Brand

Diskuse - Objektiv pro fotografování zvířat

Hana

6 příspěvků

Dobrý den, chci si pořídit Canon 80D a k tomu nějaký rychlejší objektiv pro fotografování zvířat (hlavně koní a psů - sport) aktuálně mám Tamron AF 70-300mm F4/5.6 Di někdo mi říkal že při focení bude pomalý. Jaký tedy objektiv vybrat aby rychle ostřil? Děkuji. :)

před 6 lety

Tomáš Málek

46 příspěvků

Dobrý den, chci si pořídit Canon 80D a k tomu nějaký rychlejší objektiv pro fotografování zvířat (hlavně koní a psů - sport) aktuálně mám Tamron AF 70-300mm F4/5.6 Di někdo mi říkal že při focení bude pomalý. Jaký tedy objektiv vybrat aby rychle ostřil? Děkuji. :)

před 6 lety

Pokud nebude problém nedostatek světla (focení venku) tak je pro Canon aktuálně asi nejlepší volba EF 70-300 IS II USM. Ostření je velmi rychlé a optické kvalita rozhodně není špatná.

Druha varianta je jeden z 70-200. 

 

PS máte skutečně ověřeno, že ten Tamron bude pomalý (neznám ho) ? Aby jste zbytečně nevyhodila peníze 

před 6 lety

Hana

6 příspěvků

No to já právě nevím jestli bude pomalý, je fakt, že velice často přeostřuje. Momentálně mám canon 1100D a k tomu tento objektiv, který jsem zmiňovala. Na facebookové skupině canon poradna kdy jsem se ptala jestli 77D nebo 80D mi začali rozebírat objektiv a asi 3 lidé ho hanily. Pozitiva asi žádná. Co je na tom pravdy nevím, ale prý bych zahodila potenciál nové zrcadlovky. 

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Tak obecně rychlejší budou objektivy s pevnym ohniskem.

U zoomu obecne cim mensi rozsah ohnisek tim rychlejsi ostreni.

Pokud jsem pochopil dobre, ze mate ten objektiv prodavany cca za 4000, tak o něm se traduje, že je opravdu pomalý.

Nicmene na Vasem miste bych se neukvapoval a stavajici objektiv nejprve odzkousel s novym telem. A pak mmj az budete umet telo dobre vyuzivat) bych odzkousel nove telo s dalsimi objektivy, ktere vas zajimaji - tedy samozrejme nevim odkud jste a jestli tedy mate pristup do nejake prodejny, kde maji vyber a nechaji Vas to vyzkouset. Treba Foto Skoda nebo Megapixel. At nekoupite neco, co za mesic budete chtit stejne vymenit znova.

Na psi sporty bych volil 70-200/f2,8.  Delsi ohniska budou stejne casto hure vyuzitelna kvuli nedostatku svetla, pokud nebudete zrovna fotit se sluncem nad hlavou.

před 6 lety

Hana

6 příspěvků

Tak obecně rychlejší budou objektivy s pevnym ohniskem.

U zoomu obecne cim mensi rozsah ohnisek tim rychlejsi ostreni.

Pokud jsem pochopil dobre, ze mate ten objektiv prodavany cca za 4000, tak o něm se traduje, že je opravdu pomalý.

Nicmene na Vasem miste bych se neukvapoval a stavajici objektiv nejprve odzkousel s novym telem. A pak mmj az budete umet telo dobre vyuzivat) bych odzkousel nove telo s dalsimi objektivy, ktere vas zajimaji - tedy samozrejme nevim odkud jste a jestli tedy mate pristup do nejake prodejny, kde maji vyber a nechaji Vas to vyzkouset. Treba Foto Skoda nebo Megapixel. At nekoupite neco, co za mesic budete chtit stejne vymenit znova.

Na psi sporty bych volil 70-200/f2,8.  Delsi ohniska budou stejne casto hure vyuzitelna kvuli nedostatku svetla, pokud nebudete zrovna fotit se sluncem nad hlavou.

před 6 lety

Děkuji, bohužel megapixel nebo fotoškoda mám daleko (jižní Čechy, Strakonicko). Ale mám v plánu se jet do megapixelu podívat a vyzkoušet ty těla. Pak až se naučím s novým tělem popřemýšlím o 70-200 mm. :) 

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Dobrý den, chci si pořídit Canon 80D a k tomu nějaký rychlejší objektiv pro fotografování zvířat (hlavně koní a psů - sport) aktuálně mám Tamron AF 70-300mm F4/5.6 Di někdo mi říkal že při focení bude pomalý. Jaký tedy objektiv vybrat aby rychle ostřil? Děkuji. :)

před 6 lety

Máte tento-Tamron AF 70-300mm f/4-5,6 Di LD Macro Canon, tak  ten nestíhá zaostřit ani děti v chůzi, címž ho na váše motivy nevyužijete.

