Brand

Diskuse - výkonný kompakt - jaký vybrat?

Lenka

1 příspěvků

Dobrý den, vybírám mezi Panasonic TZ100, Sony RX 100III a Canon G7 X MarkII. Můj favorit je Canon, jenže v tomto případě nemá hledáček. Nemáte zkušenost s kvalitou fotek, s ostřením...s čímkoliv, co by mi pomohlo se rozhodnout? Nebo tip na jiný kompakt?

Moc děkuji!

před 11 měsíci

František

775 příspěvků

Ahoj Lenko.

Porovnáváš kvalitou porovnatelné, což je dobrá zpráva, Potřebu hledáčku budeš muset zvážit sama, dále jsou tam rozdíly i v LCD, kde Pana zřejmě nemá výklopný display, naopak nabízí 4K video a také 10x optický zoom, který je "zaplacen" nižší světelností objektivu. Také Sony nemá dotyk LCD a druhé dva ano. Canon má poměr stran snímače: 4:3 což mně osobně sedí více jak 3:2. 

https://www.megapixel.cz/porovnani?product=24159_33197_34028&_fid=edcq

Myslím, že tady nejlépe zajít na prodejnu, všechny okoukat, osahat, ( osobně tipuju, že Canon půjde do ruky nejlíp :-) ) a pak se nějak podle toho zařídit.

 

před 11 měsíci

STigre

153 příspěvků

Co takhle Canon G5 X - je sice dražší, ale hledáček má. Osobně bych teda už foťák bez hledáčku nechtěl, před asi pěti lety jsem měl Panasonic GF2, a šel za chvíli z domu, na displeji na sluníčku nebylo nic vidět. Kromě Olympusu E-M1 mám ještě prastarý (10 let) Canon PowerShot A650 IS, který tahám v práci v kufru s nářadím, má průhledový hledáček, výklopný a otočný displej, skoro denně jej několikrát zapínám, vypínám a otáčím displejem, a vše pořád funguje. Foťák hrdina :-). Opravdu netuším, čím jej jednou nahradím, až odejde do věčných lovišť.

před 11 měsíci
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.