Brand

Diskuse - přístroj na sport a krajinu

Jiří

2 příspěvků

Zdravím Vás,

fotím z 60 procent krajiny a ze 40 proc. sport a řeším novou výbavu.

Rozmýšlím se jestli vzít Canon 7D mkII (předpokládám objektivy 16-35/2.8 a 70-200/2.8), nebo vyzkoušet Olympus omd em5 mkII s objektivy 12-40/2.8 PRO a 40-140/2.8 PRO popř. Sigma 70-200/2.8)

...dilema :-)

před 6 lety

David

39 příspěvků

A jaký máš rozpočet hledáš tělo s objektivy nebo kvalitní kompakt se zoomem např Sony CyberShot DSC-RX10 IV nebo Sony CyberShot DSC-RX10 III 

nebo třeba Panasonic Lumix DMC-FZ2000

před 6 lety

Jiří

2 příspěvků

A jaký máš rozpočet hledáš tělo s objektivy nebo kvalitní kompakt se zoomem např Sony CyberShot DSC-RX10 IV nebo Sony CyberShot DSC-RX10 III 

nebo třeba Panasonic Lumix DMC-FZ2000

před 6 lety

No já spíš myslel rozlousknout jestli ten Olympus nebo raděj pořádnou zrdcadlovku :-)

před 6 lety

David

39 příspěvků

je to ta zrcadlovka CANON EOS 7D Mark II co máš na mysli cena cca 40 000 kč + objektivy+ paměťovka+stativ+brašna to tě výjde na 70 000 kč a počítej celkem tři objektivy ma makra, krajiny,místnosti

 

 

před 6 lety

zdenda77

1430 příspěvků

No já spíš myslel rozlousknout jestli ten Olympus nebo raděj pořádnou zrdcadlovku :-)

před 6 lety

Asi si budeš muset osahat...

Řadu názorů dohledáš v googlu..

Dával jsem sem už několikrát odkaz na stránky Petra Bambouska, kde ve starších článcích najdeš recenze na techniku od Canonu až po současný přechod na systém od Olympusu..

před 6 lety

David

39 příspěvků

No radit je těžké záleží na rozpočtu a ostatních věcí Canon má větší snímač ale zase snímač 4/3 pro amatéra je taky super, objektivy jsou si velmi podobné a taky budete natáčet video,Olympus výjde levněji i se s objektivy pokud máš peníze tak bych bral ten Canon ale je to na tobě, záleží na hodně faktorech i se snímačem 1 palcovým CX uděláš super fotky

před 6 lety

shagy2301

3 příspěvků

Zdravím Vás,

fotím z 60 procent krajiny a ze 40 proc. sport a řeším novou výbavu.

Rozmýšlím se jestli vzít Canon 7D mkII (předpokládám objektivy 16-35/2.8 a 70-200/2.8), nebo vyzkoušet Olympus omd em5 mkII s objektivy 12-40/2.8 PRO a 40-140/2.8 PRO popř. Sigma 70-200/2.8)

...dilema :-)

před 6 lety

Ak to nijako nesúri, počkal by som na kúpu až do vydania 7DmkIII, kedy by sa mala cena 7DmkII posunúť dole. Ďalej záleží čím fotíte teraz, či už máte nejakú výbavu, ak áno tak akú. Lebo aj na tom sa dá dosť ušetriť.
Ja osobne používam Canon 80D v kombinácii so Sigma Art 18-35mm 1.8, Canon 50mm 1.8 a Tamron 70-200m 2.8 G2 čo si myslím je zaujímavá kombinácia na vaše plánované použitie. O 7DmkII sa dá uvažovať len v prípade, že potrebujete mať druhý slot na kartu aby ste mali duplicity v prípade že Vám jedna z nich odíde, pretože fotíte profesionálne, potrebujete fakt tých 10fps namiesto 7 čo má 80D alebo fakt potrebujete integrované GPS (myslím si ale že lepší snímač v 80D by mal byť podstatnejší).

před 6 lety

Tomáš Málek

46 příspěvků

Ak to nijako nesúri, počkal by som na kúpu až do vydania 7DmkIII, kedy by sa mala cena 7DmkII posunúť dole. Ďalej záleží čím fotíte teraz, či už máte nejakú výbavu, ak áno tak akú. Lebo aj na tom sa dá dosť ušetriť.
Ja osobne používam Canon 80D v kombinácii so Sigma Art 18-35mm 1.8, Canon 50mm 1.8 a Tamron 70-200m 2.8 G2 čo si myslím je zaujímavá kombinácia na vaše plánované použitie. O 7DmkII sa dá uvažovať len v prípade, že potrebujete mať druhý slot na kartu aby ste mali duplicity v prípade že Vám jedna z nich odíde, pretože fotíte profesionálne, potrebujete fakt tých 10fps namiesto 7 čo má 80D alebo fakt potrebujete integrované GPS (myslím si ale že lepší snímač v 80D by mal byť podstatnejší).

před 6 lety

Zdravím, 

Pro 7D mk. II hraje ještě jedna důležitá věc a to ergonomie. Také jsem vybíral mezi mk. II a 80D a přikláněl jsem se k 80D (lepší snímač). Ale po tom co jsem si vzal oba foťáky do ruky tak jednoznačně vyhrála 7D mk. II. Má daleko lepší ergonomii, je lepší co se týká ovladnání a hlavně v kombinaci s teleobjektivem bude rozhodně pohodlnější. 

 

U mě byla chvíle, kdy jsem si vzal oba foťáky do ruky a s tele. udělal pár fotek rozhodující pro to co si vybrat. Druhý slot na karty nepoužívám, 10fps se občas hodí (focení psů) a AF v kombinaci s 70-300 USM II je bezkonkurenční.

 

Ergonomie je hodně subjektivní, doporučuji si je vzít někde na prodejně do ruky, ideálně s plánovaným teleobjektivem a vyzkoušet. Pro mě osobně je 7D s gripem ergonomicky výrazně lepší než 80D, ale mám poměrně velké ruce. Zdá se to jako blbost, ale se starým 500D a 75-300 (poloviční váha) mě po celodením focení často bolely ruce. S 7D ani jednou.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.