Brand

Diskuse - Výběr kompaktu kolem 7 tisíc

Barbora

4 příspěvků

Zdravím, vybírám malý kompakt jako náhradu svého zesnulého stařičkého. Jelikož mám normální zrcadlovku, nepotřebuji nic šíleně nabušeného, prostě něco malého do tašky na drobné výlety, kdy se mi s velkým foťákem nechce tahat. A fotky z mobilu mi prostě přijdou pořád ještě mizerné.
Vybírám konkrétně mezi:

 

Sony CyberShot DSC-HX60

Panasonic Lumix DMC-TZ70 (ten jsem si vyhlédla jako první a nadchl mě hledáčkem, ale teď poněkud ztrácí)

Canon EOS M10 (momentálně asi favorit).


Momentálně se cenově pohybuji kolem 7 tisíc. Jmenovanou trojici mám momentálně hozenou do porovnávače tady: https://www.megapixel.cz/porovnani?product=22802_27534_31760 , ale některé info chybí.
Budu moc ráda za názor, který z nich vám přijde lepší, případně jestli je ještě nějaká konkurence, kterou jsem přehlédla a kterou byste doporučili. 

před 6 lety

Luboss7

31 příspěvků

Hlavne sú vo výbere 2 kompakty a 1 bezzrkadlovka- Canon, kde 7.000,- korún stojí asi samotné telo + objektív bude stáť ďalších pár tisíc.

Keď sa na ten Canon nasadí objektív, tak to už tak malý kompakt nebude.

Za pozretie stojí sony rx100, stojí síce až 8.800,- korún, ale má oveľa väčší snímač a svetelnejší objektív = lepšie fotky, hlavne pri slabšom svetle.

Vybrené kompakty majú obidva maličké 1/2,3 palcové senzory a ten Lumix má až 30x zoom, čo je zbytočne veľa.

před 6 lety

Barbora

4 příspěvků

Hlavne sú vo výbere 2 kompakty a 1 bezzrkadlovka- Canon, kde 7.000,- korún stojí asi samotné telo + objektív bude stáť ďalších pár tisíc.

Keď sa na ten Canon nasadí objektív, tak to už tak malý kompakt nebude.

Za pozretie stojí sony rx100, stojí síce až 8.800,- korún, ale má oveľa väčší snímač a svetelnejší objektív = lepšie fotky, hlavne pri slabšom svetle.

Vybrené kompakty majú obidva maličké 1/2,3 palcové senzory a ten Lumix má až 30x zoom, čo je zbytočne veľa.

před 6 lety

Aaha... takže k tomu Canonu, bezzrcadlovce, tedy potřebuju ještě objektiv? Nějak jsem ze všeho pochopila, že funguje jako normální foťák a JE k němu možnost doplňovat objektivy. A ano, pak tedy ztrácí kouzlo - cenově i rozměrově =/ 
Díky za tip, podívám se. 

před 6 lety

Barbora

4 příspěvků

Dodatek - cesotu domu jsem pochopila, kde jsem načerpala milnou doměnku. Canon jsem totiž našla v článku o výběru kompaktu do 10 tis. Proto mi nějak uniklo, že je to vlastně bezzrcadlovka a potřebuje ještě objektiv. To jen na vlastní obhajobu :) 

před 6 lety

František

921 příspěvků

Hezký den Barboro. Z diskuze jsem vyrozuměl, že se poohlížíte po aparátu v novotě. Pokud přijmeme bez výhrady tuto možnost, pak rada od kolegy Loboss7 má moji jednoznačnou podporu. Je to zřejmě jedinný kompakt malých rozměrů který je omezeně v prodeji jako výprodejový typ, stojí přijatelnou cenu a hlavně - splní první podmínku : Fotografie budou kvalitativně lepší, než z dobrého fotomobilu. Pokud pořídíte navrhované kompakty HX60 a nebo TZ70 , zřejmě to bude také o trochu lepší, než dobrý mobil, ale obávám se, že spokojená nebudete. V takovém případě to zřejmě nebudou dobře investované peníze.

František

 

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Zdravím, z těch dvou kompaktů bych sáhl po TZ-70. Pri stejně velkém snímači a skoro stejné svštelnosti bude těch 12 Mpx TZ-70 méně patlat fotky při vyšším ISO než 20,4 Mpx z HX-60. Když budete ochotna připlatit tak Sony RX 100, nebo Canon PowerShot G9 X  by nebyla špatná volba. Dobré je dojít si někde do prodejny a vyzkoušet si ovládání a držení těch aparátů.

před 6 lety

Barbora

4 příspěvků

Zdravím, z těch dvou kompaktů bych sáhl po TZ-70. Pri stejně velkém snímači a skoro stejné svštelnosti bude těch 12 Mpx TZ-70 méně patlat fotky při vyšším ISO než 20,4 Mpx z HX-60. Když budete ochotna připlatit tak Sony RX 100, nebo Canon PowerShot G9 X  by nebyla špatná volba. Dobré je dojít si někde do prodejny a vyzkoušet si ovládání a držení těch aparátů.

před 6 lety

Díky, na doporučené kousky se podívám. Taky mi přijde, že to TZ70 vyhrává nižšími pixely a tak trochu tím hledáčkem. Dneska jsem ho držela v ruce, jenže v prodejnách je to ještě horší než na internetu. Přijde mi, že se svět trochu zbláznil a jakmile řeknu, že za foták nechci dát 15+, tak se se mnou v podstatě přestávají bavit, dobře za deset bychom už možná něco našli... :D A fakt mi nepřijde, že na mobilu jsou ty fotky tak super, aby to malý kompakt přeci jen trochu nezachránil. 

