Brand

Diskuse - Podle čeho řadit a jak hodnotit fotografie v galerii (případně jiný obsah)

Lukáš

87 příspěvků

Vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o poměrně obsáhlé téma, tak zakládám samostatnou diskusi. Cílem totoho téma je najít nejlepší možný způsob jak řadit a hodnotit obsah na fotorádci, především fotografie v galerii. 

Aktuálně každá fotografie získává nějaké procentuálno hodnocení vypočítané na základě počtu shlédnutí, počtu komentářů, počtu liků a počtu lidí, kteří ji mají mezi oblíbenými. Algoritmus přiřazuje každému kritériu jinou váhu. Každý den se hodnocení automaticky snižuje aby nějaká fotografie (i když oblíbená) nebyla navždy navrcholu, tedy aby dostali šanci nové fotky.

Podobný princip bychom chtěli uplatnit i na články, případně i na jiný obsah fotorádce .....

Dokáži si představit, že bude možné si fotky zobrazit podle tohoto hodnocení nebo podle data vložení nebo i podle absolutního hodnocení (např. celkový počet liků) .... resp. sami navrhněte co považujete za smysluplné a účelné. Nebráníme se žádné variantě.

Na současném hodnocení se nám líbí, že by teoreticky měl umožnit "vypíchnout" nejpovedenější fotky, ale současně dává šanci vyniknout i novým.

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

můj názor už padl... za mě vybrat jako implicitní třídění chronologické - od nejnovější a pro zájemce přidat možnosti dalších třídění - nejvíc komentované, nejvíc lajků, nejvíckrát v oblíbených...

před 9 lety

Smiťa

196 příspěvků

Vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o poměrně obsáhlé téma, tak zakládám samostatnou diskusi. Cílem totoho téma je najít nejlepší možný způsob jak řadit a hodnotit obsah na fotorádci, především fotografie v galerii. 

Aktuálně každá fotografie získává nějaké procentuálno hodnocení vypočítané na základě počtu shlédnutí, počtu komentářů, počtu liků a počtu lidí, kteří ji mají mezi oblíbenými. Algoritmus přiřazuje každému kritériu jinou váhu. Každý den se hodnocení automaticky snižuje aby nějaká fotografie (i když oblíbená) nebyla navždy navrcholu, tedy aby dostali šanci nové fotky.

Podobný princip bychom chtěli uplatnit i na články, případně i na jiný obsah fotorádce .....

Dokáži si představit, že bude možné si fotky zobrazit podle tohoto hodnocení nebo podle data vložení nebo i podle absolutního hodnocení (např. celkový počet liků) .... resp. sami navrhněte co považujete za smysluplné a účelné. Nebráníme se žádné variantě.

Na současném hodnocení se nám líbí, že by teoreticky měl umožnit "vypíchnout" nejpovedenější fotky, ale současně dává šanci vyniknout i novým.

před 9 lety

Přikláním se k názoru Martina.

před 9 lety

blueberry

5075 příspěvků

Vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o poměrně obsáhlé téma, tak zakládám samostatnou diskusi. Cílem totoho téma je najít nejlepší možný způsob jak řadit a hodnotit obsah na fotorádci, především fotografie v galerii. 

Aktuálně každá fotografie získává nějaké procentuálno hodnocení vypočítané na základě počtu shlédnutí, počtu komentářů, počtu liků a počtu lidí, kteří ji mají mezi oblíbenými. Algoritmus přiřazuje každému kritériu jinou váhu. Každý den se hodnocení automaticky snižuje aby nějaká fotografie (i když oblíbená) nebyla navždy navrcholu, tedy aby dostali šanci nové fotky.

Podobný princip bychom chtěli uplatnit i na články, případně i na jiný obsah fotorádce .....

Dokáži si představit, že bude možné si fotky zobrazit podle tohoto hodnocení nebo podle data vložení nebo i podle absolutního hodnocení (např. celkový počet liků) .... resp. sami navrhněte co považujete za smysluplné a účelné. Nebráníme se žádné variantě.

Na současném hodnocení se nám líbí, že by teoreticky měl umožnit "vypíchnout" nejpovedenější fotky, ale současně dává šanci vyniknout i novým.

před 9 lety

Také bych podpořila Martinův názor, zdá se mi dobrý!

před 9 lety

WWWeaseL FOTO

894 příspěvků

Vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o poměrně obsáhlé téma, tak zakládám samostatnou diskusi. Cílem totoho téma je najít nejlepší možný způsob jak řadit a hodnotit obsah na fotorádci, především fotografie v galerii. 

Aktuálně každá fotografie získává nějaké procentuálno hodnocení vypočítané na základě počtu shlédnutí, počtu komentářů, počtu liků a počtu lidí, kteří ji mají mezi oblíbenými. Algoritmus přiřazuje každému kritériu jinou váhu. Každý den se hodnocení automaticky snižuje aby nějaká fotografie (i když oblíbená) nebyla navždy navrcholu, tedy aby dostali šanci nové fotky.

Podobný princip bychom chtěli uplatnit i na články, případně i na jiný obsah fotorádce .....

Dokáži si představit, že bude možné si fotky zobrazit podle tohoto hodnocení nebo podle data vložení nebo i podle absolutního hodnocení (např. celkový počet liků) .... resp. sami navrhněte co považujete za smysluplné a účelné. Nebráníme se žádné variantě.

Na současném hodnocení se nám líbí, že by teoreticky měl umožnit "vypíchnout" nejpovedenější fotky, ale současně dává šanci vyniknout i novým.

před 9 lety

Jsem pro implicitní třídění od nejnovější fotografie.
Volba "Nově komentované" sice třídí podle nejnovějších komentářů, ale neumožňuje na jedno kliknutí číst poslední komentáře na Fotorádci.

před 9 lety

Maryen

1916 příspěvků

Vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o poměrně obsáhlé téma, tak zakládám samostatnou diskusi. Cílem totoho téma je najít nejlepší možný způsob jak řadit a hodnotit obsah na fotorádci, především fotografie v galerii. 

Aktuálně každá fotografie získává nějaké procentuálno hodnocení vypočítané na základě počtu shlédnutí, počtu komentářů, počtu liků a počtu lidí, kteří ji mají mezi oblíbenými. Algoritmus přiřazuje každému kritériu jinou váhu. Každý den se hodnocení automaticky snižuje aby nějaká fotografie (i když oblíbená) nebyla navždy navrcholu, tedy aby dostali šanci nové fotky.

Podobný princip bychom chtěli uplatnit i na články, případně i na jiný obsah fotorádce .....

Dokáži si představit, že bude možné si fotky zobrazit podle tohoto hodnocení nebo podle data vložení nebo i podle absolutního hodnocení (např. celkový počet liků) .... resp. sami navrhněte co považujete za smysluplné a účelné. Nebráníme se žádné variantě.

