Brand

Diskuse - Olympus FL-36 přepálené fotky

Tomáš

2 příspěvků

Dobrý den, mám již několik let blesk FL-36 koupemý z dtuhé ruky (před tím jsem vlastnil FL-36 novou a funguvala léta nědherně). Bohužel, tento druhý blesk velmi často úplně přesvití focenou scěnu. Udělám 1,2...třeba 5 fotek v pořadku a najednou z ničeho nic je další přepálená, úplně totálně, vypadá v podstatě jako velmi přesvícený negativ, aniž by došlo k nějaké výrazné změně zoomu nebo pozice vůči fotografované postavě. Pak následuje foto vyfoceně OK a nebo třeba několik fotek přepálených. Děje se jak pŕi focení venku, tak uvnitř. Nastavený mám režim TTL Auto. Foťák je Olympus e-620.

před 3 lety

sladas

4173 příspěvků

Zkoušel jste vyčistit kontakty jak na blesku tak i na foťáku?

před 3 lety

Tomáš

2 příspěvků

Zkoušel jste vyčistit kontakty jak na blesku tak i na foťáku?

před 3 lety

Párkrát jsem to bral lihem, ale nezdálo se, že by to mělo nějaký efekt. Pokud jde o kontakty, tak tam už bývá problém ten, že foťák blesk nedetekuje a snaží se otevřít interní blesk. Pak musím blesk víc utáhnout. Ale jak psal, udělám několik fotek OK a pak se objeví přepálené a pak zase OK.

před 3 lety

sladas

4173 příspěvků

Leda vyzkoušet ten blesk na jiném těle a pak by se vidělo kdo to dělá. Jsou to letité přístroje a to se již nějaké závady objevují.

před 3 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.