Koukněte na toto https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=525344 .  

před 6 lety

Hana

6 příspěvků

Máte tento-Tamron AF 70-300mm f/4-5,6 Di LD Macro Canon, tak  ten nestíhá zaostřit ani děti v chůzi, címž ho na váše motivy nevyužijete.

Koukněte na toto https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=525344 .  

před 6 lety

Děkuji, o FF objektivu přemýšlím ale v těch se nevyznám. S tím tamronem jsem toho hodně vyfotila ale možná to bylo hodně o štěstí. :D 

U FF se bojím aby poté fungoval na aps-c těle. Ten objektiv co jste mi posílal se mi velice líbí. Snad na něj narazím až budu potřebovat k novému tělu.

 

I pár věcí z agi se mi povedlo vyfotit tím tamronem viz. https://www.zonerama.com/Hanciciphoto/Album/4382939

 

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Hanko.   Do výběru pro C se nepřidám, ale co fotíte za sport ? Koně...parkůr ?, nebo westrnové ježdění.... a u psů třebas agility? Ono to celé vůbec nemusí být o rychlosti objektivu, ale o způsobu použití aparátu. Já mám psy před objektivem skoro denně a málo kdy se spolehnu na nastavení AF -C a jen mířit a mačkat.... obvykle předostřuju do místa a sekvenčním snímáním sbírám sérii fotek a z nich potom vybírám tu správnou... Vlastnil jsem totiž tentýž Tamron ve verzi pro Nikon a ten mě doslova donutil tento způsob používat. Objektivu jsem se zbavil ne pro jeho pomalost, ale hlavně pro jeho otické vlastnosti a nekvalitní kresbu.

František

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Myslím, že není důvod, proč by Vám FF objektivy neměly fungovat. Ostatně ten Váš nynější je taky FF.

Koukal jsem na Vaše fotky a ... :

Spousta lidi s mnohem lepsi a drazsi technikou dela fotky, ktere tem Vasim nesahaji ani po kotniky.

Na straně druhé vetsina fotek, ktere jsem videl neni zcela zaostrenych, ovsem je mozne, ze Vam to vlastne vubec nevadi, protoze treba vzhledem k tomu, jak fotky pouzivate, to vlastne vubec neregistrujete. To pisi proto, ze je dulezite (myslim pro vyber dalsi Vasi fototechniky), co vlastne pozadujete za vystup. Ta neostrost muze byt klidne zpusobena fototechnikou, ne nutne Vami. Pisi Vam to hlavne proto, ze se Vam taky muze stat, ze poridite 80D + klidne i drahý rychlý objektiv a na fotkach to moc nepoznate. Neboli myslim, ze by to chtelo, ujasnit si, co na fotkach zlepsit chcete, vyzkouset v tomto smeru udelat maximum se stavajici technikou a az sama budete vedet, co vlastne presne chcete vylepsit(az poznate limity Vasi fototechniky) a jak na to, poridit to, co bude Vasim pozadavkum nejlepe vyhovovat.

 

Jeste ono je to samozrejme z velke casti o financich. A to, co jsem Vam zde psal, je psano s velkym ohledem na max. vyuziti fin.prostredku. Takze samozrejme je jedna vec nekoupit nic zbytecne, aby se usetrilo maximum a na strane druhe je zcela neco jineho poridit si nejakou techniku treba hlavne proto, ze mi jeji porizeni a vlastneni udela radost a pritom to neni z fin. hlediska problem. Neboli zalezi, co chcete i v tomto smeru :)

 

 

před 6 lety

Hana

6 příspěvků

František: Chci fotit parkur a drezuru popř. cross, fotím také i fotky ve volnosti nebo s lidmi. U psů chci fotit hlavně agility, popř. obrany a coursing.

 

 

Kaka: Děkuji za názor, myslím si, že ta neostrost je právě tou fototechnikou. Mojí pevnou padesátkou od canonu jsou fotky ostré a rozdíl tam je hodně vidět. Proto také chci investovat do novějšího těla - rychlejší snímky za sec. a lepší přehled v nastavení foťáku. A po novém těle bych chtěla zainvestovat do nového objektivu - jenže nevím pořádně, jak poznám - nebo kde vyčtu, jak stíhá rychle ostřit apod. :) 

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Pokud je to fototechnikou, muze to byt ale take z vice duvodu. Napr. je hodne casty jev (mnohem vice o zoomu nez u pevnych ohnisek), ze objektiv neustale ve spojeni s urcitym telem ostri bud za ci pred rovinu ostrosti. To by Vam jen vymena tela mozna nepomohla, ale pokud poridite 80D, ten ma nastroj na korekci techto jevu.

