Brand

Diskuse - výkonný kompakt - jaký vybrat?

Lenka

1 příspěvků

Dobrý den, vybírám mezi Panasonic TZ100, Sony RX 100III a Canon G7 X MarkII. Můj favorit je Canon, jenže v tomto případě nemá hledáček. Nemáte zkušenost s kvalitou fotek, s ostřením...s čímkoliv, co by mi pomohlo se rozhodnout? Nebo tip na jiný kompakt?

Moc děkuji!

před 6 měsíci

František

683 příspěvků

Ahoj Lenko.

Porovnáváš kvalitou porovnatelné, což je dobrá zpráva, Potřebu hledáčku budeš muset zvážit sama, dále jsou tam rozdíly i v LCD, kde Pana zřejmě nemá výklopný display, naopak nabízí 4K video a také 10x optický zoom, který je "zaplacen" nižší světelností objektivu. Také Sony nemá dotyk LCD a druhé dva ano. Canon má poměr stran snímače: 4:3 což mně osobně sedí více jak 3:2. 

https://www.megapixel.cz/porovnani?product=24159_33197_34028&_fid=edcq

Myslím, že tady nejlépe zajít na prodejnu, všechny okoukat, osahat, ( osobně tipuju, že Canon půjde do ruky nejlíp :-) ) a pak se nějak podle toho zařídit.

 

před 6 měsíci

STigre

145 příspěvků

Co takhle Canon G5 X - je sice dražší, ale hledáček má. Osobně bych teda už foťák bez hledáčku nechtěl, před asi pěti lety jsem měl Panasonic GF2, a šel za chvíli z domu, na displeji na sluníčku nebylo nic vidět. Kromě Olympusu E-M1 mám ještě prastarý (10 let) Canon PowerShot A650 IS, který tahám v práci v kufru s nářadím, má průhledový hledáček, výklopný a otočný displej, skoro denně jej několikrát zapínám, vypínám a otáčím displejem, a vše pořád funguje. Foťák hrdina :-). Opravdu netuším, čím jej jednou nahradím, až odejde do věčných lovišť.

před 6 měsíci
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.