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Prodavač se snaží prodat zboží, z kterého ma větší zisk a to při stejné procentuální marži vychází pro něho lépe z 15+ než 6+. Jinak ten snímač v TZ70 je stejný jako v Lumix FZ300, což je asi  nyní nejlepší čip na formátu 1/2,3. (myslím po obrazové stránce, dle mého úsudku )

před 6 lety

František

921 příspěvků

Díky, na doporučené kousky se podívám. Taky mi přijde, že to TZ70 vyhrává nižšími pixely a tak trochu tím hledáčkem. Dneska jsem ho držela v ruce, jenže v prodejnách je to ještě horší než na internetu. Přijde mi, že se svět trochu zbláznil a jakmile řeknu, že za foták nechci dát 15+, tak se se mnou v podstatě přestávají bavit, dobře za deset bychom už možná něco našli... :D A fakt mi nepřijde, že na mobilu jsou ty fotky tak super, aby to malý kompakt přeci jen trochu nezachránil. 

před 6 lety

Ahoj. Zcela výjimečně bych oproti Sladasovi ještě jednou doporučil spíše se zaměřit na snímač a objektiv. Je mi jasné, že by jste musela nějakou korunu přidat ale snimač u mnou doporučeného kompaktu je cca 4x větší. Co to bude znamenat v kvalitě snímku Vám zřejmě vysvětlovat nemusím. Také světelnost objektivu na krátkém ohnisku je výrazně lepší. Nejen že to bude díky tomu líp ostřit ale bude to mít vliv i na rozmazání pozadí snímku. Pravda je, že nabízeny zoom je podstatně nižší, ale nejlepší zoom jsou stejně nohy.. :-) 

F

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Ahoj. Zcela výjimečně bych oproti Sladasovi ještě jednou doporučil spíše se zaměřit na snímač a objektiv. Je mi jasné, že by jste musela nějakou korunu přidat ale snimač u mnou doporučeného kompaktu je cca 4x větší. Co to bude znamenat v kvalitě snímku Vám zřejmě vysvětlovat nemusím. Také světelnost objektivu na krátkém ohnisku je výrazně lepší. Nejen že to bude díky tomu líp ostřit ale bude to mít vliv i na rozmazání pozadí snímku. Pravda je, že nabízeny zoom je podstatně nižší, ale nejlepší zoom jsou stejně nohy.. :-) 

F

před 6 lety

Františku i já jsem v předchozím příspěvku navrhoval Barboře, když si připlatí tak Sony RX 100, či Canon G9 X. Teprvé poté co si Barbora posteskla na to jak ji bylo v prodejně, jsem napsal další příspěvek. 

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Slaďas :-) ...ne ne ....nic proti, já jsem tu celou komunikaci četl a dokonce nemám ani nic proti kompaktům se snímačem 1/2,3... to já jen , že i 7000.- považuju za peníze a RX 100 se teď jako " nejstarší" z této RX řady dá opravdu sehnat za cenu jen o málo vyšší... a přitom rozdíl mezi těmito aparáty je poznatelný a využitelný. Vzhledem k tomu, že Barbora píše, že zrcadlovku má, tak myslím že RX 100, nebo G9 ji rozhodně nezklame. Ale u těch aparátů s malým snímačem díky focení se zrcadlovkou také pozná ta omezení.....třeba jí vadit nebudou...

Ono ale také vyjádření, že dnešní kompakt hravě nahradí mobil pokulhává. ( dívá se na to Barbora úplně stejně a myslím dobře.. ) Nenahradí. Díky objektivu, díky snímači a díky ergonomii, možnostem pracovat s RAW s poloautomatickými režimy, filtry,....bude i ten kompakt 1/2,3 pořád zatím foťák a mobil jen telefon. Pokud budeme porovnávat ovšem běžný mobil a ne nějaký speciální fotomobil, nebo něco za 20 táců. Já to vidím tak, že mobilem momentku na FB - proč ne, ale Fotku něčím z kapsy...to už je horší. To jen lidi si už zvykli pojmem fotka označovat kdejakou šepleť na síti. Obchod bez aparátů úměrných cenou i výkonem TZ70, nebo HX 60 by se zatím asi moc neudržel, prostě i ten levný segment je stále žádaný.. 

ahoj František

před 6 lety

František

921 příspěvků

a kdyby Barboru neurazil aparát z druhé ruky... :-) https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=487774 tak tady je ta G9X... je ještě v záruce, pokud se k ní majitel choval slušně , těžko ho za dva roky onosil... ;-) Ale chápu i to, chtít si udělat radost něčím novým..

:-)

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.