Brand

Diskuse - objektiv na focení psů

Martin

30 příspěvků

Dobrý den,

vybirám objektiv pro kamarádku ,shání objektiv na focení psů nejlépe do 6,5tis ,vím že je to dost málo ale nějaké návrhy?může být i bazar

děkuji za případné odpovědi

MB

před 6 lety

František

921 příspěvků

ahoj Martine.

kamarádka potřebuje objektiv pro jaký aparát? a má to být něco na portréty a nebo se jedná o focení něčeho ze psího sportu? 

František

před 6 lety

Martin

30 příspěvků

ahoj Martine.

kamarádka potřebuje objektiv pro jaký aparát? a má to být něco na portréty a nebo se jedná o focení něčeho ze psího sportu? 

František

před 6 lety

Nejlépe pro zrcadlovku canon a ano, psí sport.

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Nejlépe pro zrcadlovku canon a ano, psí sport.

před 6 lety
před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Martine. To co navrhuje Slaďas je poměrně rozumná verze. Není to drahé, a práci to odvede. Podle mne dobrá postačující volba.

Pokud by se Vám zdálo, že clonové číslo na začátku je vysoké, tak musím poznamenat, že na focení stejně z důvodu udržení hloubky ostrosti takových snímků je potřeba malounko přiclonit.

Já bych ještě zvažoval sehnat bazarový trošku delší Tamron 70-300/4-5,6 Di SP AF VC USD Canon. Začíná na 70mm a je delší o 50mm. To samo o sobě mnoho není, ale nejlepší obrazová kvalita takových zoom objektivů nebývá jak na začátku, ale zejména v poslední třetině zoomu k delšímu konci obvykle ztrácejí na ostrosti. Proto by se takovým ohniskem dalo pokrýt velmi dobře rozmezí od 100mm do 200mm nepřepočtených a to je podle mně velmi vytěžovaná část ohnisek při focení třebas na agility. https://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=16796 tady je zrovinka jeden na Paladixu. 

U obou pozor na používání stabilizátoru. Na snímky bez pohybu fotoaparátu je stabilizátor přínos, ale při pokusech s focením metodou panningu, kde aparát se pohybuje spolu s objektem je třeba stabilizátor vypnout... (některé aparáty dnes sice rozeznají , že se jedná o chtěnný pohyb, ale raději bych to měl pod kontrolou a na stabilizaci se nespoléhal. )

František

 

před 6 lety

Martin

30 příspěvků

Děkuji...kde a při čem se nejvic pozna ta stabilizace ns objektivu?vlastním canon 70-300mm bez is a zatim v pohodě

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Děkuji...kde a při čem se nejvic pozna ta stabilizace ns objektivu?vlastním canon 70-300mm bez is a zatim v pohodě

před 6 lety

Tím, že při stejném osvětlení a cloně můžeš místo ISO 400 použít ISO100 a prodloužit čas 1/500 na 1/125. Tady koukni, je to na nejdelší zoom  z ruky.

https://www.fotoradce.cz/kamuflaz1 ,  klikni na zobrazit v plném rozlišení. Mám doma Canon 75-300 USM i ten 55-250 IS STM a posledně jmenovaný je po všech stránkách daleko lepší. Jak ostrost, přenos kontrastu i celková kresba. Zkrátka není to taková měkota.

před 6 lety

Martin

30 příspěvků

Tím, že při stejném osvětlení a cloně můžeš místo ISO 400 použít ISO100 a prodloužit čas 1/500 na 1/125. Tady koukni, je to na nejdelší zoom  z ruky.

https://www.fotoradce.cz/kamuflaz1 ,  klikni na zobrazit v plném rozlišení. Mám doma Canon 75-300 USM i ten 55-250 IS STM a posledně jmenovaný je po všech stránkách daleko lepší. Jak ostrost, přenos kontrastu i celková kresba. Zkrátka není to taková měkota.

před 6 lety

Tak tedy ...který by jste bral a proč?

Objektiv Canon EF 70-300mm f/4,0-5,6 IS USM

Objektiv Tamron SP AF 70-300mm f/4,0-5,6 Di VC USD

 

Objektiv Canon EF-S 55-250mm f/4,0-5,6 IS STM

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Tak tedy ...který by jste bral a proč?

Objektiv Canon EF 70-300mm f/4,0-5,6 IS USM

Objektiv Tamron SP AF 70-300mm f/4,0-5,6 Di VC USD

 

Objektiv Canon EF-S 55-250mm f/4,0-5,6 IS STM

před 6 lety

Já už jsem si vybral Canon EF-S 55-250/4-5,6 IS STM a dopručuji ho.(lehký, rychlý, ostrý a přední člen se neotáčí). Snimek jim pořízený dám do galerie až to půjde.

Canon EF 70-300/4-5,6 IS USM (těžký, otáčí se přední díl/horší práce s některýmí filtryú a cena nad tvůj limit).

Tamron SP AF 70-300/4-5,6 Di VC USD (nejtěžší, obrácené otáčení při ostření a zoomu, mírně pomalejš na delším ohnisku, přední člen se neotáčí, dobře kreslí, cena nad tvůj limit).

Kdyby  mi nezáleželo na ceně a váze Canon EF 70-300/4-5,6 IS ii USM  Nano

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.