Brand
Blog

Fotolovy s dětmi

Už pár týdnů chodím na procházky s dětmi a mým novým teleobjektivem a včera mě napadlo, že až budou ty blogy, že o tom napíšu.

Chcete-li totiž vyfotit v lese nějakého ptáčka, vřele doporučuji si pro trénink trpělivosti nejdřív půjčit nějaké malé děti, nejlépe použít vlastní - bohatě stačí jedno. Sice žádné ptáčky ani neuvidítě, ale budete neustále ve střehu a velmi si procvičíte trpělivost, kterou, až jednou půjdete bez nich, určitě budete potřebovat při čekání na dobrý záběr. Varianta počkat na vhodném místě samozřejmě nepřichází v úvahu a tak stále doufáte, že se váš prcek někde zdrží a vy alespoň spatříte zvíře, které by se případně mohlo dát vyfotit, než bude vyplašeno. Ani trvale zapnutý a nazoomovaný foťák připravený v ruce u mě zatím neměl úspěch.

Zcela jiná je situace pouze se spícím miminkem, kde jediným ztěžujícím faktorem je pozornost kolemjdoucích. Do terénu bez cest se totiž moc nedostanete a tak jste odkázáni na blízkost cestiček. Když zalehnete do jehličí s foťákem a opodál bude stát kočárek, budete za blázna ještě o dost víc, než když se budete po zemi válet jen tak. Ideální je, když se miminko zrovna vzbudí a začne hodně řvát. To pak od kolemjdoucích něco zajímavého uslyšíte.

Vypečená kombinace je také těhotenství a batole k tomu. Než totiž najdete vhodnou polohu, jak se k zemi pro vyfocení kytičky dostat, přiblíží se škůdce a nejspíše zachytíte jen rozmazanou ručku rvoucí váš objekt zájmu.

Nakonec se tedy spokojíte s tím, že vyfotíte ty děti, zvěř méně divokou a to, co si ratolest přeje zdokumentovat. A budete mít radost, že tentokrát vám tu vzácnost alespoň nepřipláclo na přední čočku.

Současný stav mě vlastně ani nemrzí, protože se na to, co vyfotím, stejně nestihnu v počítači podívat :D

img_6904_m.jpg

Štítky:

Diskuse

Amatérka

10.6.2009 18:00

Pěkné povídání

Taky někdo musí vyzkoušet komentáře :) A fotit s odrostlými dětmi nebude o mnoho lepší, neb se budou za matičku ležící v jehličí stydět. Pak je ještě možnost naučit fotit děti, ovšem pak je nebezpečí, že budou lepší. A když budou hodně dobří, tak se stydí matička a ta jim raději svá fota ani neukazuje. Něco málo o tom vím ;)

Tomáš

10.6.2009 18:17

Poslední věta

Tak ta poslední věta mě naprosto dostala, no úžasný :) :) :)

Akrodif

10.6.2009 18:50

Focení s dětmi

Tvoje povídání je fakt ze života :-) Když jsem chodívala na procházky s neteří-miminem, měla jsem analog, tak jsem si ani nedovolila plácat fotky na cokoliv jiného než na ni - ještě by se mi to v rodině vytklo :-) Teď když s ní jdu ven, tak ve městě mi prakticky fotit zakazuje, protože se za foto-tetu stydí a stejně ji tím focením jen zdržuju. Bez brblání je to jedině v zoo a nebo v jejím domácím zvěřinci :-)

Petr J

11.6.2009 11:29

Náhodou...

Náhodou pak mohou vznikat úúúžasný fotoefekty, když například opřeš foťák o kočárek, hladové mimčo začne vyžadovat svoje práva, starší škodička se ho snaží kolíbáním uklidnit a do záběru se ti hrne zájezd pamětníků z STS Chvojkovice/Brod... Prima článek ze života.... ;-)

Ála

30.6.2009 09:18

Pane (paní) jo ...

... opravdu ze života. Ještě že jsem se dostala k teleobjektivu až po přečtení tvojeho článku, aspoň vím, že se nemusím snažit :)) .

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Ostatní

Všechny články kategorie

Urychlí pandemie likvidaci full-time fotografů?

Jestli se někteří fotografové dostali poslední dva roky do problémů kvůli saturaci trhu, co provede s jejich podnikáním současná…

16.3.2020

Tomáš

Jak se vyhnout napadení žralokem nejen při focení?

Řada z vás se mě po fatálním napadení turisty v Marsa Alam ptala, co dělat, když pod vodou při focení, šnorchlování nebo potápění…

16.8.2018

Václav

Jak odevzdáváte své fotografie?

Fotografie se stala nejen zábavou, ale i (vedlejší) prací pro mnoho fotografů. A tak se vcelku často diskutuje otázka - jakým…

4.5.2017

Tomáš

Jak na ostré fotky: 5 tipů pro začínající fotografy

Nezáleží na tom, jestli jste si koupili svoji první zrcadlovku značky Nikon, Canon či Pentax – i tyto skvělé aparáty dokážou…

17.3.2017

Redakce Fotorádce.cz

Otázka pro fotografy: nová výbava nebo vzdělávání?

Krásné fotky - to je něco, co by chtěl asi každý amatér i profesionální fotograf. Otázkou do pranice je - jak něčeho takového…

7.3.2017

Tomáš

Nestaňte se otrokem svého fotoaparátu

Poslední dobou jsem až příliš často svědkem zarážejícího jevu. Všichni všechno fotí, natáčí, ale málokdo se opravdu dívá kolem…

8.6.2016

Tomáš