Nebo to muze byt opravdu jen pomalosti fototechniky.

Taky bych vam doporucil zvazit jeste prechod na Nikon. Opakuji, ze zvazit, nechci Vas rozhodne presvedcovat ani tvrdit, ze je to pro Vas urcite lepsi reseni to fakt ne...100 lidi 100 chuti. To zvazeni Nikonu Vam doporucuji proto, ze uz par let ma Nikon proste lepsi sensory >>lepsi sensory, ktere lepe zvladaji praci s vyssim ISO >> vyssi ISO znamena moznost fotit rychlejsi pohyb pri horsich svetelnych podminkach atd

Na druhou stranu s Canonem lze taky delat nadherne snimky, to je bez debat.

Poznat jak to bude dopredu ostrit, je slozite.(navic zdaleka neplati, ze by vsechnyobjektivy stejneho typu davaly stejne vysledky-rpzdily jsou a cim jsou objektivy s casem kvalitnejsi tim jsou ty rozdily vetsi) Bud teda nejaka ta prodejna a vyzkouset ruzne moznosti. Nebo proste ziskavani informaci z internetu. To je ovsem velmi casove narocne, protoze je treba ziskat informace z obrovskeho mnozstvi zdroju a pak je nejak zprumerovat. Rozhodne nedat na to, co treba zde pisi ja nebo jinde nekdo jiny, to by byla chyba. Nedat ani na to, co rikaji znami fotografove, poradatele kurzu, provozovatele www stranek o fototechnice. Jen opravdu malinkate mnosztvi informaci je hodne blizko realite a pokud treba jsou zase nejsou treba uplne neb autor pozapomene na to ci ono.

(nejnovejsi verze)70-200/f2,8 Tamron, Canon, Nikon jsou da se rici vseobecne uznavanou spickou na to "Vase pouziti" v oblasti zoom objektivu, vyssi rychlost pri min podobne kvalite vystupu dosahnete uz zasi jen s nekterymi pevnymi skly, ktera ale prave diky pevnemu ohnisku dosti limutuji a byvaji hodne moc draha

70-200/f4 jsou proste mene svetelne a mnohdy nabizeji horsi obrazovy vystup, ale rozhodne zase ne spatny, ovsem ta svetelnost proste muze chybet...a to dost ..kdyz k tomu pridam napriklad jiz zmineny rozdil  v sensorech Can vs Nik rozdil muze v realu znamenat, ze zatimco s jednou variantou napr. kamaradku se psem v podvecer(nebo treba v hale) na agi zavodech nafotite bez problemu, s tou sestavou druhou pouzitelne fotky neudelate.

 

před 6 lety

Hana

6 příspěvků

Pokud je to fototechnikou, muze to byt ale take z vice duvodu. Napr. je hodne casty jev (mnohem vice o zoomu nez u pevnych ohnisek), ze objektiv neustale ve spojeni s urcitym telem ostri bud za ci pred rovinu ostrosti. To by Vam jen vymena tela mozna nepomohla, ale pokud poridite 80D, ten ma nastroj na korekci techto jevu.

Nebo to muze byt opravdu jen pomalosti fototechniky.

Taky bych vam doporucil zvazit jeste prechod na Nikon. Opakuji, ze zvazit, nechci Vas rozhodne presvedcovat ani tvrdit, ze je to pro Vas urcite lepsi reseni to fakt ne...100 lidi 100 chuti. To zvazeni Nikonu Vam doporucuji proto, ze uz par let ma Nikon proste lepsi sensory >>lepsi sensory, ktere lepe zvladaji praci s vyssim ISO >> vyssi ISO znamena moznost fotit rychlejsi pohyb pri horsich svetelnych podminkach atd

Na druhou stranu s Canonem lze taky delat nadherne snimky, to je bez debat.

Poznat jak to bude dopredu ostrit, je slozite.(navic zdaleka neplati, ze by vsechnyobjektivy stejneho typu davaly stejne vysledky-rpzdily jsou a cim jsou objektivy s casem kvalitnejsi tim jsou ty rozdily vetsi) Bud teda nejaka ta prodejna a vyzkouset ruzne moznosti. Nebo proste ziskavani informaci z internetu. To je ovsem velmi casove narocne, protoze je treba ziskat informace z obrovskeho mnozstvi zdroju a pak je nejak zprumerovat. Rozhodne nedat na to, co treba zde pisi ja nebo jinde nekdo jiny, to by byla chyba. Nedat ani na to, co rikaji znami fotografove, poradatele kurzu, provozovatele www stranek o fototechnice. Jen opravdu malinkate mnosztvi informaci je hodne blizko realite a pokud treba jsou zase nejsou treba uplne neb autor pozapomene na to ci ono.

