Brand

Fotografické vinobraní XXL na jižní Moravě (18. – 21. dubna 2019) POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO

Rád bych vás pozval do nádherné krajiny jižní Moravy na FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP zaměřený na panoramatickou fotografii s akcentem na specifika kompozic jihomoravských polí, políček a remízků. Fotit budeme na místech známých, ale i tam, kde jiní fotografové nefotí.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Ale nejen to. Chci tento workshop pojmout trochu netradičně, volněji. Kromě focení vám chci představit i místní vinaře. Ve volném čase navštívíme moravské sklípky, okoštujeme víno. Získáte základní znalosti degustace vín nejen od lektora, ale také od vinařů samotných.

Stále však platí, že si tento workshop klade za cíl předat kursistům veškeré know-how, které potřebují k nafocení zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“ podle jejich představ. Jen méně formální a tradiční formou.

 

Verze XXL znamená, že budeme fotit již od čtvrtečního večera až do neděle. Kromě toho nás čeká bohatý vinařský program. Budeme průběžně navštěvovat typické moravské sklípky a ochutnávat přívlastková vína.

 

A nejen to. Osobně se za námi vypraví pan Roman Beneš z Vinařství Beneš. Bez nadsázky se jedná o jednoho z nejlepších vinařů České republiky. Jeho vína jsou vyprodána dávno předtím, než je nalahvuje. Běžně se tak do jeho vinařství na ochutnávku nedá dostat. Jeho Chardonnay 2016 i 2017 pozdní sběr patří ke špičkám této odrůdy. O tom svědčí i to, že si hned tisíc lahví rezervovala vyhlášená luxusní pražská restaurace Hergetova cihelna. Rýnský ryzlink z Vinařství Beneš snese srovnání s ryzlinky z rakouského Wachau v kategorii Smaragd. Pinot Noir či Merlot v kategorii výběr z hroznů zrály na špičkových francouzských, středně vypalovaných, barikových sudech a ukazují, že i na jižní Moravě mohou vzniknout skvělá červená vína. Pan Beneš si pro nás připraví odborně komentovanou degustaci jeho vín. Budeme mít tedy možnost ochutnat to nejlepší, co moravské vinice mohou nabídnout. Vína budeme moci také samozřejmě nakoupit. A nemusíme se bát, jeho ceny jsou navzdory kvalitě velmi příznivé.


Bydlet budeme přímo nad vinařským sklípkem v samotném srdci jihomoravského fotografického ráje. Duben dokáže nabídnout krásně upravená políčka plná neopakovatelné harmonie, za kterými jezdí fotografové z celého světa. To vše doplněné atraktivními východy a západy slunce a samozřejmě svěží jarní barvy. A víno? Čerstvě nalahvované mladé ročníky slibují krásná aromatická odrůdová vína plné svěžesti a chutí.

 

Nechcete nechat sedět partnera/partnerku doma? Není problém. Vezměte své partnery sebou. Mohou se zúčastnit veškerého programu, vyjma fotografických přednášek. Tedy partneři/partnerky s námi navštíví moravské sklípky, zúčastní se degustace pana Beneše, mohou s námi vyrážet do terénu a zažít atmosféru focení při krásných západech a východech slunce. Cena pro doprovod na celý workshop XXL je 2490,– Kč.

Program kurzu

• sraz účastníků

 

• seznámení s programem a jeho upřesnění ve vazbě na aktuální počasí

 

• přednášky a diskuze

 

• fotografování v terénu

 

• rozprava nad fotografiemi

 

• přednášky a diskuze (včetně úprav pořízených fotografií)

 

• návštěvy vinařství, degustace

 

• diskuse, dotazy

Pro koho je kurz určen

Fotografický workshop je určen pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo s fotografií začínáte. Na kurzu se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých jedno- a víceřadých panoramatických fotografií. To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

 

Vzhledem ke specifikům focení na jižní Moravě je tento kurz vhodný i pro úplně začátečníky. Jednoduchou a přístupnou formou získají vhled do pořizování fotografií krajiny. Pokročilejší fotografové budou mít naopak šanci si rozvíjet své dovednosti a zkoušet víceřadá panoramata, různé roviny zaostření, práci s protisvětlem…

 

Jedním z cílů kurzu je naučit vás fotografie nejen pořizovat, ale také upravovat. Součástí přednášek je tedy také výklad a praktické ukázky postprocesu (skládání panoramat, jejich následná úprava až po prezentaci na web/přípravě k tisku).

Doporučená fotovýbava

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv.

Proč právě náš kurz

• Organizuji SKUTEČNÝ FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP a nikoliv placený fotovýlet – tedy mým cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

 

• Předávám účastníkům veškeré naše know-how. U mě neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

 

• Zaměřuji se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

 

• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnuji náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učím prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.

 

• Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

 

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde

 

• Díky malému počtu účastníků je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu.

 

• Seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami jižní Moravy.

 

• Snadná dostupnost fotolokalit.

 

• Variabilní fotografické cíle.

 

• Přátelská atmosféra a malý počet účastníků.

 

• Bohatý doprovodný vinařský program.

Termíny a cena

Cena kurzu: 7 990 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Jan Šmíd, 602547400, info@smidphotography.com

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Jan Šmíd

info@smidphotography.com