Na současném hodnocení se nám líbí, že by teoreticky měl umožnit "vypíchnout" nejpovedenější fotky, ale současně dává šanci vyniknout i novým.

před 9 lety

Souhlas s Martinem. Mně by se docela hodilo, dát k  procentuálnímu hodnocení i číslo s počtem komentářů. Tak by bylo okamžitě poznat, kde komentář přibyl.

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Tak jako ostatní bych chtěl výchozí třídění Galerie nastavit na "Nové" (tedy chronologicky).


Místo "Nově komentované" bych navrhoval po vzoru starého FR "Nové komentáře", kde by byl nějaký třeba i stručný přehled komentářů (chronologicky). Cílem by mělo být, abych mohl rychle vyhodnotit, zda si chci nový komentář přečíst (delší zhodnocení fotky) nebo ignorovat (smajlík, jednoslovné hodnocení..). Proklikávat "Nově komentované" a doufat, že tam třeba bude něco zajímavého, by se mi nechtělo.


Na liště je jistě dost místa na pozdější přidání dalších možností řazení (počet komentářů, "lajků", oblíbených..).

před 9 lety

Martin

133 příspěvků

Tak já se přikláním k těm kterým současné řazení vadí. Inspiraci 500px byla jasná, jenže to má ale...

Na 500px obdobný systém bude a musí být protože pokud se v dané kategorii nahrají denně 1000 fotografií asi není v silách uživatelů je všechny projít. Kdo ty síli má, přepne se a vidí. Díky tomu pokud mám půl hodinky, prohlídnu si hezké nové snímky a až příjdu za tři dny uvidím zas úplně jiné. Jenže to tady nelze uplatnit, ve chvili kdy se denně nenahrávají 1000snímků, ale jen desítky postrádá podobný systém smysl. Pak se do "popular" dostávají fotografie klidně tři roky staré.

Oproti tomu hodnocení a popularita u každé fotky mi smysl dávají, rád se podívám jak fotka která mě zaujala si stojí mezi ostatními. Dále budu pokračovat v chybách :)

 

Martin T.

před 9 lety

Marcela Zelinková

1446 příspěvků

stará verze fotorádce byla přehlednější a líbila se mi více.Vadí mi,že hned nevidím fotografie,ten den vložené,nejnovější.To mě zajímá,kdo ten den,čím přispěje.

před 9 lety

ŽIŠKA

29 příspěvků

Hodně mi vadí že v horní liště při přejíždění myši z GALÉRIE na NOVÉ bezděky přejedu myší přez MAGAZÍN a tudíž se dostanu jinam než  jsem původně zamýšlel.Mnohdy nepomůže ani lepší koncentrace.Buďto je spodnější lišta příliš ůzká a stačilo by ji rozšířit, jde-li to, nebo vytvořit vyskakovací okna pro všechny nabídky přímo z nich..Možná by také stačilo přehodit GALÉRII s MAGAZÍNEM,čímž by se možná lépe na spodnější lištu přejíždělo.

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

technická - proč jsou ve výběru populárních fotografií fotky z roku 2012 a 2013? to je bug nebo feature?

před 9 lety

Lukáš

87 příspěvků

technická - proč jsou ve výběru populárních fotografií fotky z roku 2012 a 2013? to je bug nebo feature?

před 9 lety

momentalne je to feature naseho nedokonaleho systemu hodnoceni :)

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Hodně mi vadí že v horní liště při přejíždění myši z GALÉRIE na NOVÉ bezděky přejedu myší přez MAGAZÍN a tudíž se dostanu jinam než  jsem původně zamýšlel.Mnohdy nepomůže ani lepší koncentrace.Buďto je spodnější lišta příliš ůzká a stačilo by ji rozšířit, jde-li to, nebo vytvořit vyskakovací okna pro všechny nabídky přímo z nich..Možná by také stačilo přehodit GALÉRII s MAGAZÍNEM,čímž by se možná lépe na spodnější lištu přejíždělo.

před 9 lety

Podporuji návrh na prohození pořadí Magazínu a Galerie v hlavním menu. Galerie bude mnohem používanější volba (víc nových fotek než článků), měla by tedy být co nejpřístupnější (vlevo). Rovněž se mi pravidelně daří pohybem myši aktivovat jinou sekci, než dojedu na vyhlédnuté místo nabídky. Až bude v Galerii výchozí řazení chronologicky, pak samozřejmě odpadne nutnost klikat na "Nové".

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

Podporuji návrh na prohození pořadí Magazínu a Galerie v hlavním menu. Galerie bude mnohem používanější volba (víc nových fotek než článků), měla by tedy být co nejpřístupnější (vlevo). Rovněž se mi pravidelně daří pohybem myši aktivovat jinou sekci, než dojedu na vyhlédnuté místo nabídky. Až bude v Galerii výchozí řazení chronologicky, pak samozřejmě odpadne nutnost klikat na "Nové".

před 9 lety

+1

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

technická otázka k hodnocení a lajkování

proč je umožněno hlasovat nepřihlášeným uživatelům? má hlas nepřihlášeného stejnou váhu jako hlas přihlášeného?

před 9 lety

Lukáš

87 příspěvků

technická otázka k hodnocení a lajkování

proč je umožněno hlasovat nepřihlášeným uživatelům? má hlas nepřihlášeného stejnou váhu jako hlas přihlášeného?

před 9 lety

Hlas je nejjednodušší možností vyjádřejí zda se mi něco líbí. Zatímco u komentářů vyžadujeme aby byl člověk zaregistrován (aby zde lidé nepsali sprosťárny nebo nesmysly), tak u lajků naopak chceme aby i "náhodný kolemjdoucí" mohl vyjádřit, že se mu něco líbí. Váha hlasu je stejná

před 9 lety

Lukáš

87 příspěvků

Na základě vašich připomínek jsem se rozhodli provést aktuálně změnu a nastavili implicitní řazení fotek podla data vložení. Třídění dle popularity je jako druhá záložka. Do budoucna to se pravděpodovně vrátíme k implicitnímu zobrazení podle popularity, resp. necháme každému registrovanému uživateli možnost zvolit si výchozí řazení. Současně si chceme dát prostor pro doladění algoritmu výpočtu popularity.

Změnil jsem i pořadí v hlavním menu, galerie je nyní první.

