Brand

Diskuse - Nový nebo použitý?

Ondřej

5 příspěvků

Ahoj,

Chtěl bych si pořídit zrcadlovku ale jsem hodně na váškách.
Určitě bych chtěl značku Canon, mám s ní nějaké zkušenosti a nějak k Nikonu nemůžu přilnout.

Moje otázka zní:
Koupit novou 1300D (možnost počkat na 1400D-dle drbů by měla vyjít v Q1/2018) nebo pohledat v dobrém stavu, nejlépe v záruce použitou 700D/750D/70D a lepší modely?

Vím že zrcadlovka stojí dost peněz ale chtěl bych se vejít do 15tis nejlépe i se základním objektivem.

Pokud bych zvolil koupi použité zrcadlovky s objektivem, zjistí mi, pokud jí zanesu do autorizovaného servisu, že je 100% v pořádku?

Předem díky za odpověď


Ondra

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Ahoj,

Chtěl bych si pořídit zrcadlovku ale jsem hodně na váškách.
Určitě bych chtěl značku Canon, mám s ní nějaké zkušenosti a nějak k Nikonu nemůžu přilnout.

Moje otázka zní:
Koupit novou 1300D (možnost počkat na 1400D-dle drbů by měla vyjít v Q1/2018) nebo pohledat v dobrém stavu, nejlépe v záruce použitou 700D/750D/70D a lepší modely?

Vím že zrcadlovka stojí dost peněz ale chtěl bych se vejít do 15tis nejlépe i se základním objektivem.

Pokud bych zvolil koupi použité zrcadlovky s objektivem, zjistí mi, pokud jí zanesu do autorizovaného servisu, že je 100% v pořádku?

Předem díky za odpověď


Ondra

před 6 lety
před 6 lety

Ondřej

5 příspěvků

Děkuji za odpověď.

 

Myslel jsem právě například použitou 700D, ke které budou třeba dva objektivy atp.

před 6 lety

Tony

42 příspěvků

Vůbec bych se nebál použité, většinou se dá sehnat i se zárukou. V servisu by ti to asi prohlédli, ale nevím, za jakou cenu. Kupoval jsem 2 těla a objektivy a zatím v pohodě. Určitě bych upřednostnil ale osobní vyzkoušení. Nakupoval jsem i pomocí.

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Ondro.

 

Zjistit, zda je fotoaparát v pořádku by servis měl umět. Myslím ale, že se těžko někdo bude v servisu zabývat podrobným prozkoušením všech funkcí aparátu. Na rozdíl od běžného a fotografa však jistě mají víc zkušeností se stavy "foťáků" v různých stádiích jeho používání i se závadovostí modelů, takže pokud by se na něm něco neadekvátně tvářilo asi by to rychle poznali.

Pokud budeš pořizovat starší kus z druhé ruky jsou v podstatě dvě možnosti. Přes bazar, kde prohlídku dělá technik a slušný bazar poskytuje na aparát obvykle i "zkrácenou" záruku, tak má člověk trošku za zády pevnější půdu a nemusí se tolik o koruny bát. Při koupi od přímého prodejce - fotografa je v každém případě třeba sepsat alespoň krátkou smlouvu o prodeji a koupi pomocí které se v případě zatajené vady lze domoci nápravy užitím tuším občanského zákoníku...někde jsem podrobné doporučení viděl i na netu, ale normální člověk to takle dělá, protože 15tisícovek nejsou úplně peníze , které najdeš na ulici. 

Vidím, že míříš do Canonu, tak se k přímému typu nevyjádřím, ale popíšu to jak to mám já s Nikonem. Když jsem řešil před léty tento rébus, pořídil jsem nejprve tělo aparátu z druhé ruky. Nejnižší výrobní segment amatérských DSLR jsem nebral vážně, obvykle nabízí úplný základ ( nechci říct že to neumí fotit, ale odhadl jsem, že by mi nabízené brzo přestal stačit ). Bral jsem tedy tělo ze středu amatérské třídy. Fotil jsem spokojeně s D5000, ale i tak jsem ve velmi krátké době šáhl po nabídce ještě vyšší řady D 7000, která byla sice používanější, ale slouží dodnes. Po této zkušenosti můžu říci, že se finančně vyplatí starší aparát s co nejvyšší výbavou. Dále se asi vyplatí ujasnit si model aparátu, a pak počkat na slušnou nabídku...jak cenou, tak stavem přístroje. Objektiv bych buď vůbec nepořizoval s tělem a nebo pouze v případě, že mám zjištěno, že typově stojí za koupi a parametricky mi bude vyhovovat. Objektiv bych pro začátek pořídil jeden a slušný - to jsou dobře investované peníze, než dva setové a později je buď pod cenou prodávat a pořizovat jiné....to je jen práce navíc.

Co se týče cenové kalkulace, kterou uvádíš, myslím, že je více než dostatečná ke koupi slušného aparátu i s objektivem.

Hodně štěstí při výběru

František

před 6 lety

Ondřej

5 příspěvků

Ahoj Ondro.

