Brand

Diskuse - Objektiv do haly na badminton

Lumír

2 příspěvků

Zdravím všechny,

děkuji všem účastníkům tohoto fóra. Na základě Vašich příspěvků jsem po čtyřech měsících zvažování konečně koupil foťák eos 77d. Mám dva základní objektivy 18-55 is stm a 55-250 is stm. Chtěl bych pořídit rychlý světelný objektiv na focení badmintonu do haly, portréty a případně nějaký paning.

Zvažuji ef 85 f 1.8 usm (trochu mě u něho straší podivný růžovofialový závoj na některých fotkách), možná by stačil i ef 50 f1.8 stm (tam bude ale asi problém s rychlostí), nebo se plácnout přes kapsu a koupit něco se stabilizací? Budu vděčný za každou radu i názor.

Dík a ať Vám dělá focení radost. Lumír

před 6 lety

Tony

42 příspěvků

Sice mám APS-C od Nikonu, zkušenost s badmintonem nemám, ale ten halový sport je vesměs stejný a občas vezmu na hokej 85/1,8. Někde se píše, že na rychlejší pohyb je kvůli pomalejšímu ostření nevhodný, ale neměl jsem s tím problém a badmintonu je o cosi pomalejší sport, tak tam by neměl být už vůbec. Na focení portrétů taky hodně podařený. 50/1,8 na tom bude asi stejně. Nejlépe vzít na badminton 55-250 a vyzkoušet chvilku fotit na ohnisko 50 a pak 85 a podle toho se rozhodnout, z jaké vzdálenosti se bude nejčastěji fotit. Tady je třeba nějaký článek o focení

Případný závoj by nemusel být problém odstranit postprocesem?

 

Stabilizaci u sportu a pohybu asi jenom těžko využiješ.

před 6 lety

Lumír

2 příspěvků

Ahoj Tony,

díky za radu, asi to bude nejlepší řešení. Ta pětaosmdesátka je určitě podstatně rychlejší, ale kdoví, jestli se s ní kolem kurtu vůbec vlezu. Vyzkouším (trochu jim nablikám do očí) a uvidím.cool

před 6 lety

František

921 příspěvků

...no.... já bych si to raději ověřil, jak to ohnisko bude vyhovovat na dálku...na to stačí vzít tu 55-200, nastavit na 85 a budeš mít jasno na to tata... a taky bych zvážil, jak to bude vypadat s tím nablikáním do očí....lehko by se Ti mohlo stát, že si poodstoupíš tak daleko, že Ti směrné číslo blesku nebude stačit a sice jim do očí nablikáš ale fotkám světla nepřidáš. takže radši vyzkoušet....oboje... :-D

 

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.