Brand

Diskuse - Zrcadlovka Nikon D5600 + 18-140 mm VR

Jana

1 příspěvků

Dobrý den,
chci se zeptat, co na tento model říkáte? Uvažuji o jeho koupi.
Mám v úmyslu pořizovat především kvalitní rodinné fotky a videa. Dále by mě zajímalo, nakolik je tento foťák „praktický“, tím, myslím, zda je lehký a mohu s ním snadno fotit například na dovolené, kde se s ním budu vláčet třeba i po horách. Dále by mě zajímalo, zda jsou jím pořízené fotky a videa opravdu kvalitní. Ještě mě napadá se zeptat, zda je dobré pořizovat zrcadlovku (či radši koupit jiný druh fotoaparátu). Pokud budete mít jakékoliv další postřehy, sem s nimi:-).
Za všechny odpovědi a komentáře předem děkuji.

před měsícem

sladas

4155 příspěvků

před měsícem

Martin

283 příspěvků

No podle znění dotazu nejspíše budete začínající fotografka... :) a proto bych místo uvedené sestavy doporučil raději např. tento set Canon EOS M50 Mark II + 18-150mm.

Proč?

+ je lehčí

+ nabízí kvalitnější video vč. zaostřování 

+ díky koncepci (bezrcadlovka) uvidíte "výslednou" fotku hned při pořízení a může se tak snadněji předejít příp. chybám

- minusem je pak horší výdrž baterie a někomu může vadit elektronický hledáček (vyzkoušejte si to klidně někde osobně na prodejně)

P.S. Nic ve zlém, ale kvalitní fotky a video žádný přístroj sám od sebe snadno neudělá... pro to bude potřeba něco si o fotografii i videu předem nastudovat a ne jen mačkat spoušť... a pokud ne, tak je lepší spolehnout se na automatiku lepšího mobilu.

 

před měsícem

František

920 příspěvků

Ahoj Jano.

postřeh Martina považuji za trefný. Také nic ve zlém...pokud Martin uhodl a s focením a střihem videa hodláte začít, pokud cílem Vašich snímků bude prezentovat je cestou sociálních sítí, nebo promítnutí v mobilu, nebo doma na PC, tak jeho poslední doporučení je naprosto přesné. Dobrý mobil...tedy dobrý zejména co do snímání videa a focení..dnes za Vás udělá spoustu práce spojené se zpracováním podkladu snímku. Výrobci mobilů už dávno přišli na to, že se jim vyplatí nabídnout ve výrobku SW, který umí věci jaké lze udělat jinak jen za cenu vědomostí a kupy práce i času s podklady získanými z fotoaparátu. Mobil budete nosit po dovolené tak jako tak a rozhodně k němu nebudete nosit brašnu s příslušenstvím pro zrcadlovku, nemluvě o váze takového vabavení. Fotit mobilem pak budete moci bez obav, že se na Vás někdo bude "nehezky" dívat, když na něj , nebo jeho směrem otočíte zrcadlovku s teleobjektivem.

 

Pokud situaci neuhádl a hodláte strávit čas učením jak zacházet s fotoaparátem, s editorem snímků se střižnou videa.... tak se myslím bude situace měnit zejména podle toho, co do výbavy ( aparátu a objektivů , ale i střižny a editoru snímků + různého příslušenství aparátu...)  hodláte zainvestovat. 

 

S aparátem D5600 a zvažovaným objektivem uděláte za běžných podmínek v pohodě jakoukoliv fotografii, když budete vědět jak na to a kde jsou limity takového fotoaparátu. Stejně tak téměř s jakýkoliv současným fotoaparátem.

 

Osobně, pokud bych dnes zvažoval aparát na amatérské běžné focení, tak bych na cesty a na focení pořídil něco malého, co se vejde do kapsy - když už je potřeba mít pocit, že nefotím mobilem , ale foťákem. Ovšem připravte se na to, že se získanými obrázky a vieosnímky budete muset něco dělat, než z nich budou fotky lepší než z mobilu. Pokud ne, pak můžete dojít i k výsledku, který bude opačný.

František

 

před měsícem
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.