 

Zjistit, zda je fotoaparát v pořádku by servis měl umět. Myslím ale, že se těžko někdo bude v servisu zabývat podrobným prozkoušením všech funkcí aparátu. Na rozdíl od běžného a fotografa však jistě mají víc zkušeností se stavy "foťáků" v různých stádiích jeho používání i se závadovostí modelů, takže pokud by se na něm něco neadekvátně tvářilo asi by to rychle poznali.

Pokud budeš pořizovat starší kus z druhé ruky jsou v podstatě dvě možnosti. Přes bazar, kde prohlídku dělá technik a slušný bazar poskytuje na aparát obvykle i "zkrácenou" záruku, tak má člověk trošku za zády pevnější půdu a nemusí se tolik o koruny bát. Při koupi od přímého prodejce - fotografa je v každém případě třeba sepsat alespoň krátkou smlouvu o prodeji a koupi pomocí které se v případě zatajené vady lze domoci nápravy užitím tuším občanského zákoníku...někde jsem podrobné doporučení viděl i na netu, ale normální člověk to takle dělá, protože 15tisícovek nejsou úplně peníze , které najdeš na ulici. 

Vidím, že míříš do Canonu, tak se k přímému typu nevyjádřím, ale popíšu to jak to mám já s Nikonem. Když jsem řešil před léty tento rébus, pořídil jsem nejprve tělo aparátu z druhé ruky. Nejnižší výrobní segment amatérských DSLR jsem nebral vážně, obvykle nabízí úplný základ ( nechci říct že to neumí fotit, ale odhadl jsem, že by mi nabízené brzo přestal stačit ). Bral jsem tedy tělo ze středu amatérské třídy. Fotil jsem spokojeně s D5000, ale i tak jsem ve velmi krátké době šáhl po nabídce ještě vyšší řady D 7000, která byla sice používanější, ale slouží dodnes. Po této zkušenosti můžu říci, že se finančně vyplatí starší aparát s co nejvyšší výbavou. Dále se asi vyplatí ujasnit si model aparátu, a pak počkat na slušnou nabídku...jak cenou, tak stavem přístroje. Objektiv bych buď vůbec nepořizoval s tělem a nebo pouze v případě, že mám zjištěno, že typově stojí za koupi a parametricky mi bude vyhovovat. Objektiv bych pro začátek pořídil jeden a slušný - to jsou dobře investované peníze, než dva setové a později je buď pod cenou prodávat a pořizovat jiné....to je jen práce navíc.

Co se týče cenové kalkulace, kterou uvádíš, myslím, že je více než dostatečná ke koupi slušného aparátu i s objektivem.

Hodně štěstí při výběru

František

před 6 lety

Ahoj Františku,

 

Určitě děkuji za odpověď.

Mohl by jsi prosím ještě třeba naznačit, jaké tělo (Canon / Nikon) + jaký objektiv by stál momentálně za to?

Přeci jenom, doba a technologie jde furt dopředu :)

 

Díky

 

 

Ondra

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj. No psal jsem, že do doporučení u Canonu nikterak nepoženu :-D ..ne proto, že bych byl zapřísáhlý Nikonista, ale prostě tu značku více sleduji,  aparát od N vlastním a sleduji i vývoj techniky..pokud mi to jako amatérovi čas dovolí. Něco jiného by bylo, pokud bych pracoval třeba v prodejně, servisu...jistě tam mají také svůj názor na věc. Píšeš, že vývoj jde dopředu...no...někdy to tak nevypadá a někdy jde i dozadu :-D, byť to výrobci  neradi slyší, že se prostě model neuvedl tak jak se čekalo. Ve vývoji jsou ale někdy vidět podstatné kroky a také jen drobná vylepšení, prezentovaná jako nový model a někdy jsou spíše vynucena krokem konkurence, než touhou výrobců nabídnout něco lepšího. Je jasné, že dnes prodávat cokoliv, co neumí 4K video je prostě out. Ale rychlost zpracování snímku ze snímačů CCD a dnešních  CMOS- ke kterému došlo před cca 7 léty...to pozná každý.  Jestli pozná a využije funkci Bridge na sdílení snímku přes wifi na FB to je ovšem jiná..Otázkou je, jestli to vlastně chce a potřebuje. Výrobci říkají, že ano. ...Takže jestli chce člověk aparát plný nejnovějších elektronických zázraků nemá cenu se koukat po modelu vývojově 7 let starém...a to starém si dovolím napsat tučně.. Za tu dobu se kupříkladu u nikonu v zrcadlovkách DSLR ( pominu teď stroje za 50 a více tisíc ) objevilo tuším kolem 15 modelů. To jasně ukazuje jak dynamický je trh a novelizace aparátů. Přitom těžko někdo může jednoznačně říci, že by se s modely z roku 2010 nedal udělat dobrý snímek. 

