Brand

Diskuse - Upgrade těla

Martin

30 příspěvků

Dobrý den ,

vlastním tělo canon eos 1200D a přijde mi hodně šumu už při 1600ISO a chtěl bych upgrade.....mám možnost výhodně koupit  60D myslíte že je to hodně poznat?popř. co byste mi doporučili? tak do 10tis může být i bazar.

děkuji za případné odpvědi 

MB

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Tou vymenou si nejspise nepomuzete.

1200D by mel ISO1600 vcelku rozumne zvladat. tezko radit, kdyz nevime, co Vam prijde jakoze " přijde mi hodně šumu už při 1600ISO " a jak by mel vypadat dle Vas ten vystup u toho upgradu.

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ahoj Martine, jak bylo řečeno, pokud jde o šum, tak si nepomůžeš. Tam jsou skoky s novými generacemi foťáků, ne s "vyšší třídou" téhož.

Už jsi z foťáku vytěžil maximum? Focení do rawu, úprava z rawu kvalitním editorem, stabilizace v objektivu nebo stativ/jiná forma stabilizace, světelnější objektiv, ETTR aby se nemusel obraz zesvětlovat a případné ztmavení schovalo další dávku šumu...?

Jasně, že nějaký šum tam bude. Otázka je zda to ve výsledku vadí (zmenšenina pro web/prohlížení monitor/tablet toho taky dost schová).

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Dobrý den ,

vlastním tělo canon eos 1200D a přijde mi hodně šumu už při 1600ISO a chtěl bych upgrade.....mám možnost výhodně koupit  60D myslíte že je to hodně poznat?popř. co byste mi doporučili? tak do 10tis může být i bazar.

děkuji za případné odpvědi 

MB

před 6 lety

Moc ne. Oba aparáty mají jak shodný snímač i procesor. U 60D budeš mít větší, světelnější hledáček a všech 9 ostřících bodú křížových. Závěrka má osmitisícinu a rychlejší seriové snímání a větší mezipaměť cca 16 RAW i více snímků na jedno nabití, ale i větší rozměry a váhu + lepší ovládání a to je tak vše.

Osobně mám 600D. Také stejný snímač i procesor a 1600 ISO při focení do RAW se dá dobře zvládnout v postprocesu.

před 6 lety

Martin

30 příspěvků

Děkuji,co byste mi tedy doporucily za fotoaparát na foceni pri vyssim isu..jako nocni mesto,obloha atd.bohužel budget  je nizky tech 10tis ...

před 6 lety

Martin

30 příspěvků

popř. Nějaký dobry objektiv na nocni foceni do 5tis?

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Děkuji,co byste mi tedy doporucily za fotoaparát na foceni pri vyssim isu..jako nocni mesto,obloha atd.bohužel budget  je nizky tech 10tis ...

před 6 lety

Nic

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

popř. Nějaký dobry objektiv na nocni foceni do 5tis?

před 6 lety

Nijaky.

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

popř. Nějaký dobry objektiv na nocni foceni do 5tis?

před 6 lety

Já nebudu tak stručný jako "kaka", objektiv https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-24mm-f-2-8-stm kreslí dobře i na zcela otevřenou clonu a noční scény fotit ze stativu s nižším ISO. Vhodný na street foto i kluby.

před 6 lety

Jakub

5 příspěvků

Zdravím, taky se mírně přidám do konverzace.

Canon eos 1200D vlastním již 7 měsíců, zatím pouze se základním objektivem. Nezdálo se mi, že by šum při iso 1600 byl nějak nezvladatelný. 

Pokud můžu poradit tak se snažit používat metodu exponování v pravo (mírně přeexponovat) jestli je to možné vzhledem k přepalům. Také fotit do rawu a pak se dá šum lehce zvládnout v postprocesu jak píše sladas.

Osobně mám pár fotek i na iso 3200 a šum je celkem vpořádku. Samozřejme na nějaké obří výtisky by to asi nebylo.

Samozřejmě můj názor berte trochu s rezervou, jsem celkem začátečník a možná se mi ten šum jen zdá být v pohodě... 

před 6 lety

Martin

30 příspěvků

Zdravím, taky se mírně přidám do konverzace.

Canon eos 1200D vlastním již 7 měsíců, zatím pouze se základním objektivem. Nezdálo se mi, že by šum při iso 1600 byl nějak nezvladatelný. 

Pokud můžu poradit tak se snažit používat metodu exponování v pravo (mírně přeexponovat) jestli je to možné vzhledem k přepalům. Také fotit do rawu a pak se dá šum lehce zvládnout v postprocesu jak píše sladas.

Osobně mám pár fotek i na iso 3200 a šum je celkem vpořádku. Samozřejme na nějaké obří výtisky by to asi nebylo.

Samozřejmě můj názor berte trochu s rezervou, jsem celkem začátečník a možná se mi ten šum jen zdá být v pohodě... 

před 6 lety

Omlouvám se těch 1600 jsem přehnal ,mě přijde že 3200ISO to moc nezvládá ale taky co bych chtěl na nejnižší řadu Canon zrcadlovek,zkoumal jsem ten rozdíl a myslím že podle výsledku co jsem našel je to trochu lepší ale je mi jasné že abych dostal čistý obraz bych si musel daleko víc připlatit,já to beru jako poslední upgrade těla a ted už bud jen dokupovat objektivy protže ty přece tvoří výsledek ne? :) jinak děkuji všem za rady a názory 

MB

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Tak sum se resi hodne v postprocesu, snimky vylepsite dost i se zakladnimi znalostmi postupu, pokud tedy fotite do RAW.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.