Brand

Diskuse - Objektivy 24 - 70mm f2,8

Veronika

2 příspěvků

Dobrý den, 

potřebovala  bych poradit s výběrem objektivu na Nikon D3200. Jak velký je rozdíl  a co byste mi doporučili :

Tamron SP 24 - 70 mm F/2,8 Di VC USD nebo Sigma DG 24 - 70mm 1:28 EX ? Pochopila jsem, že ten druhý se už asi neprodává.

Děkuji za názory

před 5 lety

Ivan

3 příspěvků

Dobrý den, 

potřebovala  bych poradit s výběrem objektivu na Nikon D3200. Jak velký je rozdíl  a co byste mi doporučili :

Tamron SP 24 - 70 mm F/2,8 Di VC USD nebo Sigma DG 24 - 70mm 1:28 EX ? Pochopila jsem, že ten druhý se už asi neprodává.

Děkuji za názory

před 5 lety

Osobně mám velmi dobré zkušenosti se Sigmou, používám je na D750. Doporučuji. I když bude z druhé ruky, dá se sehnat velmi slušný kus a za dobré peníze. tak šťastnou ruku při výběru a dobré světlo.

Ivan

před 5 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Veroniko. jen se zeptám... jestli počítáš s tím, že na D3200 se ohniska násobí 1,5x... takže ty objektivy, které uvádíš jsou vyráběné pro FF snímače a na amatérských zrcadlovkách jsou to vlastně 35 - 105mm zoomy....cca...  Obvykle od druhovýrobců  pokukují majitelé zrcadlovek s menšími snímači než FF po objektivech s ohnisky jako je Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM Nikon.... a obdobně od Tamronu...( to pak po přepočtu dává na DSLR D 3200 cirka ty ohniska 24 - 75mm )  ale to je jen poznámka, třeba to máš vymyšlené dobře... 

František

 

před 5 lety

Veronika

2 příspěvků

Děkuji za pomoc, jsem zas o něco moudřejší. Takže byste mi doporučili na D3200 objektiv Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM Nikon. Chtěla bych s tím ohniskem právě 24 -70 mm. 

 

před 5 lety

František

921 příspěvků

 

Ahoj Veroniko.  Je možné mimo tu sigmu https://www.megapixel.cz/sigma-17-5028-e-xdc-os-hsm-nikon/recenze#product-sec-param zkusit i konkurenční https://www.megapixel.cz/tamron-sp-17-50-mm-f-2-8-xr-di-ii-vc/recenze#product-sec-param .. Tyto objektivy jsou velmi soumeřitelné, možná v některých drobnostech obrazu o fous lepší Tamron, Sigma mi přijde zase tíšší chodem a pro mne subjektivně jemnějším zpracováním. Ale oba jsou velmi blízko parametricky a s dobrou světelností po celé délce zommu, terá je také ve rozumném rozsahu cca 3x. Oba tyto objektivy Vám na D 3200 pokryjí Vámi požadované ohnisko. Samzřejmě odkazy jsou pouze pro porovnání a jde se podívat i na pár snímků těmito objektivy pořízených.. 

František

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.