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

super

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

Hlas je nejjednodušší možností vyjádřejí zda se mi něco líbí. Zatímco u komentářů vyžadujeme aby byl člověk zaregistrován (aby zde lidé nepsali sprosťárny nebo nesmysly), tak u lajků naopak chceme aby i "náhodný kolemjdoucí" mohl vyjádřit, že se mu něco líbí. Váha hlasu je stejná

před 9 lety

jak je ošetřeno, aby někdo nemohl dát víc lajků? třeba přes TOR browser nebo jinou službu měnící IP adresy?

před 9 lety

Rampa

5143 příspěvků

jak je ošetřeno, aby někdo nemohl dát víc lajků? třeba přes TOR browser nebo jinou službu měnící IP adresy?

před 9 lety

pardon že se tak jaksi nezván, vsáknu do diskuse... ale mám zato, že není zakázáno (alespoň jsem to nikde v pravidlech nezahlédl) dávati fotce třeba i více hlasů než jeden, pokud se smíříme s potřebou měnit IPčko. Tedy ošetření je vlastně absence zákazu...

před 9 lety

Lukáš

87 příspěvků

Každý by měl mít možnsot dát pouze jeden hlas (v určitém časovém horizontu), ale 100 to asi ošetřit nejde. Jedině omezením na registrované uživatele, což jsme nechtěli.

Lukas

 

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

čili teoreticky není problém zmobilizovat kamarády na faceboocích a jiných internetech eventuelně babičky, tetičky, strejdy, bratrance a požádat je o hlasování...

 

stejně je to ošetřené jaksi divně. u některých fotografií mám jako nepřihlášený možnost kliknout na like a u některých ne... přestože jsem si stoprocentně jistý, že jsem tu fotografii jako nepřihlášený nelajkoval.

před 9 lety

Lukáš

87 příspěvků

čili teoreticky není problém zmobilizovat kamarády na faceboocích a jiných internetech eventuelně babičky, tetičky, strejdy, bratrance a požádat je o hlasování...

 

stejně je to ošetřené jaksi divně. u některých fotografií mám jako nepřihlášený možnost kliknout na like a u některých ne... přestože jsem si stoprocentně jistý, že jsem tu fotografii jako nepřihlášený nelajkoval.

před 9 lety

No otázkou je k čemu by to bylo. Funkce hlasu má fungovat jako zpětná vazba autorovi jestli se jeho fotka (článek) líbí. Počet hlasů nemá v podstatě na nic vliv. Tedy pokud někdo zmobilizuje rodinu tak bude mít sice hodně hlasů, ale jako zpětná vazba mu to moc nedá. 

Hlasy sice vstupují i do procenta popularity, ale hlas nepřihlášeného uživatele má mnohem menší váhu než hlas přihlášeného.

Co se týče nemožnosti olajkovat fotku, tak to bych musel ověřit.... Pošli fotku u které se ti to stane.

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

"Hlasy sice vstupují i do procenta popularity, ale hlas nepřihlášeného uživatele má mnohem menší váhu než hlas přihlášeného."

před 4 dny měly hlasy přihlášených stejnou váhu. došlo ke změně algoritmu?

 

"No otázkou je k čemu by to bylo. Funkce hlasu má fungovat jako zpětná vazba autorovi jestli se jeho fotka (článek) líbí. Počet hlasů nemá v podstatě na nic vliv. Tedy pokud někdo zmobilizuje rodinu tak bude mít sice hodně hlasů, ale jako zpětná vazba mu to moc nedá. "

pokud se nepletu, tak je pořád ve hře myšlenka imlicitního třídění galerie podle popularity. čili zde hrozí situace, že někdo bude mít mentálně na to, aby si nechal naklikat vysoké skóre a tím se dostal na čelní pozici. neříkám, že to bude někdo ze starousedlíků, ale lidí, kteří jedou těžce na skóre a procenta, je plný megapixel a bylo by bláhové domnívat se, že takovíto uživatelé časem neprobublají i sem. to bohužel není otázka "jestli", ale "kdy". a pak sbohem férové hodnocení podle kvality fotografie. na megapixelu dostává vysoké hodnocení každý cvak, jehož autor umí pochlebovat ostatním a má dostatek kamarádů. čili ne, že bych chtěl sýčkovat, ale je nutno počítat i s touhle alternativou. na megapixelu na řešení téhle situace už rezignovali.

 

edit: s tím "líbí se mi" je to trochu dvousečná myšlenka. ano, je to druh zpětné vazby, ale je to dost zkratkovité řešení. autorovi to totiž jenom sděluje, že se obrázek líbí. ale už neříká, proč se líbí nebo naopak proč se nelíbí. je fajn mít 45 prokliků a 4x like, ale co mi to řekne? proč se to těm 41 lidem nelíbilo? byli jenom líní klepnout na paleček? stojí obrázek za starou belu? nebo se neuměli / nechtěli vyjádřit? nebo je fotografie sice technicky a kompozičně dobrá, ale příběh je pro většinu publika nestravitelný?

otázka hodnocení je častokrát otevíraná... jediná kloudná zpětná vazba je pro autora verbální komentář.

před 9 lety

Lukáš

87 příspěvků

"Hlasy sice vstupují i do procenta popularity, ale hlas nepřihlášeného uživatele má mnohem menší váhu než hlas přihlášeného."

před 4 dny měly hlasy přihlášených stejnou váhu. došlo ke změně algoritmu?

 

"No otázkou je k čemu by to bylo. Funkce hlasu má fungovat jako zpětná vazba autorovi jestli se jeho fotka (článek) líbí. Počet hlasů nemá v podstatě na nic vliv. Tedy pokud někdo zmobilizuje rodinu tak bude mít sice hodně hlasů, ale jako zpětná vazba mu to moc nedá. "

pokud se nepletu, tak je pořád ve hře myšlenka imlicitního třídění galerie podle popularity. čili zde hrozí situace, že někdo bude mít mentálně na to, aby si nechal naklikat vysoké skóre a tím se dostal na čelní pozici. neříkám, že to bude někdo ze starousedlíků, ale lidí, kteří jedou těžce na skóre a procenta, je plný megapixel a bylo by bláhové domnívat se, že takovíto uživatelé časem neprobublají i sem. to bohužel není otázka "jestli", ale "kdy". a pak sbohem férové hodnocení podle kvality fotografie. na megapixelu dostává vysoké hodnocení každý cvak, jehož autor umí pochlebovat ostatním a má dostatek kamarádů. čili ne, že bych chtěl sýčkovat, ale je nutno počítat i s touhle alternativou. na megapixelu na řešení téhle situace už rezignovali.

