který ty nádherné fotky přináší. Obvykle je tímto místem fotograf sám. Jednoduchost ovládání se totiž nezíská koupí jiného aparátu, ale jeho znalostí a znalostí jednostlivých nastavení, včetně jejich důsledků. Jinak řečeno..pokud nevíte co a kdy nastavit, kde to najdete a proč to udělat právě takto...nikdy z aparátu nedostanete potřebný podklad pro to, aby jste v dalším postprocesu z něj dopracovala "nádherný snímek". Představa, že si pořídíte fotoaparát a on sám za Vás bude produkovat nádherné snímky je lichá. Fotografování je nádherná zábava a dosud ( naštěstí )  je i dost pracná, takže těch "nádherných" snímků  je z pořízených procentuálně dnes zanedbatelné množství.

Pokud se fotografii věnovat hlouběji věnovat neplánujete, pak klidně zůstaňte u RX100. Je to dobrý aparát, a na "cvaknutí" Vám nabídne totéž jako Vámi zvažované.

František

před 9 měsíci
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.