Brand

Diskuse - Vyfotím každý pór

Nikola

1 příspěvků

Ahoj, jsem začátečník. Fotím portréty. Na fotkách mám vidět každou nedokonalost pleti, každou šupinku, kousek odrolené řasenky... Takové věci co nejsou ani normálně okem vidět. Není to na odstranění pár nedokonalostí ale na nějaké kompletní vyhlazení pleti jak z časopisu. Fotím Nikonem D3300 se setovým objektivem 18-55 vr. Většinou to mám nastavené na těch 55 až 50 mm. Při fotkách po ramena je to nepouzitelné. Mám fotit víc z dálky s ořezem? Nebo se na to objektiv nehodí? Je lepší třeba 85 mm? Děkuji 

před 4 lety

sladas

4173 příspěvků

Zkus nastavit aparát na nižší kontrast, saturaci a doostření, popř. si to zkus v programu portrét. No a poté to musíš dohnat úpravou v editoru, opět snížením sytosti, saturace, ostrosti a to jak celkové tak lokálně. Když se tomu chceš věnovat bylo by dobré navštívit kurz zaměřený na portrét a zeptat se lektora i na postproces. A sklo by stačilo 50/1.8, nebo 50/1,4 s tou 85 by jsi musela jít dál a při focení celé postavy by mohl v menším prostoru vznikat problém, jak se vzdáleností od postavy i postavy od pozadí. To co jsi popsala vidíš na papírové fotce, nebo na monitoru se zvětšením 100%? 

Zde jsou odkazy na samovzdělávání:  https://tipyjakfotit.cz/jak-fotit-portret/    

 https://magazin.aktualne.cz/foto/5-tipu-pro-portret-jako-vino/r~5b28366600f511e8b6830cc47ab5f122/ 

 https://www.milujemefotografii.cz/category/fotoskola   

 a vyhledat se dá spousta dalších. Přeji výdrž a dobré světlo!

před 4 lety

Stanislav Souček

4569 příspěvků

Asi tomu tak docela nerozumím, ale vždy jsem byl přesvědčen, že cíl fotografa, je dostat z přístroje maximum, tedy z objektivu maximum podrobnost, tedy rozlišení, valérů apod. Chápu, že autorka se potýká s podrobnostmi takříkajíc nechtěnými, nicméně považuji za moudřejší se jich zbavovat v pc, než ve foťáku! Eliminace kazů, vad a chyb je v PC vždy přínosnější, než použitím změkčovacích filtrů, rozostření a podobně. A to hlavně z toho důvodu, že se lze vrátit na začátek úprav, což u korekce před expozicí nelze. Co jednou dopadne na čip, napravit nelze! Nebo jen velmi obtížně a většinou za cenu degradace obrazu. 

před 4 lety

STigre

164 příspěvků

Ahoj, jsem začátečník. Fotím portréty. Na fotkách mám vidět každou nedokonalost pleti, každou šupinku, kousek odrolené řasenky... Takové věci co nejsou ani normálně okem vidět. Není to na odstranění pár nedokonalostí ale na nějaké kompletní vyhlazení pleti jak z časopisu. Fotím Nikonem D3300 se setovým objektivem 18-55 vr. Většinou to mám nastavené na těch 55 až 50 mm. Při fotkách po ramena je to nepouzitelné. Mám fotit víc z dálky s ořezem? Nebo se na to objektiv nehodí? Je lepší třeba 85 mm? Děkuji 

před 4 lety

Samozřejmě nevím, za jakých okolností a s jakým osvětlením fotíte, ale možná by stačilo použít měkký zdroj světla (větší světelný zdroj) - nejjednodušší je třeba před blesk instalovat transparentní (difuzní) deštník o průměru alespoň 100 cm (čím větší, tím lépe), a postavit ho sice z boku, ale víc čelně k fotografovanému objektu. Správné umístění je potřeba vyzkoušet.

před 4 lety

Filip

205 příspěvků

Souhlas se Stanislavem cool

před 4 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.