Brand

Diskuse - Sigma 17-70mm f/2,8-4,0 DC Macro OS HSM Contemporary pro Nikon

Lukáš

3 příspěvků

Dobrý den. Vlastním Nikon 3200. a k tomu základní objektiv Nikon 18-55mm f/3,5-5,6 G ll AF-S DX a Tamron 70-300 oba bez stabilizátoru . Jsem čistě amatér který rád fotí a nechtěl jsem ze začátku kupovat drahé obektivy dokud s tím nebudu umět alespoň základy. Chápu že svízelnost ve výběru záleží na scéně co druhu témat focení. Já fotím zejména přírodu , architekturu.Cestuji po hradech zámcích ale udělám i nějakou portrétovou fotku a se zmíněným Tamronem který má falešné macro se pokouším i něco z této oblasti. Když bych to rozdělil tak 60% příroda historie kultura 15% portréty 15% sport nebo prostě pohyb a zbytek to macro. Upozornuji opravdu nejsem profík ale chtěl bych trošku pokročit v kvalitě kresby , ostrosti a celkové kvality fotografií , ale zároveň když člověk čte různé diskuze jak některý objektiv při 100% zvětšení má neostré okraje atd jsi myslím že pro mé (né profii ) je nepodstatné . Investovat bych chtěl zhruba kolem 10 tis +- . A právě se mi moc líbila zmíněná Sigma 17-70 .Chtěl bych znát názor jestli je to objektiv oproti mé technice kvalitní? Jestli opravdu za ty pénize jsi člověk polepší ? A popřípadě doporučení nějakého jiného objektivu podobné peníze? U Sigmy jsem mi líbí jeí zajíma světelnost , pak i zmíněné macro že dokáže pořídit ..Co se týká její záporů je trošku kritizována v její ostrosti na 17 mm . Hodně je testech třeba srovnávána s Nikon 18-105mm f /3.5-5.6G ED VR AF-S DX . A teké se Sigmou 17-50 f2.8 OS HSM. Moc děkuji za názory a vezměte v úvahu že opravdu nejsem profík a budu rád za každé postřehy nebo doporučení jiného objektivu . 

 

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Je velmi tezke porovnat kvalitu takovychto objektivu tak, aby Vy jste jednou rekl, ze to porovnani bylo spravne.

Objektivne byste si mel urcite polepsit, ale jestli to tak budete vnimat Vy, to tezko odhadnout.

To jsem Vam moc nepomohl :), ale urcite Vam doporucim kouknout na internetu na ukakove fotografie, ktere s tim ci onym objektivem ci fotakem nafotili lide. Mejte vsak na pameti, ze je treba hledat spise ty lepsi az nejlepsi fotografie od dane techniky, neb na internet muze davat ty fotky kdokoliv a tak je velmi caste, ze i fotografie porizene velmi kvalitni fototechnikou stoji za *****.

treba zde: https://pixelpeeper.com/lenses/?lens=13317

Samozrejme je fajn take kouknout na fotky v tech recenzich, hlavne prohlednout jich co nejvice.

před 6 lety

Filip

205 příspěvků

Lukasi, ta sigma ti s makrem nepomuze. Je na tom podobne jako ten tamron.

před 6 lety

Lukáš

3 příspěvků

Je velmi tezke porovnat kvalitu takovychto objektivu tak, aby Vy jste jednou rekl, ze to porovnani bylo spravne.

Objektivne byste si mel urcite polepsit, ale jestli to tak budete vnimat Vy, to tezko odhadnout.

To jsem Vam moc nepomohl :), ale urcite Vam doporucim kouknout na internetu na ukakove fotografie, ktere s tim ci onym objektivem ci fotakem nafotili lide. Mejte vsak na pameti, ze je treba hledat spise ty lepsi az nejlepsi fotografie od dane techniky, neb na internet muze davat ty fotky kdokoliv a tak je velmi caste, ze i fotografie porizene velmi kvalitni fototechnikou stoji za *****.

treba zde: https://pixelpeeper.com/lenses/?lens=13317

Samozrejme je fajn take kouknout na fotky v tech recenzich, hlavne prohlednout jich co nejvice.

před 6 lety

Dobrý den ..

Moc děkuji za reakci .. Nepomohl . To se tak nedá říci . Samozřejmě už různých recenzí jsem pročetl mnoho a podíval se i na ukázkové fotky ..Je pochopitelné že fotky co jsou v recenzích atd jsou velice dobré ...Kdo by taky dával špatné fota . Spíše jak člověk pročte mnoho tak jedni ten objektiv hrozně chválí .Druzí zase kritizují že na 17 jsou okraje neostré . Jenže a nechci ty lidi urazit protože se v tom vyznají daleko lépe a jsou to profesionálové ale možná že nejsou schopny se na to podávat čistě amatérsky. Prostě z pohledu normálního člověka který chce mít hezké fotky a prostě zjištují chybičky a pak se o tom rozepisují že po skončení řekneš lidově to je pěkný šunt .....Pak e ale právě opačná situace a řekneš už jsem rozhodnutý du do toho. Takže jsem rád za každý postřech a vůbec super kdyby tu někdo napsal kdo s tímto objektivem má své zkušenosti. Ale moc děkuji za odkaz..Zrovna tyto fotky jsem neviděl. 

před 6 lety

Lukáš

3 příspěvků

Lukasi, ta sigma ti s makrem nepomuze. Je na tom podobne jako ten tamron.

před 6 lety

Děkuji za odpověd ... 

Tak nebude to určitě špičkové makro ale co se týká minimální zaostřovací vzdálenosti tak je na tom Sigma o trošku lépe . Mám pravdu že to asi nebude žádná sláva a možná je to i trošku namlsání zákazníků že to to macro umí ale jasně když bych chtěl fotit jen macro fotky tak určitě bych nepořizoval tento druh objektivu . 

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Lukasi:

Mnohe fotky v recenzich jsou i spatne. Je treba davat pozor, recenze na net muze psat kazdy.

Neexistuje zoomovy objektiv, ktery bude skvely na vsech ohniscich ve vsech ohledech. vetsinou je zoom-objektiv lepsi na jedne strane rozsahu ohnisek a na druhe je horsi.  Existuji i objektivy s pevnyn ohniskem za desitky tisic ktere take trpi urcitou vyssi merou rohove neostrosti, naopak o to lepsi kresbu maji u stredu. Jine objektivy zase treba vice aberuji. Zadny neni dokonaly a ti recenzenti se snazi vypsat plusy i minusy. Proto jsem prave psal, ze doporucuji hodnotit dle fotek, ktere najdete a jsou udelany dejme tomu s telem odpovidajicim tomu Vasemu. Jinak pokud porizujete objektivy v podobne cenove relaci, jejich vystup bude taky zhruba obdobny. Kvalitu vystupu v dane cenove relaci byste mohl vyrazneji vylepsit, pokud byste si koupil objektivy s pevnymi ohnisky, treba 50mm f1,8 a 35mm f1,8, ale to by Vas zase hodne limitovala mozna ta ohniska.

Podle me v tomhle nejde jednoznacne radit.

Jinak existuji i recenzenti, kteri hodnoti ocima jak vy pisete "normalniho cloveka" ...nebudu jmenovat, ale tam je pak zase jiny problem, oni pak totiz klidne poradi, ze vlastne "vsechny fotaky ostri dobre" nebo daji do recenzi fotky na urovni normalni dovolenkoveho fotografa a ve vysledku jsou u nich vsechny fotaky fajn, ty drazsi jsou vice fajn ..... takze vlastne muzete koupit cokoliv, protoze vse je fajn :) ocima takoveho recenzenta.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.