Brand

Diskuse - Panorama

ladislavstrouhal

14 příspěvků

Dobrý den, potřebuji vyfotit několik panoramat krajiny.Bude mi stačit na vyřešení nodálního bodu deska Benro MPB20 a destička "L" Genesis PLL100?

Mám nikon 7200 +Sigmu 17-50. Děkuji za odpověď. Ladislav Strouhal

před 3 lety

sladas

4173 příspěvků

Stačit by to mělo ale zjistěte si při jaké ohnidśkové vzdálenosti vám ten objektiv nejméně zkresluje. Lepší by bylo pevné sklo.

před 3 lety

ladislavstrouhal

14 příspěvků

Stačit by to mělo ale zjistěte si při jaké ohnidśkové vzdálenosti vám ten objektiv nejméně zkresluje. Lepší by bylo pevné sklo.

před 3 lety

Mně se jednalo spíš o ty desky, jestli budou stačit....

Ale kdy jsme u těch objektivů, já to musím fotit na max zoom-50, je to vzdálenější krajina....Ještě uvažuju koupit nikon 50mm 1,4.

před 3 lety

sladas

4173 příspěvků

Já nevím jak se ten zoom moc vysouvá při určitých ohniskových vzdálenostech ale ty destičky by měly stačit. Vyzkoušejte si při jaké ohniskové vzdálenosti ty krajinky nejčastěji fotíte a pak si podle toho vyberte pevné sklo.

před 3 lety

Josef Plaček

192 příspěvků

Nodální bod vůbec neřešte, není to až tak nutné.

Fotím panoramata roky, od zrcadlovky se skly od ohnisek 11-16, 50, 18-105, tak po bezrcadlo s pevnými 23mm.

Vždy jen kulová hlava, foťák na výšku, na klasické destičce, bez L-plate (ten používám na vertikální panorama, na zakázku dělaný), přesahy snímků 2/3-1/2, s i bez blízkého popředí a nikdy nebyl problém. Ano u potoků občas člověk musel nějaký pramínek vody vymaskovat, ale k tomu by vám ani nodální bod nemusel pomoci, neb ta voda nikdy neteče pořád stejně, stejně jako neovlivníte pohyb stromů a větví ve větru.

Tam jediná věc co by pomohla je anamorfický objektiv s poměrem 2,4:1.

A pevné sklo, je to klasická rada, ale je skutečně správná a léty a stovkami fotografů ověřená, pokud chcete pevné sklo, vyberte si takové ohnisko, které nejčastěji fotíte.

před 3 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.