 

edit: s tím "líbí se mi" je to trochu dvousečná myšlenka. ano, je to druh zpětné vazby, ale je to dost zkratkovité řešení. autorovi to totiž jenom sděluje, že se obrázek líbí. ale už neříká, proč se líbí nebo naopak proč se nelíbí. je fajn mít 45 prokliků a 4x like, ale co mi to řekne? proč se to těm 41 lidem nelíbilo? byli jenom líní klepnout na paleček? stojí obrázek za starou belu? nebo se neuměli / nechtěli vyjádřit? nebo je fotografie sice technicky a kompozičně dobrá, ale příběh je pro většinu publika nestravitelný?

otázka hodnocení je častokrát otevíraná... jediná kloudná zpětná vazba je pro autora verbální komentář.

před 9 lety

Algoritmus průběžně měníme a budeme měnit podle toho co ukáže praxe. Už jsem to myslím někde zmiňoval.

Jeden z důvodů proč jsme ustoupili od implicitního řazení podle popularity bylo právě to, že ten algoritmus momentálně nefunguje podle představ, takže by to řazení nemělo smysl. Uvítáme nápady jak by měl algoritmus vypadat, resp. co by mělo vstupovat a jak do hodnocení fotky.

Stále ale platí to, že chceme dát šanci i neregistrovaným návštěvníkům aby mohli vyjádřit zda se jim něco líbí.

"Doplnění k tvému edit":

Jak jsi napsal "je to druh zpětné vazby". Nesnažíme se vytvořit nějaký dokonalý systém hodnocení. Zpětnou vazbu může autor dostat pomocí liku, komentáře, pouhého zobrazení fotky, že si dá fotku někdo mezi oblíbené nebo že pošle autorovi soukromý vzkaz ... Like je prostě jen jedna možností, ta nejzákladnější a nejjednodušší. Netřeba v tom hledat žádnou hlubokou myšlenku :)

před 9 lety

prd

214 příspěvků

Přikláním se k názoru Martina.

před 9 lety

Podle mého názoru není třeba dávat na to procentuální hodnocení takovou váhu. K čemu je to vlastně dobré. Pokud nahraji nějakou hrůzu, hodně lidí si klikne ,aby to vidělo. A procenta letí nahoru.I když do komentáře napíšou ,že se na to nedá koukat.  To samé , stačí nahrát nějakou nahotinku a je procent ,že se o tom krajinkářům může jenom zdát.Pokud je to fórum fandů focení a ne nějaký šampionát jsou ty procenta zdá se mi druhotnou disciplínou. Stejně po odchodu z první stránky po fotkách nešťekne ani pes. Ale možná se mýlím. Je to jenom názor fotolaika.

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ta procenta podle mne mají smysl pro to, co se automaticky nasype na hlavní stránku. Tam bych třeba nechal výběr 5 až 10 nejlépe hodnocených fotek za 7 - 14 dnů zpátky. Pod to třeba blok 5 nejnovějších fotek (bez hodnocení). Jinak si myslím, že tato komunita je (zatím) příliš malá na to, aby mělo nějaké podobné hodnocení nějaký praktický užitek. Procentuální hodnocení mimo hlavní stránku je nadbytečné, ničemu neslouží, o ničem nevypovídá (díky roli stáří fotky), tam bych ho navrhoval zrušit nebo aspoň nezobrazovat.

před 9 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Ta procenta podle mne mají smysl pro to, co se automaticky nasype na hlavní stránku. Tam bych třeba nechal výběr 5 až 10 nejlépe hodnocených fotek za 7 - 14 dnů zpátky. Pod to třeba blok 5 nejnovějších fotek (bez hodnocení). Jinak si myslím, že tato komunita je (zatím) příliš malá na to, aby mělo nějaké podobné hodnocení nějaký praktický užitek. Procentuální hodnocení mimo hlavní stránku je nadbytečné, ničemu neslouží, o ničem nevypovídá (díky roli stáří fotky), tam bych ho navrhoval zrušit nebo aspoň nezobrazovat.

před 9 lety

Nemohu souhlasit s tím, že by skóre nemělo žádnou vypovídací hodnotu. Ukazuje, jak fotka zaujala návštěvníky. Denně Fotorádce navštíví 4-5 tisíc lidí, což není zase tak málo. Stáří fotky hraje svou roli, ale fotky nedostávají hodnocení "za zásluhy", protože v čase se skóre snižuje, aby měly šanci i nové fotky. Třeba nově příchozí člověk se může velmi rád podívat na výběr zajímavých fotek z galerie. Rušit či nezobrazovat skóre určitě nebudeme, naopak bychom chtěli nabídnout možnost, ať si každý vybere, zda-li chce ve výchozím stavu vidět nové či populární fotografie.

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Nemusíme se ve všem shodnout, to je zcela v pořádku. ; )  4-5 tisíc lidí je spousta, reálný počet -návštěvníků- bude jistě nižší (více počítačů, mobil/tablet/počítač..). Hlavní články mají 1-2 tisíce zobrazení (dle ikony) a už v nich je spousta duplicit. Ale u fotek v galerii mi přide, že se to nijak zvlášť neprojeví. Kolik je nových fotek za den? 10? 20 když se lidi utrhnou? Normální fotka má tak 50 shlédnutí (dle ikony) a když se povede, zaujme tak 4-8 lidí pro "lajk", komentářů nula až pár. V takovém případě je zde zatím spousta nevyužitého potenciálu té spousty lidí. To není kritika ani stěžování si, jen konstatování jak to vnímám.

Nevím jak ostatní, ale já bych si více než "zajímavé" nebo "pupulární" chtěl nechat zobrazit "nejlépe hodnocené" fotky v galerii (ty já považuji za zajímavé). To ale znamená pro takový výběr ignorovat prvky "popularity", tedy: počet shlédnutí, počet komentářů, jakýkoliv vliv času. Neznamená to rušit váš navržený systém "atraktivity", znamená to alternativu, víc možností. Naopak význam pak mají jen hodnocení: "Líbí se mi", "oblíbené", "4*", "5*". A zde se dostáváme ke kamenu úrazu - všechny starší fotky přechodem na nový FR ztratily svá hodnocení.

Když budu chtít to "nejlepší" z kategorie "abstraktní", budu tam očekávat úžasná díla Jana Levory, pokud vyberu "zátiší", bude tam nejspíš vévodit Stanislav Souček, v kategorii "ostatní" nejspíš Miroslav Žiška ...

