Brand

Diskuse - Redukční kroužky nebo víc filtrů

Tomáš

2 příspěvků

Zdravím, máte prosím někdo zkušenost s redukcemi většího rozsahu, třeba z 77 na 55 mm? Myslím z hlediska praktičnosti.

 

Mám setové objektivy se závitem 55 a 58 mm. Logicky si chci koupit filtry 58 a redukci 58/55. Jenže výhledově uvažuji i o objektivech s 77 a 72 mm. Mám si tedy rovnou kupovat filtry 77 mm a redukci na 55 resp. 58 mm. Nebo je to nepraktické?

 

Díky moc

 

Tomáš

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Zdravím, máte prosím někdo zkušenost s redukcemi většího rozsahu, třeba z 77 na 55 mm? Myslím z hlediska praktičnosti.

 

Mám setové objektivy se závitem 55 a 58 mm. Logicky si chci koupit filtry 58 a redukci 58/55. Jenže výhledově uvažuji i o objektivech s 77 a 72 mm. Mám si tedy rovnou kupovat filtry 77 mm a redukci na 55 resp. 58 mm. Nebo je to nepraktické?

 

Díky moc

 

Tomáš

před 6 lety

Tam jde o to, že při našroubování takto velke redukce nebude možné užívat sluneční clonu.

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Zdravím, máte prosím někdo zkušenost s redukcemi většího rozsahu, třeba z 77 na 55 mm? Myslím z hlediska praktičnosti.

 

Mám setové objektivy se závitem 55 a 58 mm. Logicky si chci koupit filtry 58 a redukci 58/55. Jenže výhledově uvažuji i o objektivech s 77 a 72 mm. Mám si tedy rovnou kupovat filtry 77 mm a redukci na 55 resp. 58 mm. Nebo je to nepraktické?

 

Díky moc

 

Tomáš

před 6 lety

Tam jde o to, že při našroubování takto velke redukce nebude možné užívat sluneční clonu,kterou máš k těm objektivům.

před 6 lety

Tomáš

2 příspěvků

Díky, to je jedna věc a pak mám strach, že už to bude takové neohrabané,,,

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.