Brand

Diskuse - SONY DSC-HX60 Rady začátečníkovi

Zdeněk

5 příspěvků

Zdravím,

před necelými 2 měsíci jsme si pořídili tento fotoaparát: DSC-HX60 . Nechtěl jsem nějaký drahý fotoaparát, jelikož fotografuji většinou když jedu na výlet, do krajiny, atp. Avšak chtěl jsem nějaký s vysokým zoomem (fotky z rozhleden atp.). Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo s tímto fotoaparátem nějaké zkoušenosti, především, zda-li je možné vyfotit nějak kvalitně noční oblohu, případně blesky. Ještě, je-li možnost zde nastavit delší expozici, např. 10 vteřin atd. Děkuji všem za rady úplnému začátečníkovi, přeji pěkný den všem! 

před 7 lety

František

921 příspěvků

aparát jsem Zdenku nezkoušel, ale manuální ostření má, nejdelší čas expozice je 30s a dokonce to má i Bulb což je možnost nechat expozici "otevřenou libovolně dlouho do dalšího zmáčknutí spouště. Vzhledem k tomu, co jsem napsal na začátku Tě co se týče nastavení odkážu na manuál aparátu, jistě to tam bude napsáno.

Co se ale týče focení noční oblohy a kvalitně...to myslím půjde tak asi jako je ten kompakt. Je to amatérský přístroj a i výsledky z něj budou úměrné. Experimentálně můžeš zkusit zaostřit na nekonečno v manuálním režimu, zaclonit na vyšší číslo clony, zapnout samospoušť s prodlevou 10s, nastavit čas expozice na těch 30s, zmčknout to a položit aparát na zem na záda. Pokud máš stativ doporučuju ho snížit na jedinný segment nohou. Nakolik na snímku poznáš pohyb noční oblohy za těch 30 s to si u takového kompaktu nedovolím odhadnout. Pokud by byl čas krátký, doporučím použít nastavení bulb a přikrýt objektiv do doby začátku expozice nějakou conkou, aby se Ti snímek při zmáčnutí nehnul...ukončení samzřejmě naopak...zakrýt a zmáčknutím ukončit expozici... Experimentům se meze nekladou, ale myslím při troše vůle by se dal nějaký "návod" najít na Netu....

F

 

před 7 lety

Zdeněk

5 příspěvků

aparát jsem Zdenku nezkoušel, ale manuální ostření má, nejdelší čas expozice je 30s a dokonce to má i Bulb což je možnost nechat expozici "otevřenou libovolně dlouho do dalšího zmáčknutí spouště. Vzhledem k tomu, co jsem napsal na začátku Tě co se týče nastavení odkážu na manuál aparátu, jistě to tam bude napsáno.

Co se ale týče focení noční oblohy a kvalitně...to myslím půjde tak asi jako je ten kompakt. Je to amatérský přístroj a i výsledky z něj budou úměrné. Experimentálně můžeš zkusit zaostřit na nekonečno v manuálním režimu, zaclonit na vyšší číslo clony, zapnout samospoušť s prodlevou 10s, nastavit čas expozice na těch 30s, zmčknout to a položit aparát na zem na záda. Pokud máš stativ doporučuju ho snížit na jedinný segment nohou. Nakolik na snímku poznáš pohyb noční oblohy za těch 30 s to si u takového kompaktu nedovolím odhadnout. Pokud by byl čas krátký, doporučím použít nastavení bulb a přikrýt objektiv do doby začátku expozice nějakou conkou, aby se Ti snímek při zmáčnutí nehnul...ukončení samzřejmě naopak...zakrýt a zmáčknutím ukončit expozici... Experimentům se meze nekladou, ale myslím při troše vůle by se dal nějaký "návod" najít na Netu....

