Brand

Diskuse - Výběr zrcadlovky

Pavel

1 příspěvků

Dobrý den, chystám se investovat no nákupu nové zrcadlovky. Počítám s investicí 20-30 tisíc.Minulý týden jsem měl na zkoušku půjčený Canon 200D se setovým Canon EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM a k němu EF 50mm f/1.8 STM. Více méně jsem byl s přístrojem spokojený. Teď ale zvažuji, co koupit. Nikon nebo Canon? Podle testů je na tom lépe Nikon, ale dle názorů lidí má horší ovládaní. A teď jaké tělo…Zůstat u toho 200D, nebo jít popřípadě výš na 77D? Nebo nějaký Nikon 5xxx? Co jsem koukal například na objektivy k tomu 200D, místo toho setového 18-55 IS STM jít třeba do Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM? Proto se obrácím na vás, zkušenější uživatele a prosím vás o radu. Děkuji

před 5 lety

Stanislav Souček

4569 příspěvků

Dobrý den, chystám se investovat no nákupu nové zrcadlovky. Počítám s investicí 20-30 tisíc.Minulý týden jsem měl na zkoušku půjčený Canon 200D se setovým Canon EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM a k němu EF 50mm f/1.8 STM. Více méně jsem byl s přístrojem spokojený. Teď ale zvažuji, co koupit. Nikon nebo Canon? Podle testů je na tom lépe Nikon, ale dle názorů lidí má horší ovládaní. A teď jaké tělo…Zůstat u toho 200D, nebo jít popřípadě výš na 77D? Nebo nějaký Nikon 5xxx? Co jsem koukal například na objektivy k tomu 200D, místo toho setového 18-55 IS STM jít třeba do Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM? Proto se obrácím na vás, zkušenější uživatele a prosím vás o radu. Děkuji

před 5 lety

Víte, ono žádat radu, zda volit mezi Nikonem a Canonem je tak trochu o ničem. Nikonista bude vychvalovat Nikon, Canonista nedá dopustit na Canon a když se přidají ještě Sigmáci, či Pentaxáci, nedozvíte se zhola nic!

Ať už zvolíte mezi Nikonem, či Canonem(nebo čímkoli jiným), bude vždy záležet na tom, jak budete umět s přístrojem zacházet. Kvalita obou značek je natolik srovnatelná, že z fotografie rozhodně nepoznáte, jakou značkou byla ta která fotografie fotografována!

Zdánlivě nedůležitý detail bude i skutečnost, zda někdo ve vašem okolí  vlastní jednu z těch značek! Bude-li váš kamarád fotit kupříkladu Nikonem, můžete, pokud byste se rozhodl pro stejnou značku, s ním konzultovat problémy s ovládáním, popřípadě si vyzkoušet nějaké příslušenství ještě před nákupem, nebo si prostě vypomoci zapůjčením příslušenství!

Jaký model zvolit je ovšem otázka jiná. Lze s největší pravděpodobností očekávat, že nejposlednější model bude i "nejvymakanější", ovšem i nejdražší.

Z objektivů bych volil zatím nějaký nejzákladnější "seťák" a tím nějaký čas fotografoval. Po čase, až vám přestane vyhovovat, už budete vědět sám, jaké vlastnosti od objektivu očekáváte a dokážete jej vybrat sám.

Za sebe, nedovolím si doporučovat konkrétní objektiv, či fotoaparát, se kterým nemám žádnou osobní zkušenost a o  jehož vlastnostech vím jen z netu!

St.

před 5 lety

sladas

4173 příspěvků

Jak již napsal Standa, nevybírej podle názvu, ale podle toho jak ti to bude sedět v ruce a jak se ti to bude ovládat. Což znamená dojít do prodejny, kde ty aparáty mají a vyzkoušet si je. Ksyž ti to nesedne, tak to za chvílku skončí ve skříní a budeš fotit mobilem. 

před 5 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Pavle.

Kolegové tu situaci popsali hezky, ale moc teda konkrétní nebyli. :-) Jak Standa podotkl Nikonista bude vychvalovat Nikon, tak já bych jako Nikonista ( pokud se tak můžu vznosně nazvat coby amatér ) bych si dovolil navrhnout za Nikon aparát D 7200. Tento aparát je dostatečně výkonný model a jako tělo Ti nabídne vše co si vymyslíš. V poslední době neuvěřitelně spadla cena až k 17 tisícům za tělo, což je podle mně za takový aparát opravdu zajímavá cena.S objektivem bych dnes asi váhal. Z amatérských objektivů od Nikonu podle mne nic tak extra z řady nevyčuhuje...tak asi vybrat si jej podle pokrytí ohniska s přihlédnutím na 1,5x crop faktor... V tom smyslu na běžné focení stačí i rozsah 18-105mm, což je ve skutečnosti cca zomm v rozsahu 28 - 160mm. Jako každý amatérský zoom objektiv výkonem nenadchne , ale neurazí. Ale jedinná verze to není jsou k dispozici zoomy i s menším i větším rozsahem.

Tu světelnou padesátku klidně pro začátek doporučím.... na portréty i na lepší ostrosti se poznají pro tento aparát obě verze jak 50mm 1,8G tak starší 50mm 1,8 D... U tohoto modelu aparátu budeš moci používat zpětně všechny druhy objektivů nikon, které ještě neměly ostření řešeno pohonem AF přímo v objektivu, ale vyžadují mechanický pohon mezi tělem a objektivem. To otevírá různé možnosti použít objektivy, které kupříkladu na tělech řady D3xxx nebo D5xxx běhat nebudou, respektive půjdou ale jen jako MF. Nepovažuji za nutné ale hned pořizovat ani tu. Ten zoom do začátků stejně to ohnisko pokryje a potřebu světelného pevného objektivu poznáš když budeš fotit lépe, než do toho hned nasypat koruny. Tak přeji hezké vybírání.

František

před 5 lety

Tomáš

5 příspěvků

Dobrý den, chystám se investovat no nákupu nové zrcadlovky. Počítám s investicí 20-30 tisíc.Minulý týden jsem měl na zkoušku půjčený Canon 200D se setovým Canon EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM a k němu EF 50mm f/1.8 STM. Více méně jsem byl s přístrojem spokojený. Teď ale zvažuji, co koupit. Nikon nebo Canon? Podle testů je na tom lépe Nikon, ale dle názorů lidí má horší ovládaní. A teď jaké tělo…Zůstat u toho 200D, nebo jít popřípadě výš na 77D? Nebo nějaký Nikon 5xxx? Co jsem koukal například na objektivy k tomu 200D, místo toho setového 18-55 IS STM jít třeba do Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM? Proto se obrácím na vás, zkušenější uživatele a prosím vás o radu. Děkuji

před 5 lety

Ahoj když čtu tvé řádky, vidím, že se moc neorientuješ. Podle výše tvé investice ti doporučuji Olympus

https://www.megapixel.cz/kompakty-s-vymennym-objektivem/sady?priceFrom=2990&priceTo=522990&p568%5B12716%5D=olympus


Já fotím s Canon 6D a s Olympusem. V textu zminuješ dva objetivy - EF(pro FULL Frame) a EF-S ( pro APC-S zrcadlovky)

Kvalitní fotka je předevšém tvořena objetivem, vůbec nepíšeš co bys rád fotil. Počítáš, že v budoucnu vyměníš tělo APC za Full frame? 

 

Zdraví Tomáš

 

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.