(nejnovejsi verze)70-200/f2,8 Tamron, Canon, Nikon jsou da se rici vseobecne uznavanou spickou na to "Vase pouziti" v oblasti zoom objektivu, vyssi rychlost pri min podobne kvalite vystupu dosahnete uz zasi jen s nekterymi pevnymi skly, ktera ale prave diky pevnemu ohnisku dosti limutuji a byvaji hodne moc draha

70-200/f4 jsou proste mene svetelne a mnohdy nabizeji horsi obrazovy vystup, ale rozhodne zase ne spatny, ovsem ta svetelnost proste muze chybet...a to dost ..kdyz k tomu pridam napriklad jiz zmineny rozdil  v sensorech Can vs Nik rozdil muze v realu znamenat, ze zatimco s jednou variantou napr. kamaradku se psem v podvecer(nebo treba v hale) na agi zavodech nafotite bez problemu, s tou sestavou druhou pouzitelne fotky neudelate.

 

před 6 lety

Děkuji, do nikonu se mi nechce už jen kvůli cenám - přijde mi dražší než canony. Uvidím co se dá dělat, mám v plánu si vyzkoušet dvě těla 77D a 80D - spíše se přikláním k té osmdesátce. Postupně pak budu pátrat i po objektivech, jsem student takže zatím rozpočet není tak velký tak si budu muset vystačit s tím co budu mít. Nicméně jsem si chtěla zjistit obzory do budoucna. Děkuji vám za vaše rady, snad najdu vyhovující objektiv. :) 

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Děkuji, o FF objektivu přemýšlím ale v těch se nevyznám. S tím tamronem jsem toho hodně vyfotila ale možná to bylo hodně o štěstí. :D 

U FF se bojím aby poté fungoval na aps-c těle. Ten objektiv co jste mi posílal se mi velice líbí. Snad na něj narazím až budu potřebovat k novému tělu.

 

I pár věcí z agi se mi povedlo vyfotit tím tamronem viz. https://www.zonerama.com/Hanciciphoto/Album/4382939

 

před 6 lety

Díky za ukázku, FF objektivy fungují na aps-c tělech zcela normálně. Rozdíl je velikost a váha, ten co jsem vyhledal je ještě s tou váhou unosný a po optické stránce 50/1,8 II strčí do kapsy. Jinak co se 77D a 80D týká, bude nejlepší si je osahat a vyzkoušet (FotoŠkoda, Megapixel) a po té se rozhodnout. 80D má oproti 77D utěsnění do náročnějších podmínek, lepší hledáček a možnost seřízení ostření (před a za) přímo v aparátu, ale za to je těžší, větší i dražší a obrazové výstupy budou téměř stejné.   

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Hanko. To co popisuji jako způsob používání aparátu je naprosto použitelné na coursingu, agility i na parkuru. Ve všech případech přesně víte, kudy se bude objekt pohybovat a jaká bude ppod výsledná fotka co do atraktivity a scény. Je dostatek času zvážit jak světlo, nastavení aparátu, zkontrolovat scénu, pozadí, dokonce je čas i pořídit kontrolní snímek a podívat se na výslednou hloubku ostrosti ještě před focením. ( ...úplně tím vyloučíte možný FF a BF, protože budete předem vědět odkud kam to bude ostré. ) Ať už zvolíte jakýkoliv fotoaparát doporučuju Vám to zkusit. Klidně na MF, zaostřete si překážku a na sekvenci to posbírejte... Dá se to použít i na focení panningu... zapnutý MF totiž zamezí jednou pro vždy náhodné přeostřování objektivu při tažení scény s objektem... samozřejmě dá se to tahat jen v oblasti o které víte, že bude zaostřena...jinak by to nemělo smysl... a doporučuji při tom co popisuji nepoužívat extrémně nízké clonové číslo, nebojte se přiclonit... za jedno zaostřené oči jezdce na rozostřeném koni moc nikoho zajímat nebudou a portrét běžícího psa, když šlo o to, že běží slalom na agility také jistě dělat nebudete, takže nějakou hloubku tomu stejně dát budete chtít....  Přeju hodně fotografického štěstí.

František

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.