Brand

Diskuse - Notebooku pro úpravu fotografií.

Veronika

11 příspěvků

Dobrý den,

 

našel by se někdo, kdo by mi pomohl s výběrem notebooku? Odchází mi můj starý počítač a sháním nový. Pracuji v programu Photoshop a Lightroom + nějakých dalších grafických programech pro vizualizace. Ráda bych něco, co by fungovalo, ale zase to nestálo zbytečně hodně. Focení je velký můj koníček, ale zatím se tím něživým. Našla jsem tento počítač. Co si o něm myslíte? Případně jiné doporučení? 

HP Pavilion Power 17-ab301nc Shadow Black

https://www.alza.cz/hp-pavilion-power-17-ab304nc-shadow-black?dq=5148175

 

Všem moc děkuji!

Hezký den

Veronika

 

 

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ahoj, za mne je výběr ok. Nevidím tam žádný problém na práci s fotkami. Je tam vše co bych čekal - větší IPS displej, kombinace SSD+HDD, 8GB RAM a dostatečný výkon cpu/gpu. Na srovnání ale nic nemám, trh s IT technikou jsem přestal sledovat - i výkon roky starého počítače mi stačí na vše s čím se setká a totéž vlastně platí pro fototechniku.

před 6 lety

Veronika

11 příspěvků

Ahoj, za mne je výběr ok. Nevidím tam žádný problém na práci s fotkami. Je tam vše co bych čekal - větší IPS displej, kombinace SSD+HDD, 8GB RAM a dostatečný výkon cpu/gpu. Na srovnání ale nic nemám, trh s IT technikou jsem přestal sledovat - i výkon roky starého počítače mi stačí na vše s čím se setká a totéž vlastně platí pro fototechniku.

před 6 lety

Díky moc za reakci! Ten můj je bohužel už úplně ko.  

před 6 lety

Underground

149 příspěvků

Nebo alternativa s podporou sRGB nez jen klasice RGB

 

Cena malinko pres 21K

http://www.digiboss.cz/asus-n580vn-fy084t-brasna-a-mys-zdarma/d250451

 

ten HP bude mit malinko vetsi vykon ale zase tento asus ma sRGB coz se hodi pro vernejsi podani barev pri upravach

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Za mne hlavní rozdíly mezi tím HP a Asus:

1) velikost úložiště pro data - HP má 128GB rychlé paměti a pak 1000GB pomalé (a náchylné na mechanické poškození pohybem notebooku za běhu); Asus má dvojnásobek kapacity rychlé paměti, která není nijak ovlivněna pohybem zapnutého počítače, ale mohla by být potřeba externího disku (apropo, externí disk a záloha dat by měla být samozřejmost!)

Zde záleží na tvých "datových" nárocích a způsobu práce. Můj foťák má třeba obrovské rawy, takže jen SSD byť 256GB by mi prostě nestačilo, protože za pár dnů jsem klidně schopný nafotit desítky GB dat, která pak samozřejmě promažu, ale nejdřív je musím nějak zpracovat.

2) obrazovka HP 17", Asus 15" - větší o 5 cm na uhlopříčce vs lepší barevné podání na práci s fotkama.

3) paměť grafické karty - HP má dvojnásobnou paměť a některé grafické programy umějí využívat výkon grafické karty a její paměť by pak nejspíš hrála roli.

4) hmotnost - Asus je o 850g lehčí a to je značný rozdíl.

Z toho porovnání mi tedy vychází rozhodování na úrovni - chci se notebookem častěji přemísťovat/cestovat (menší lehčí Asus) nebo ho mít místo stolního počítače (větší těžší HP).

Výkonově bych vsadil o něco víc na Asus - o něco rychlejší procesor. O něco menší obrazovka - obraz bude nejspíš působit "jemněji" (menší pixely) a baterie by mohla vydržet déle (menší plocha displeje a absence mechanického disku).

před 6 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Taky bych se mrknul, jestli těch 8GB RAM půjde rozšířit na 16GB dokoupením další paměti. Těch 8GB není na dnešní poměry žádná hitparáda...  ale jestli je tam další volný slot tak je to v pohodě ;)

před 6 lety

Underground

149 příspěvků

Jeste bych si overil u prodejce zda ma ten asus sRGB protoze co prodejce to uplne jine parametry a pritom maji stejnej partnumber coz je dost divne

před 6 lety

Veronika

11 příspěvků

Děkuji všem za rady. Větší obrazovka mne láká víc. Nyní mám taky 17 a externí monitor pro mne momentálně není možný.

Barevnost je pro mne ale také důležitá. Neustále toto řeším, proto je ten Asus také zajjímavý + rychlejší procesor. 

 

S notebookem se často přemisťuji, ale vždy je ve vypnutém stavu. Předpokládám, že pak to nemá vliv u HP.

 

Je to složité rozhodování :).

 

Ještě jednou děkuji. Budu se muset nějak rozhodnout!!!

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.