Navrhuji tedy další věc (do diskuze). Navrhuji, pokud tedy tyto informace stále máte k dispozici, převést stará hodnocení fotek "4*" a "5*" na dnešní "Líbí se mi", aby bylo do budoucna možné filtrovat skutečně to nejlepší (=nejvíce pozitivně hodnocené) z galerie Fotorádce. Vzniknou tím duplicity hodnocení, ale lepší duplicita, které posune -pozoruhodnou- fotku nahoru než absence hodnocení, která ji nechá ztracenou v tisících jiných fotek.

před 9 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Nemusíme se ve všem shodnout, to je zcela v pořádku. ; )  4-5 tisíc lidí je spousta, reálný počet -návštěvníků- bude jistě nižší (více počítačů, mobil/tablet/počítač..). Hlavní články mají 1-2 tisíce zobrazení (dle ikony) a už v nich je spousta duplicit. Ale u fotek v galerii mi přide, že se to nijak zvlášť neprojeví. Kolik je nových fotek za den? 10? 20 když se lidi utrhnou? Normální fotka má tak 50 shlédnutí (dle ikony) a když se povede, zaujme tak 4-8 lidí pro "lajk", komentářů nula až pár. V takovém případě je zde zatím spousta nevyužitého potenciálu té spousty lidí. To není kritika ani stěžování si, jen konstatování jak to vnímám.

Nevím jak ostatní, ale já bych si více než "zajímavé" nebo "pupulární" chtěl nechat zobrazit "nejlépe hodnocené" fotky v galerii (ty já považuji za zajímavé). To ale znamená pro takový výběr ignorovat prvky "popularity", tedy: počet shlédnutí, počet komentářů, jakýkoliv vliv času. Neznamená to rušit váš navržený systém "atraktivity", znamená to alternativu, víc možností. Naopak význam pak mají jen hodnocení: "Líbí se mi", "oblíbené", "4*", "5*". A zde se dostáváme ke kamenu úrazu - všechny starší fotky přechodem na nový FR ztratily svá hodnocení.

Když budu chtít to "nejlepší" z kategorie "abstraktní", budu tam očekávat úžasná díla Jana Levory, pokud vyberu "zátiší", bude tam nejspíš vévodit Stanislav Souček, v kategorii "ostatní" nejspíš Miroslav Žiška ...

Navrhuji tedy další věc (do diskuze). Navrhuji, pokud tedy tyto informace stále máte k dispozici, převést stará hodnocení fotek "4*" a "5*" na dnešní "Líbí se mi", aby bylo do budoucna možné filtrovat skutečně to nejlepší (=nejvíce pozitivně hodnocené) z galerie Fotorádce. Vzniknou tím duplicity hodnocení, ale lepší duplicita, které posune -pozoruhodnou- fotku nahoru než absence hodnocení, která ji nechá ztracenou v tisících jiných fotek.

před 9 lety

Ano, určitě chceme mnohem více návštěvníků přilákat do Galerie, to zcela souhlasím.

 

Ty nejlépe hodnocené fotky není špatný nápad, ale vidím problém v tom, že se tam budou řadit fotky "za zásluhy". Prostě nové fotky už pak nebudou mít šanci se tam dostat, protože ty staré nedoženou. Tedy pokud pomineme vliv času. Starší fotky budou statisticky vždy sbírat více "lajků", než ty nové. V tom vidím trochu problém.

 

K poslednímu odstavci - toto nezní špatně, probereme to a pokud to půjde, tak bych to viděl jako velmi dobrý nápad.

před 9 lety

Zuzana

487 příspěvků

musím souhlasit v tom, že počet komentářů a zhlédnutí o ničem nevypovídá

, nechápu tudíž, proč by měly být fotky o to populárnější. 

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ano, určitě chceme mnohem více návštěvníků přilákat do Galerie, to zcela souhlasím.

 

Ty nejlépe hodnocené fotky není špatný nápad, ale vidím problém v tom, že se tam budou řadit fotky "za zásluhy". Prostě nové fotky už pak nebudou mít šanci se tam dostat, protože ty staré nedoženou. Tedy pokud pomineme vliv času. Starší fotky budou statisticky vždy sbírat více "lajků", než ty nové. V tom vidím trochu problém.

 

K poslednímu odstavci - toto nezní špatně, probereme to a pokud to půjde, tak bych to viděl jako velmi dobrý nápad.

před 9 lety

Pokud budou skvělé, tak šanci mít určitě budou. V nevýhodě budou, ale to už je úděl toho, kdo přijde jako druhý, ne? Bál bych se nějaké "pozitivní diskriminace". : )

 

A k tomu jakou budou mít reálnou šanci dostat se na "vrchol" Galerie? Pokud mne paměť neklame, tak na samotném vrcholu byly fotky Rampepurdy s počtem něco přes 20 hlasů. A sám jsem se s jednou fotkou na chvíli dostal na první stránku s nějakými 10 hlasy. Momentálně nejlepší fotka z poslední doby nasbírala 11 hlasů + 3 "oblíbené" za týden. Takže - já bych se toho vůbec nebál. Při filtru na konkrétní sekci Galerie by pak nároky na počet hlasů byly ještě výrazně nižší.

před 9 lety

Slavomír S

112 příspěvků

Včera som prechádzal viacerými staršími fotografiami. Ich percentuálne hodnotenie je, aké je - veľmi nízke. Mne je to jasné, už som formu pričítavania a odčítavania percent pochopil. Pre návštevníka, ktorý sa tu len občas zastaví pozrieť si fotky, to môže byť mätúce. Staršie fotky bude brať ako málo hodnotené, teda slabé. Bolo by možné, aby sa pri každej fotografii okrem aktuálneho stavu percent zobrazovala aj najvyššia percentuálna hodnota, aká jej kedy bola pridelená? 

před 9 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Včera som prechádzal viacerými staršími fotografiami. Ich percentuálne hodnotenie je, aké je - veľmi nízke. Mne je to jasné, už som formu pričítavania a odčítavania percent pochopil. Pre návštevníka, ktorý sa tu len občas zastaví pozrieť si fotky, to môže byť mätúce. Staršie fotky bude brať ako málo hodnotené, teda slabé. Bolo by možné, aby sa pri každej fotografii okrem aktuálneho stavu percent zobrazovala aj najvyššia percentuálna hodnota, aká jej kedy bola pridelená? 

před 9 lety

Ano, to by určitě mohlo být zajímavé (zobrazovat nejvyšší doposud dosažené skóre). Uvedeme to určitě do praxe.

 

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

musím souhlasit v tom, že počet komentářů a zhlédnutí o ničem nevypovídá

, nechápu tudíž, proč by měly být fotky o to populárnější. 

před 9 lety

+1

 

otázkou zůstává, proč se tak málo lajkuje...

je to i kvůli ergonomii uživatelského rozhraní galerie? na většině internetů (facebooky, gůglplusy, megapixely, photoservery a další portály) je páčik umístěný POD fotografií, spolu s názvem a dalšími funkcemi. akorát tady máme anomálii. řekl bych, že většině lidí se nechce páčika a srdíčko lovit někde v horním rohu obrazovky; dílem proto, že na to nejsou zvyklí, dílem proto, že se jim nechce myšákem cestovat tak daleko.

pokud by mělo být relevantní hodnocení založené na počtu "líbí se mi" a "oblíbené", měly by tyto funkce být "strčeny" uživatelům až pod nos.