Jak jsem psal, tak právě z tohoto důvodu bych ještě dnes já preferoval aparát Nikon z nejvyšší "AMATÉRSKÉ" řady..tedy D 7xxx a ač to bude zavádějící v tom, že jej vlastním, tak bych ( zejména k zamýšlené pořizovací ceně 15t.) zvolil tělo D 7000. ( v případě, že by jsi trval na výklopném LCD, pak bych navrhoval D 5300(5200) ale mimo LCD je to pro mne znatelný krok zpět v ergonomii a ovládání přístroje ) Ano, po D 7000 následovala D 7100, která ale v globálu zase tak velkým skokem vpřed není a D7200 už zcela jistě 15t. i s objektivem nezaplatíš. Po bazarech se dnes díky tomu vývoji těla D7000 prodávají v cenách velmi příjemných, obvykle kolem 10t. a mají dle sdělení majitelů mnohdy "pár snímků"  Díval jsem se do svého aparátu na informaci o ID počtu snímků a jsem někde u 85000. Vše chodí jak má a to fotím velmi často na sekvence. Ty moje hafáky totiž jinak fotit nejde :-D. Takže aparát, který má a sebou 22000 snímků a není fyzicky poškozený, ošoupaný, rozlepený otlučený a poškrábaný...to jistě přežije dalších 5 let. ( radši se nebudu ptát kam se za tu dobu posune záznam obrazu....bude se ještě fotit fotoaparátem?..

Zavolej si na netu bazar Paladix, dej do vyhledávacího okénka D7000 a podívej se, že to opravdu tak je. Co se týče objektivu vidím to asi takle. Pokud pořídíš tělo aparátu, pak se z druhé ruky "vyplatí" pořídit zatím jeden univerzálnější objektiv, se kterým se můžeš pustit do běžné práce ( krajina, portrét, trošku aby to mohlo přiblížit...prostě univerzál... Z laciných jde pokukovat po Nikkor 18-105, trošku dražší, lepší, ale kratší 16-85. Kdyby jsi ovšem použil tělo z řady D 7xxx tak tyto těla mají možnost používat AF objektivy kupříkladu řady D - protože mají ještě mimo elektrické kontakty i mechanický motorovaný pohon autofokusu z těla. Píšu to proto, že na trhu, a často za pakatel, se objevují objektivy, za které pro řady D3xxx a D 5xxx dáš 2x nebo i 5x tolik. ( pravda, mají jiné vlastnosti, zejména postrádají obvykle stabilizaci a AF je pomalejší ) Ovšem ...nekup 50mm portrétní objektiv za 2tisíce..., za totéž jsem pořídil teleobjektiv 70-300mm od Nikonu.

Takže já bych za nikon pro začátek dal dnes D7000 a objektiv 18-105..třebas takle: https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=492036  ale je to jen návrh.. Když něco já pořizuju mám na prodávající hloupé dotazy... :-D ...a máš krabici ? doklady o koupi? fajn, co CD se SW pro aparát ...papírový manuál?...taky dobrý..jo...kabely?...aha . sluneční clonu k objektivu a krytku na tělo aparátu.... Nějaký filtr na objektiv? , brašnu? aha v tom nosíš novej foťák..no jo..SD kartu?... aha . dvě záložní baterie? to jsi tolik fotil?... .já vím...to vše jde koupit, stáhnout, sehnat, ale něco to vypovídá o majiteli aparátu.

A kdyby tě D7000 zaujala tak zrovinka tady na Fotorádci v bazaru máš další za 9t. 

A dost už...nebo z toho bude moci Tom udělat článek do magazínu...i když myslím, že tam by jsi se to dočetl jistě taky...

Přeju hodně štěstí a hlavně - poté pěkné fotky a dostatek času na fotografii.

František 

 

před 6 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Bazarové a otestované kousky s půlroční zárukou nabízí i megapixel-možná by byla lepší volba Canon 60d než 700d. Samozřejmě 70d by byla lepší volba, ale ne za 15t včetně objektivu.

František to napsal dobře kromě otočného displeje (později dotykový)a různých inovativních připojení se na tělech Canonů 550d-700d nic výrazněji neměnilo - obrazový výstup je skoro identický, protože je tam stejný 18Mpx snímač...

Stejný senzor jako 550d atd. má i zmíněná 60D 

PS: Dobrou službu by odvedl i Canon 7D - ale rok uvedení na trh je 2009, tak tam může být kondice různá,ale v té době to byl přístroj pro profesionální použití - řadu 1xxx s uvažování vyjmi, tam je to opravdu jen základní zrcadlovka pro masy.

před 6 lety

Ondřej

5 příspěvků

Tak tohle mi asi stačí, všem děkuji za odpověď.

Půjdu tedy to ojetiny, nejlépe by bylo kdyby byla v záruce ať mám nějakou jistotu.

Také se blíží Vánoce, tak uvidíme jestli se někdo nebude chtít zbavit "nevhodného dárku" :)

před 6 lety

Ondřej

5 příspěvků

Tak tohle mi asi stačí, všem děkuji za odpověď.

Půjdu tedy to ojetiny, nejlépe by bylo kdyby byla v záruce ať mám nějakou jistotu.

Také se blíží Vánoce, tak uvidíme jestli se někdo nebude chtít zbavit "nevhodného dárku" :)

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.