Brand

Fotoexpedice Dolomity (24. 6. - 1. 7. 2017)

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – italských Dolomit – na FOTOEXPEDICI zaměřenou na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY.

 

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Dolomit a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení a upravení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

 

Dolomity jsou pro krajináře přímo požehnáním. Rozeklané štíty hor, hluboká údolí, inverze, to vše dělá z těchto hor jednu z nejvyhledáva­nějších fotolokalit. Letní termín navíc umožňuje fotit nádherně rozkvetlé alpské louky mající neopakovatelnou atmosféru. Na nočních fotografiích navíc můžeme krásně zachytit galaktické jádro Mléčné dráhy, které je nejvíce viditelné právě v létě. Díky vhodně zvolenému termínu máme jistotu, že nám při focení nočních fotografií nebude vadit Měsíc zářící na obloze.

Program kurzu

Návštěva nejzajímavějších fotolokalit Dolomit, focení zejména východů a západů slunce a noční krajiny s hvězdami. V terénu bude probíhat i interaktivní výuka a individuální konzultace.

Pro koho je kurz určen

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií a jejich zpracování (postproces). To vše platí však i pro jednosmínkové expozice ("oneshoty").

Doporučená fotovýbava

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

Proč právě náš kurz

• účastníci získají know-how fotografování krajiny, noční krajiny a hvězd. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

 

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Dolomit

 

• snadná dostupnost fotolokalit

 

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

 

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

Termíny a cena

Cena kurzu: 8 690 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Jan Šmíd, 602547400, info@smidphotography.com

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Jan Šmíd

info@smidphotography.com