 

ono je to i logické. čteme shora dolů, čili napřed zkonzumujeme obsah a poté ho hodnotíme. vracet se proto nahoru je tak trochu divné.

 

druhá otázka je, jestli jsou lidi vůbec ochotni hodnotit... někoho nezajímá vůbec nic a jenom kouká, někdo se drží svého kopyta a hodnotí jenom svůj žánr, někdo jde na jistotu, hodnotí jenom evidentní pecky a bojí se, aby náhodou neohodnotil i něco, co evidentní pecka není a tak se neztrapnil před ostatními.

 

 

ještě ke zmíněné migraci hvězdiček ze starého systému. je otázka, proč to dělat. a proč dávat "like" za 4 nebo 5 kusů. proč nedávat like i za jednu hvězdičku? koneckonců i jedna hvězdička se dá považovat za vyjádření, že se někomu něco líbí, ne? nikdy přece nebyla daná stupnice, od kolika hvězdiček je fotka dobrá. to, že se nepoužívala celá škála a že se klikalo na pět nebo nic, je druhá věc.

 

mezi námi děvčaty, ono to hvězdičkové hodnocení bylo stejně nic neříkající jako pětky na photoserveru, protože k tomu chyběla verbální odezva, která by vysvětlila, proč někdo hodnotil tak jak hodnotil.

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Souhlas s Martinem co se týče ergonomie. Tlačítka pro hodnocení by dávala větší smysl pod fotkou. Nyní se i na běžném 1920x1080 monitoru (a spousta návštěvníků nejspíš takové rozlišení mít ani nebude..) musí rolovat zpět nahoru.

Nesouhlas s obavou ze ztrapnění se. Není vidět kdo jak hodnotí, takže by to nedávalo smysl váhat s kliknutím na tlačítko. Tato anonymita by měla zaručovat větší počet hodnocení. Ale také mi přijde, že na to že lze hodnotit bez přihlášení, jsou ty počty hodnocení nízké.

Převod hvězdiček je věc do diskuze. Otázka není proč to dělat, to jsem myslím dobře popsal v návrhu (všechny skvělé fotky ze staré verze FR jsou nyní "ztracené" a nevidím jinou šanci jak je dostat zpět na obrazovky).

Otázka je jak to udělat. Stupnice skutečně daná nikdy nebyla, tedy kromě toho, že vyšší číslo představovalo lepší hodnocení. Nešťastná už byla volba řazení dle aritmetického průměru, ale to je minulost. Přirozeně jsem tedy ale chápal "3*" jako neutrální, méně jako negativní, více jako pozitivní (proto navrhovaný převod na "Líbí se mi"). Bylo by zajímavé zjistit, zda někdo z uživatelů považoval hodnocení "1*" nebo "2*" za pozitivní - že fotka vůbec někoho zaujala, byť k nízkému hodnocení.

Hodnocení "Líbí se mi" nebo "Oblíbené" by skutečně mělo vyjadřovat pouze tu oblíbenost fotky. To je dostatečně dobrý ukazatel pro třídění Galerie. To, aby nedocházelo k zneužití systému hodnocení, je na Lukášovi.

Otázkou je, zda do budoucna nepřidat možnost nějakého speciální režimu pro fotku (nebo spíš speciální sekci Galerie?), kam by mohl předhodit fotku uživatel, který u ní chce co nejširší zpětnou vazbu v podobě komentářů. Režim by mohl být mimo samotnou Galerii, bez možnosti "lajkovat", povoleno jen komentovat. Zajímavá by byla i možnost připojit vlastní verze fotky dalšími uživateli jako vizuální ukázku toho, co třeba navrženou úpravou mysleli. Vůle poskytovat obdobnou zpětnou vazbu v rámci samotné Galerie bude vždy malá a snad v mnoha případech i nežádoucí (oboustranná demotivace). Tato myšlenka by podle mne byla hodná "foto"-"rádce".

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

IMHO už to, že někdo klepl na hvězdičky, znamená, že to zaujalo. co je to nízké hodnocení? spousta dobrých fotografií neměla hvězdičku žádnou. => je jedna hvězdička nízké hodnocení? proč ano? proč ne?

 

ohledně toho líbí nelíbí => atraktivita... neříkám, že mnou zmíněné schema funguje i na fotorádci, jenom zmíním možné úskalí.

viz megapixel - spousta totálních cvaků má hodnocení 96 % a vyšší. je skutečně procentní hodnocení poměru like a porokliků ten správný ukazatel kvality?

hodně velké procento uživatelů megapixelu, kteří se těší z vysokého hodnocení jejich práce, se vyloženě vlichotili do přízně ostatních tím, jak konzistentně chválili všechno, co viděli. tento reciproční systém jsem už párkrát zmínil a řekl bych, že jde o dost velké riziko ovlivnění férovosti hodnocení...

takže ano, nějaké "best of posledních 14 dnů" je dobrý nápad, ale jak zajistit nějakou férovost?

 

k myšlence foto-rádce... problém je v komunitě, v lidech. kdysi dávno tady nějaké foto rádcování fungovalo. jenže ti dobří fotografové schopní dát kloudnou zpětnou vazbu už tu nejsou. dílem odešli, dílem mlčí. kolik lidí (pomineme-li moje pindy) je dneska ochotno/schopno napsat k fotografii něco víc než "pěkné/super/fajn/líbí"? moc jich není. otázkou je, proč se ochota komentovat ostatním nejen úspěchy, ale hlavně jejich chyby, vytratila, když to tak pěkně fungovalo?

 

ještě k hlasování nepřihlášených - pokud se správně dívám, tato možnost už není.

před 9 lety

blueberry

5075 příspěvků

Souhlas s Martinem co se týče ergonomie. Tlačítka pro hodnocení by dávala větší smysl pod fotkou. Nyní se i na běžném 1920x1080 monitoru (a spousta návštěvníků nejspíš takové rozlišení mít ani nebude..) musí rolovat zpět nahoru.

Nesouhlas s obavou ze ztrapnění se. Není vidět kdo jak hodnotí, takže by to nedávalo smysl váhat s kliknutím na tlačítko. Tato anonymita by měla zaručovat větší počet hodnocení. Ale také mi přijde, že na to že lze hodnotit bez přihlášení, jsou ty počty hodnocení nízké.

Převod hvězdiček je věc do diskuze. Otázka není proč to dělat, to jsem myslím dobře popsal v návrhu (všechny skvělé fotky ze staré verze FR jsou nyní "ztracené" a nevidím jinou šanci jak je dostat zpět na obrazovky).

