Brand

Diskuse - Záznam vaření

Ondrej

2 příspěvků

Zdravím,

V práci jsem dostal možnost výroby výukových vydeií vaření. Jenomže co se týcká techniky jsem bezradnej a nevím co od ní můžu čekat.
Potřeboval bych dělat tři záběry tzn. nejspíš tři foťáky/kamery. Dvě by byli na pracovní plochy z toho je jedna nad sporákem (pára) a jedna by byla nejspíš na celkový pohled do kuchyně. Bohužel nevím co mám vybrat pár lidí mi doporučilo akční kamery jen ten záber se mi moc nezdál (působilo to moc široce a zaobleně) a chtěl bych aby to melo nějakou úroveň. Rozpočet by byl cca 13000,- a mělo by se dotoho zahrnout všechno od stativů klop. mikrofonu a tak. 
Kdyby byl někdo ochotnej mi dát trochu svého času byl bych vděčnej.
Dík

před rokem

Tomáš

10315 příspěvků

Dobrý den, ten rozpočet se mi jeví jako mimo mísu. I kdybyste vybíral z těch nejvíc low endových výrobků, tak:

- stativy min. 2 000kč,

- klopový mikrofon 1 000kč,

- paměťové karty 1 000kč,

 

Takže na 3 fotoaparáty / kamery  zbývá 9 000kč a kde vezmete ještě na software na stříhání a editaci, nějaké to světlo či světla, čtečku karet.

 

V tomhle rozpočtu to bude bazarové zboží, výsledek bude nic moc a pro Vás to bude hořká zkušenost. Zkuste zvážit navýšení rozpočtu aspoň na 20 000kč. A  zvažte si, proč to vlastně budete dělat - ty videa mají vydělat peníze nebo je to jen marketing? Kdo z toho bude benefitovat? Jaké publikum tím chcete oslovit? Dle toho bych pak vše ještě zvážil.

před rokem

Ondrej

2 příspěvků

Díky je mi jasný že jsem nedal lehký požadavky ale jedná se o amatersky projekt kde se všechno dělá na koleni.
Je mi jasné že nemůžem konkurovat profi kameramanům apod., ale v tom je to kouzlo.

Je n jsem chtěl znát názor profesionálů a ametérů kteří by se v tom dokázali orientovat.
Zda pořídit akční kamery ale efekt "rybího oka" se mi moc nelíbí nebo pořídit tři lepší telefony nebo fotáky.

Je mi jasný že to nejsou levný produkty ale už jsme nespočetněkrát dokázali improvizovat (co se týče manuální zručnosti), ale co se týče technyky jsem chtěl poradit nebo alespon znát názor.


Přesto i tak děkuji že si někdo dal práci se vůbec ozvat.
DÍKes

před rokem

Tomáš

10315 příspěvků

Já Vám naprosto rozumím, improvizaci mám taky moc rád a leckdy lze vytvořit skvělý výsledek s minimálními náklady. Ve Vašem případě to bude těžké kvůli těm třem foťákům / kamerám. Kdyby byl jeden, tak by to bylo celé levnější. Budete muset zkusit pohledat třeba po bazarech. Akční kamery bych též kvůli úhlu záběru nebral. Hlavně nezapomeňte na nějaké světlo či světla, i kdyby to měly být nějaké ledky za pár stovek, to světlo dělá hodně moc. Hodně zdaru!

před rokem
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.