Brand

Diskuse - Pomůžete mi s výběrem nového fotoaparátu?

Petra

1 příspěvků

Dobrý den, vybírám fotoaparát a potřebuji poradit. Pořád něco porovnávám a když už si myslím, že bych do něčeho šla, tak čtu špatnou recenzi. Momentálně mám Fujifilm X-A2 a nejsem moc spokojená s kvalitou fotek. Fotím hlavně děti, rodinu. Venku, při oslavách, v místnosti atd. Fotoaparát nemusí mít milion funkcí, ale zvládnu víc než jenom základní automat. Cena cca max. 15 t. Žádnou značku nediskriminuji. Jde mi hlavně o to, aby byly fotky kvalitní. Díky

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Petro.

Nepřekvapilo by mne, kdyby jsi napsala, že je aparát pomalejší v ostření, nebo, že by jsi ráda delší ohnisko a jde to jen za dražší cenu, ale kvalita fotek? No to pak bude za avizovanou cenu oříšek, protože X A2 má poměrně dostatečně velký snímač i rozlišení na to aby z ní při správném použití vyšly velmi ucházející fotografie...tak v tomto ohledu si moc asi nepomůžeš.. V čem se Ti zdá ta úroveň fotek tak slabá, aby to stálo rovnou za střídání celého aparátu ?

František

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Přejít na A3, tam je již lepší snímač, nebo i tato sestava by to měla umět.http://www.afoto.cz/prodej/Olympus-OM-D-E-M10-Mark-II---14-42mm-II-R-stribrny. Objektiv EZ je sice kratší,,ale opticky horší.

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ahoj,
jaké máš k X-A2 objektivy? Fotíš jen do JPEGu, nebo JPEG/RAW a fotky upravuješ v editoru z RAWu? Pokud, tak jaký editor na fotky používáš?

Kvalita fotek X-A2 by měla být velice slušná. X-A3 by byla o generaci dál a obrazově je to znát. U moderní X-A3 bych neviděl důvod nemít nastavený autoISO od 100 do 6400 a nic neřešit.

Naopak E-M10 by bylo obrazově horší, než stávající X-A2 (na vyšší ISO, kde se ale běžně fotí).

Nejprve by tedy možná stálo za to se blíže podívat na to, v čem ti nevyhovuje "kvalita fotek" z X-A2 (pár fotek v plném rozlišení na ukázku? Uloz.to nebo jinam?). Problém nemusí být nutně v X-A2, ale třeba v nastavení nebo následných úpravách fotky.

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Stando. Tam někam mířil i můj dotaz.. Ono vždycky neúpomůže prosté - vyměním aparát a bude to... Nebude. Ale mohlo by být zřejmě i bez výměny, pokud by se pro to něco udělalo. A to není obhajoba XA2....ani kritika na stranu Petry.. Jen chci říci, že při trošku větším úsilí by ty fotky měly být zcela vyhovující a že nepomůže sama o sobě žádná novější technika, tedy alespoň ne ta do 15 tisíc

Tedy nic ani proti výměně aparátu, ale i v takovém případě je dobré udělat alespoň v možnostech běžného uživatele nejprve vše abych z aparátu vyždímal max možností, když to nepůjde - nechám si poradit jak jinak a když i to půjde do kytek, tak pak zvážím výměnu aparátu ale také to, jestli mi ten rozdíl za ty prachy stojí. A na to jsem se Peti dotazoval... jak to fotí, jak to má nastaveno, čím a jak to upravuje a také jak to zobrazuje.... Třeba by stačilo fotky spávně zmenšit a prohlížet je fakt 1:1 a Peťa by možná koukala co z toho leze....vím já ??

F

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Nojo, Františku. V poslední době dost fotograficky střízlivím, když vidím, že některým fotografům s lepším kompaktem (RX100) nesahám se svou mnohonásobně dražší fototechnikou ani po kotníky.

před 6 lety

František

921 příspěvků

no jistě....já neříkám, že nové aparáty a Ň.ekteré zvláště nejsou dělané tak, aby i se zeleným čtverečkem nedokázaly téměř zázrak ...a bez dlouhého přemýšlení... cool ..mně jen přijde jaksi rovnější a logičtější, když bych investoval 13t do XA2, tak ji hned za dva roky měnit za něco o fous a nebo i o dva lepšího. Je možné, že to tak spousta lidí má.....že se v tom prostě hrabat nechce....že to chce cvaknout a mít hotový snímek.

Nejsem si jistý, že při tom co Petra fotí...rodiné foto a to kdekoliv - že jí vytrhne trn z paty pouhá generační výměna aparátu. Čím si ale jistý jsem je to, že alespoň mně dalo největší užitek do hlubší míry porozumět tomu, kdy jde jaká technika použít a jaké jsou její hranice. Pak lze tolerovat i kvalitativně slabší snímek, který má ale jiné hodnoty....jedinečnost, unikátnost, nebo cokoliv jiného v čem se snímek stává alespoň hodným toho zmáčknutí spouště a třeba i po letech se k němu někdo vrátí. U ostatního plevele bych vůbec problém slabších výsledků neřešil. Apropo...ta Rx 100 mně napadla jako první verze rodinného aparátu za pár kaček.

Ostatně je to na ní...ať prodá AX2, zkusí vyšší model a uvidí sama, jestli to stačí...hranice a omezení tím stejně nepřekročí...jen posune. 

F

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Pánové, také bych rád vyděl co je na těch fotografiích špatně, ale když sem Petra nějakou fotku nedá, tak jen mlátíme prázdnou slámu. A3 jsem doporučoval, že je rychlejší, jak v náběhu tak i ostření a má novější snímač a procesor. Ten oly dělá JPEGy které někdo má rád (jsou více doostřené a saturované). Ostření má rychlé a díky menšímu snímači má při stejné cloně větší hloubku ostrosti a tak se i lépe trefí.    

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

   Petro, mohla byste sem nějakou tu fotku dát a nebo odkaz, kde ji najdem. 

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.