Otázka je jak to udělat. Stupnice skutečně daná nikdy nebyla, tedy kromě toho, že vyšší číslo představovalo lepší hodnocení. Nešťastná už byla volba řazení dle aritmetického průměru, ale to je minulost. Přirozeně jsem tedy ale chápal "3*" jako neutrální, méně jako negativní, více jako pozitivní (proto navrhovaný převod na "Líbí se mi"). Bylo by zajímavé zjistit, zda někdo z uživatelů považoval hodnocení "1*" nebo "2*" za pozitivní - že fotka vůbec někoho zaujala, byť k nízkému hodnocení.

Hodnocení "Líbí se mi" nebo "Oblíbené" by skutečně mělo vyjadřovat pouze tu oblíbenost fotky. To je dostatečně dobrý ukazatel pro třídění Galerie. To, aby nedocházelo k zneužití systému hodnocení, je na Lukášovi.

Otázkou je, zda do budoucna nepřidat možnost nějakého speciální režimu pro fotku (nebo spíš speciální sekci Galerie?), kam by mohl předhodit fotku uživatel, který u ní chce co nejširší zpětnou vazbu v podobě komentářů. Režim by mohl být mimo samotnou Galerii, bez možnosti "lajkovat", povoleno jen komentovat. Zajímavá by byla i možnost připojit vlastní verze fotky dalšími uživateli jako vizuální ukázku toho, co třeba navrženou úpravou mysleli. Vůle poskytovat obdobnou zpětnou vazbu v rámci samotné Galerie bude vždy malá a snad v mnoha případech i nežádoucí (oboustranná demotivace). Tato myšlenka by podle mne byla hodná "foto"-"rádce".

před 9 lety

Jenom faktická poznámka: stávalo se (a můžete to číst i v komentářích), že nešel dát plný počet hvězdiček, prostě se označily jenom tři, někdy dvě, někdy čtyři... takže pokud převádět hvězdičky na lajky, tak bez omezení - právě kvůli takovým chybám (patrně techniky)...

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Souhlas, pokud někdo klepl na hvězdičky, znamenalo to, že ho to zaujalo (ať už pozitivně nebo negativně, ale zaujalo).

Souhlas, že spousta dobrých fotografií neměla žádné (odpovídající?) "číselné" zhodnocení, ani dříve tedy nebyl tento nástroj komunitou hojně využíván.

Ano, na stupnici 1 až 5 je jednička nízké hodnocení, nejnižší možné. Mně ale nešlo o rozdělení vyšší/nižší hodnocení, ale o chápání ve smyslu pozitivní/neutrální/negativní. Nový FR jde cestou pozitivního (číselného) hodnocení a to ostatní je možné vyjádřit v komentáři. Já 1 a 2 chápal jako negativní ohodnocení, 3 jako neutrální, tedy ani jedno nemá pokračování v novém systému. Ale zde není moc co rozebírat - význam jednotlivých stupňů hvězdičkového hodnocení nebyl nikdy specifikován, jakákoliv interpretace je tedy subjektivní a stejně dobrá, jako jakákoliv jiná. Tedy kromě faktu, že vyšší číslo znamenalo lepší ohodnocení. Když bych měl převést stará hodnocení na nová, raději bych volil přísnější variantu "5*" = "Líbí se mi" než jakékoliv hvězdičkové hodnocení. Ale, jak píše blueberry, v hodnocení docházelo k chybám a úklikům. Za sebe bych tedy nechal na Tomášovi/Lukášovi, aby si třeba nasimulovali tyto dva možné scénáře a vybrali, co uznají za lepší řešení.

Mým cílem je vrátit starší fotky zpět na výsluní, kam zaslouženě patří. Jinak bych vnímal Galerii jako výrazně zmrzačenou.

Kvalita. To je ale přesně to, o co mi vůbec nejde. Nevěřím, že by zde bylo možné vytvořit ukazatel kvality (aby dával smysl a hlavně byl udržitelný). A ty to jistě vidíš podobně, máš větší rozhled než já o tom, jak to funguje/nefunguje jinde. To, co zde má smysl je pouze "atraktivita". Víš snad o veřejné komunitě, kde by byl funkční ukazatel "kvality"? Jak zmiňuješ - i tady bylo a je jen několik málo dostatečně zkušených fotografů, kteří by mohli, pokud by jim to za to stálo, poskytnou "kloudnou zpětnou vazbu". Zbytek nás se může s klidem vyjádřit k atraktivitě, případně poskytnout svůj "aktuální pohled na věc". Ale ke kvalitě?

Sám ze své zkušenosti vím, jak moc se můj pohled na stejnou fotku mění v čase, zpravidla k horšímu hodnocení (to co mi přišlo úžasné mi časem přijde ...nedostatečné), občas naopak (to co mi přišlo na první dojem nezajímavé se časem ukáže jako "něco víc"). Mám ale, možná mylnou(?) představu, že "správné" hodnocení kvality by mělo odolávat času. A to zatím zdaleka není v mých možnostech a možná nikdy nebude. Článků o hodnocení a kritice fotografií už vyšlo mnoho a můj závěr z nich je, že většina členů dané komunity není takového hodnocení vůbec schopna (není to zkrátka v jejich možnostech).

A to je také důvod, proč si myslím, že by mohl fungovat nějaký ten speciální režim pro fotky, kde by autor vyloženě toužil po -komentářích- (a ne ve stylu líbí/nelíbí). Nemělo by pak docházet k oboustranné demotivaci ("vyhoření"?) z toho, že někdo stráví spoustu času s komentářem k fotce a autor o to nestojí nebo dokonce bude reagovat podrážděně. O několik komentátorů jsme už tímto způsobem přišli. Bylo by tragédií, kdybychom všichni měli komentovat vše. Ale část fotek, kde by šlo právě o komentáře, ze kterých bychom se mohli všichni něčemu přiučit, minimálně jak (rozdílně?) to vidí někdo jiný? To by stálo za zvážení. Možná mám na mysli něco ve stylu komentářů "měsíčních výběrů", ale ne ve formě článků a v tomto duchu by se mohl účastnit každý uživatel.

Nevím, jak to fungovalo dřív. Ale jak píšeš, je to jen o lidech a co chtějí. No a hodně taky o tom jak vhodně je nastaven systém a prostředí, ve kterém "fungují". Takže co bylo, může být znova. Férovost? Každému co jeho jest. Nechci měnit lidi. Ale systém by měl být nastavený proti zneužitelnosti, tedy nestandardnímu chování (plošné hodnocení +/- u všeho co se objeví v Diskuzi, možná plošné hodnocení v Galerii, případně evidentní naklikání hodnocení fotky u které to nedává smysl... příklady, ne všechno z toho se už objevilo, něco ano).