F

 

před 7 lety

Díky moc za odpověď, do manuálu jsem koukal, nicméně, ničeho koudného jsem se nedobral, jsem opravdu v tomto ohledu úplný amatér co se týče nastavování, zkusím to ještě projít a uvidím co dál. Třeba se ještě někdo další najde a odepíše mi :)

před 7 lety

František

921 příspěvků

Ahoj. Díval jsem se do manuálu, ale budeš muset asi bojovat sám.. V manuálu toho moc není..tedy alespoň v tom co jsem měl na obrazovce...a to byl přímo od Sony....můžeš se sice naučit asi 15 řečem, ale kde zapnout manuál fokus....to se rozhodně nedovíš. :-( . Ale aspoň posílám jakýsi odkaz - jak na bouřku a blesky... v zásadě je tam vše potřebné....

 

https://digiarena.e15.cz/foceni-blesku-jak-zachytit-zivly-rychlejsi-nez-vase-smysly

před 7 lety

Zdeněk

5 příspěvků

Díky moc, bohužel toho v tom návpdu moc není no. Tak asi nepředpokládají, že by s tím někdo chtěl fotit něco jiného, než co je v zádkladním menu nastavené.

před 7 lety

Vasi

20 příspěvků

Ahoj. Díval jsem se do manuálu, ale budeš muset asi bojovat sám.. V manuálu toho moc není..tedy alespoň v tom co jsem měl na obrazovce...a to byl přímo od Sony....můžeš se sice naučit asi 15 řečem, ale kde zapnout manuál fokus....to se rozhodně nedovíš. :-( . Ale aspoň posílám jakýsi odkaz - jak na bouřku a blesky... v zásadě je tam vše potřebné....

 

https://digiarena.e15.cz/foceni-blesku-jak-zachytit-zivly-rychlejsi-nez-vase-smysly

před 7 lety

Manualni ostreni je u HX60 na treti obrazovce v klasickem MENU fotoaparatu. 

před 7 lety

Zdeněk

5 příspěvků

Ahoj, děkuji všem za odpovědi, už umím nastavit expozici na požadvaný čas (max. 30 vteřin. Nicméně, fotografie takto zachycené jsou velice světlé, ISO mám nastevno na 80, měl bych pravděpodobně upravit clonu (resp. v jakých jednotkách je)? Díky

před 7 lety

František

921 příspěvků

ahoj.....clonu doporučuju nastavit kolem čísla 8 a výše, nepřehnat.....a zbytek musíš stáhnout při nastavených ISO 80 zkrácením času. Potom už jen pozor na rozmazání záběru ...proto jsem doporučoval tu samospoušť odloženou na 10s. .....

Možná budeš muset ještě zaimprovizovat s nastavením bílé ( WB) Je možné, že Ti budou snímky vycházet zabarvené do žluta. Koukni v manuálu, jak se to zadává ručně a automatiku nahraď vlastní volbou....nejpřirozenějších výsledků dosáhneš ppod. s nastavením na "slunečno" a to i když budeš fotit v noci...

F

před 7 lety

Zdeněk

5 příspěvků

Díky moc, zkusím a dám vědět :)

před 7 lety

Ondřej

2 příspěvků

Dobrý den, zakoupil jsem si fotoaparát Sony DSX HX60 a pomalu poznávám jeho funkce. Nemohu ale přijt na způsob, jak zde nastavit režim ostření na průbežný AF-C. Vždy mě to napáše že následující nastavení není dostupné pro daný řežim. Dky za radu.

před 5 lety

sladas

4173 příspěvků

Nemá AF-C spojen jen s natáčením vídea a režimem sport?

před 5 lety

Ondřej

2 příspěvků

Nemá AF-C spojen jen s natáčením vídea a režimem sport?

před 5 lety

A víte že máte pravdu. Když nastavím volič na snímání videa, tak je nastaveno AF-C. A v režimu sport je to také tak nastaveno. Myslel jsem, si že to budu moct nstavit i třeba u manuálnho režimu focení. Děkuji za odpověď.

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.