Brand

Fotoexpedice Grónsko

Při poslední návštěvě nás Grónsko doslova uchvátilo. Pro mnoho lidí zní Grósko možná jako naprosté šílenství, ale pro fotografa-krajináře naopak jako velká výzva. V létě je tu totiž možné fotografovat plynule několik hodin západ slunce, to se pak jen dotkne horizontu a dalších několik hodin fotografujete východ slunce! To samozřejmě můžete i v jiných polárních oblastech, tady jste ale obklopeni největšími ledovci na světě!

 

Západní pobřeží Grónska během července a srpna ukáže vlídnou tvář, teploty jsou nad nulou, louky rozkvetou a díky poměrně stabilnímu počasí se fotografům naskytne jedinečná možnost fotit místní ledovce a desítky kilometrů hluboké fjordy, které jsou poseté jednou ledovou krou vedle druhé.

Obrovské ledové chrámy plující po hladině zálivu jsou také hlavní důvod, proč expedici do Grónska opět pořádám. V zálivu Disco Bay (zapsáno v UNESCO) uvidíme tyhle obry jak ze břehu, tak z lodí na takovou vzdálenost, že si na ně budete moct doslova šláhnout. Máte také možnost každý den pozorovat velryby, které se tu hojně vyskytují a loví. Každý den jsme fotografovali velryby mávající ocasními ploutvemi, nebo dokonce vyskakující nad hladinu.

 

Ledovec Jakobshavn se tu sune do moře neuvěřitelnou rychlostí až 20 metrů za den! Vyvrhuje na vodní hladinu obrovskou spoustu ledu, takže o dobré záběry rozhodně není nouze. Po zátoce plují i desítky metrů vysocí obři neuvěřitelných tvarů. Když se přidá bezvětří a zapadající či vycházející slunce, jde o tak trochu neuvěřitelné výjevy.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Nebudeme se učit pořizovat dovolenkové fotky, které v pravé poledne vyfotografuje každý. Budeme fotografovat při půlnočním slunci v unikátní krajině ledovců.

 

Cílem je zažít něco nového, navštívit jednu z krajinářsky nejvíce fotogenických ostrovů v Evropě, zdokonalit se ve fotografování. Myslím, že ten kdo má rád přírodu a pobyt v ní, ten si určitě přijde na své. A když se k tomu ještě přidá to správné světlo, věřím že budete mít dlouho na co vzpomínat.

Program kurzu

- edové kry, obrovské ledové kry na dosah ruky !!
- plavby lodí po fjordech během půlnočního slunce
- pozorování a fotografování velryb v podstatě kdykoli si usmyslíme
- polární oblast, kterou jinde prostě neuvidíte
- téměř žádní turisté oproti jiným oblastem světa
- je zde také možnost vyhlídkových letů nad fjordy i delších cest na lodích za ledovci v okolí (lze individuálně na místě kdykoliv sjednat)

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je opět určen pro všechny cestovatele a fotografy krajináře, kteří by rádi zažili něco velmi nevšedního. Mohu Vám zaručit, že na tuto expedici budete dlouho vzpomínat. Všichni si přijdou na své. Začátečníci získají základní návyky při fotografování krajiny, zkušení je pak mohou rozvíjet a poznávat nová místa pro svou další tvorbu. Spokojenost zaručena, ověřeno předchozími akcemi, testováno na lidech :)

Doporučená fotovýbava

- fotografickou výbavu (ideálně digitální zrcadlovku či bezzrcadlovku s jedním nebo několika objektivy)
- samozřejmostí je u krajinářské fotografie stativ
- teplé nepromokavé oblečení a pevnou obuv
- dobrou náladu, chuť fotografovat a učit se novým věcem

Proč právě náš kurz

- malý počet účastníků
- přátelská uvolněná atmosféra
- návštěva nejatraktivnějších lokalit v Grónsku
- předání kompletního know-how k docílení perfektních snímků
- individuální přístup ke každému z Vás a dostatek času pro případné konzultování oproti velké skupině lidí

- dobrá znalost místního prostředí

Termíny a cena

Cena kurzu: 24 900 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Michal Balada, 737469108, Baladus@seznam.cz

1

1

1

13.7.2022 01:40
1 0
1

1

1

13.7.2022 01:40
1 0

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Michal Balada

Baladus@seznam.cz