Hlasování nepřihlášených stále funguje, nesledoval jsem přesně jak, ale poslal jsem dnes hlas fotce, která se mi líbí a přihlášený jsem nebyl. A teď jsem jí poslal po přihlášení hlas druhý, ze stejného počítače. Takže tak.

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

otázka na programátora: Lukáši, páčiky může dávat jenom přihlášený uživatel nebo i nepřihlášený? jak je to ošetřené?

v Opeře jsem přihlášený a fotografii, kterou jsem ještě nelajkoval, lajknout můžu

v Chromu jsem na stejném počítači nepřihlášený a tu samou fotografii lajknout nemůžu.

 

k atraktivitě a kvalitě se už víc vyjadřovat nechci. můj názor je v tomhle konzistentní...

před 9 lety

Slavomír S

112 příspěvků

Neviem, či ste to rozoberali, nebudem to teraz čítať celé, ale jedna poznámka:

 

Ak budte dávať hodnotenia hviezdičkami, určite to urobte tak, aby nebolo možné vidieť, kto koho ako hodnotil. Inak sa z toho stane bárter päťhviezdičkových hodnotení, ako je to na iných weboch. 

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

otázka na programátora: Lukáši, páčiky může dávat jenom přihlášený uživatel nebo i nepřihlášený? jak je to ošetřené?

v Opeře jsem přihlášený a fotografii, kterou jsem ještě nelajkoval, lajknout můžu

v Chromu jsem na stejném počítači nepřihlášený a tu samou fotografii lajknout nemůžu.

 

k atraktivitě a kvalitě se už víc vyjadřovat nechci. můj názor je v tomhle konzistentní...

před 9 lety

Jiný počítač, jiná síť, poslední verze Firefoxu a možnost "lajknout" anonymně nemám, takže to skutečně může být podmíněno verzí prohlížeče, protože tam kde jsem mohl "lajknout" nepřihlášený byla nějaká stará verze Firefoxu.

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

Neviem, či ste to rozoberali, nebudem to teraz čítať celé, ale jedna poznámka:

 

Ak budte dávať hodnotenia hviezdičkami, určite to urobte tak, aby nebolo možné vidieť, kto koho ako hodnotil. Inak sa z toho stane bárter päťhviezdičkových hodnotení, ako je to na iných weboch. 

před 9 lety

rozebírali, reciproční hodnocení jsem zmiňoval

před 9 lety

Lukáš

98 příspěvků

Už pár dní to tu sleduji a tak si dovolím přidat také svůj skromný názor.

Myslím si že hodnocení na základě liku, oblibenosti a počtu zhlédnutí je spravedlivé. Ovšem komentáře bych do toho netahal. Ale také bych nechal jako druhou možnost chronologické řazení. Inspirace 500px tu zjevně je, ale chtělo by to dotáhnout do konce.

 

Nemůžu si pomoci, ale stará galerie mi přišla přehlednější. Tím nechci říci vrať te to zpět, ale co zkusit uvažovat o těchto změnách.
- Fotky jsou ve velkém rozlišení. Co zkusit nastavit velikost tak, aby nebylo nutné rolovat a fotka se vždy vlezla na stránku (ostatně 500px to má stejně). Chtěl bych vidět fotku jako celek a plné rozlišení až po rozkliknutí.

- Poté opět po vzoru 500px přestěhovat tlačítka like a oblíbené do fotky - něco jako je titulek u náhledů - ono samotné vyrolování tlačítek si říká o pozornost :)

Když se tyto dva body spojí - bude situace dle mého daleko přehlednější a fota se budou lajkovat. A to celé bych navrhoval spojit s notifikací na komentáře (případně i like a oblíbené). Spousta komentářu zapadne jen proto, že o nich nikdo neví - sám musím hlídat fota zda nepřibil nový komentář a velmi bych uvítal mail notifikaci (hodně to pomůže). A pokud mě programátor nezabije tak by mohl jednou napsat notifikaci přímo na lištu, ale mail bohatě stačí. ;)

Shrnutí:
  - zmenšit velikost fotek (zbavit se rolování - to opravdu zabíjí)
  - tlačítka hodit do fotografie po vzoru náhledu (nebo 500px)
  - zprovoznit alespoň mail notifikaci

Děkuji mnohokrát za pozornost a snad jsem trochu pomohl ;)

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Nejspíš jsem si uvědomil, co měl na mysli Martin, když zmiňoval "jak to bylo dřív". Nevím, proč mi to trvalo tak dlouho. A musím mu dát za pravdu. Byť netuším důvody, mám pocit, že za poslední půl rok se odmlčelo možná pět dlouholetých uživatelů, kteří v minulosti pravidelně dávali nové fotky a dávali komentáře ostatním fotkám. Bez nich je to tu takové ... "prázdnější".

 

Jinak jsem pro nějakou standardizaci fotek na jejich stránce. Fotky na výšku nyní mohou být na jejich stránce tak vysoké, že je vlastně ani nelze zobrazit celé na jednu obrazovku a člověk musí víc rolovat, aby se někam dostal a kliknout na prohlížení nebo originál, aby vůbec viděl fotku celou.

 

Možnost notifikace na mail mne až tak nezajímá, ale byl bych pro veřejný přehled komentářů udělených daným uživatelem (jako to bylo možné v minulosti) a k tomu veřejný přehled komentářů udělených uživateli (aby bylo hned vidět, zda někdo nekomentoval nějakou starší fotku). Obojí samozřejmě řazeno chronologicky od nejnovějších komentářů.

před 9 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Už se to tu probíralo mockrát už za minulé galerie - není v možnostech fotografa (uživatele) podrobně komentovat všechny fotky... A opakovat fráze "líbí" to je vlastně totéž jako dnešní podoba like v nové galerii. 

Pokud tedy chcete víc komentářů nebo rozproudit diskuzi o fotkách, tak to nepůjde tímhle modelem, kde je jen fotka v galeri, chce to udělat novou rubriku v dikuzi na téma fotografování v praxi (název tématu se doladí) a tam mít alspoň základní téma makro , krajina , portrét, noční foto a tam směřovat diskuzi, protože to by podle mého ideálně kontrastovalo s názvem webu FOTORÁDCE ..

Samozřejmě plus by byly vložené fotografie v diskuzi ve zmenšenách (náhledech).

 

Moc jsem nepochopil systém galerie, Pokud přijde někdo nový a chce se podívat na nejlepší fotografie , tak to jsou aktuálně poslední fotky  čím starší je , tím víc bodů ztrácí, ačkoliv má TOP kvalitu ...

 

před 9 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Vše postupně pročítáme, objevují se tu zajímavé myšlenky. K té notifikaci - ta už tu je - stačí dát foktu sledovat. Chceme i přidat možnost (ne)sledovat všechny své fotky plošně.

před 9 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.