Brand

Diskuse - Propojení D7100 S Lightroomem (OS X) - nefunguje, případně jiný program?

Pavel

1 příspěvků

Zdravím všechny fotografy! :-) 

Mám jednoduchý dotaz. Rád bych provázal svoji D7100 s Lightroomem přes USB tak, aby se vyfocené snímky hned  objevovali na obrazovce Macbooku. Bohužel se mi tak ale nedaří - respektive se mi nechce foťák spárovat s Lightroomem (Normálně v "přenos obrázků" fotoaparát vidím)... Zkoušel jsem i v LR na Windows a tam to je v pohodě. Na obou mám origo LR CC nejnovější verze (2015)..

A druhý dotaz - nemáte nějaké návrhy na jinou aplikaci, ideálně free, případně za nějaký menší poplatek, která by po vyfocení zobrazoval hned v notebooku velký náhled? (na tohle mi právě úplně nativní appka v OS X "Přenos obrázků" úplně nevyhovuje.... ) :-)

DÍKY MOC!! 

před 5 měsíci

Filip Véle

39 příspěvků

Zdravím všechny fotografy! :-) 

Mám jednoduchý dotaz. Rád bych provázal svoji D7100 s Lightroomem přes USB tak, aby se vyfocené snímky hned  objevovali na obrazovce Macbooku. Bohužel se mi tak ale nedaří - respektive se mi nechce foťák spárovat s Lightroomem (Normálně v "přenos obrázků" fotoaparát vidím)... Zkoušel jsem i v LR na Windows a tam to je v pohodě. Na obou mám origo LR CC nejnovější verze (2015)..

A druhý dotaz - nemáte nějaké návrhy na jinou aplikaci, ideálně free, případně za nějaký menší poplatek, která by po vyfocení zobrazoval hned v notebooku velký náhled? (na tohle mi právě úplně nativní appka v OS X "Přenos obrázků" úplně nevyhovuje.... ) :-)

DÍKY MOC!! 

před 5 měsíci

Dobrý den, s LR Vám nepomohu, nepoužívám ho. Divil bych se ale, kdyby to nakonec nefungovalo, LR má na Macu výbornou podporu. Částečně Vám zkusím odpovědět na druhý dotaz. Já fotím se Sony alpha. Existuje aplikace od Sony, která umí ukládat vyfocené snímky do složky. Není nic snazšího, než vytvořit akci v Automatoru aby se každý nový snímek otevřel v Náhledu ve fullscreen.

K původnímu dotazu: https://helpx.adobe.com/lightroom/kb/troubleshoot-tethered-capture-lightroom.html

ještě k druhému dotazu např.: https://www.controlmynikon.com/

před 4 měsíci
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.