Brand

Jak vznikají průšvihy v photoshopu

Dnešní článek má jediný úkol - pobavit vás. Přinášíme vám totiž sbírku velmi zajímavých fotografií, které ukazují, jak to dopadne, když se grafik takzvaně utne. Jedná se o snímky reálně publikované v časopisech, reklamách a médiích. Jak uvidíte, tak ani chybějící noha není pro šikovného grafika žádný problém. Pohodlně se usaďte a bavte se.

Býti neviditelný

Začneme rovnou na domácí půdě, a to úžasnou reklamou na automobil Škoda Yeti. Všimněte si, jaký krásně dlouhý stín vrhá tento lesknoucí se automobil. A jeho majitelé? O ty ale přece nejde - ti žádný stín mít nemusí :)

skodovka.jpg

Nebo mít neviditelný svetr?

Když už jsme u té neviditelnosti - dámy by jistě ocenily mít takový svetr, který dokáže být na vybraném místě neviditelný. Třeba tam, kde se zamaže od omáčky :) S omáčkou nemá níže uvedená upoutávka nic společného, avšak ukazuje, že Victoria's Secret opravdu dokáže vyrábět neviditelné svetry - konkrétně mezi nohama :)

victoria_secret_svetr.jpg

zdroj: photoshopmistakes.com

Paměťová karta se schizofrenií

Když člověk kupuje paměťovou kartu do fotoaparátu, tak se hodně zajímá o její kapacitu. U Lexaru ale nemusí být až tak jednoduché kapacitu určit. Obal sice ukazuje 8GB, ale odraz naznačuje poloviční kapacitu :)

lexar_karta.jpg

Noha sem, noha tam...

Magazín Stuff jistě zaměstnává samé schopné lidi. To si možná nemyslí Veronica Kay, kterou velice šikovný grafik připravil o jednu celou nohu. Dalo by se to pochopit, ale udělat to hned dvakrát po sobě? To už snad není neschopnost, ale nějaký mindrák či nenávist, ne? :)

stuff_magazin_veronica_kay.jpgstuff_veronica_kay_2.jpg

zdroj: photoshopmistakes.com

U Microsoftu se vyznamenali

Níže vidíte dvě provedení reklamy, kterou pustil do oběhu Microsoft. Jedna je určena pro americký trh a ta druhá (jak vidno) pro Polský. Jak z toho vyplývá, u Microsoftu si asi myslí, že Evropě žijí samí rasisti... Smutné, že?

microsoft.jpg

Maxim se překonává

Já netušil, že v Mexiku mají ženy tak štíhlé pasy! (Maxim Mexico)

maxim_mexico.jpg

Jaaau, moje ruka!

Těžko říct, jestli Ronaldinhova tvář vyjadřuje radost ze hry nebo bolest. Já bych si tipnul to druhé, protože to, co mu grafik provedl s jeho pravou rukou, by opravdu hodně bolelo!

fifa_hra.jpg

zdroj: photoshopmistakes.com

Jožin z bažin?

Na webové stránce sportsillustrated.cnn.com je již oříznutá verze níže uvedené fotografie. Nicméně tajemná ruka je na původní verzi velmi dobře viditelná - že by opravdu jožin z bažin? :)

 

sports_illustrated.jpg

zdroj: photoshopdisasters.blogspot.com

Levitující fotoaparát :)

Je možné, že už nebudete potřebovat stativ. A možná ani ruce na to, abyste mohli fotit - potřebujete k tomu ale fotoaparát, který se dokáže sám vznášet v prostoru :) Názorně to ukazuje níže uvedená upoutávka (zdroj: photoshopdisasters.blogspot.com).

fotograf_roku_obalka.jpg

O kolečko méně

Když už jsme u toho vznášení, tak i letadla zdá se začínají být stále výkonnější. Nač mít přední kolo, když jej není třeba? :)  (zdroj: photoshopdisasters.blogspot.com)

turkish_airlines.jpg

Chuťovka od Wallmartu

Níže uvedené "foto" je potřeba brát už s velkou rezervou. Je to reklama na skákací hrad amerického Wallmartu. A já si vždycky myslel, že děti mají ve skákacích hradech skákat uvnitř...

wallmart.jpg

 

To je pro dnešek vše. Pokud budete mít tip na další zajímavé "photoshop nehody", pošlete nám do redakce link nebo přímo foto. Třeba vydáme pokračování dnešního článku.

Štítky: photoshop, editace

Diskuse

Akrodif

15.4.2010 13:14

:-D

Nejlepší je ta karta :-)

Miroslav Žiška

15.4.2010 17:23

Při čtení článku jsem se dobře bavil.Dobrý počin.

Dana Langrová

15.4.2010 20:43

:o))

Perfektní článek....dobře jsem se bavila...:)

malej miki

10.5.2010 20:34

výborný ;-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Úpravy a tisk

Všechny články kategorie

Zoner Photo studio X vs. Photoshop

Nový Zoner X se přibližuje Photoshopu (vrstvy, masky, způsob úprav). Proto jsem se rozhodl oba programy porovnat.

21.11.2017

Roman

Jak na tisk obrazů z vlastních fotek - 5 důležitých zásad

Obraz vyrobený z fotky je přitažlivou a stále populárnější formou zobrazování fotografií. I když je dnes většina uložena již…

28.4.2017

Redakce Fotorádce.cz

Jak na hromadné úpravy v Photoshopu pomocí dávek

Photoshop bez akcí a dávek by byl asi jako raketoplán bez přídavných motorů. A právě v tomto článku mám pro vás spoustu…

21.11.2016

Tomáš

Jak neztratit hlavu při úpravách fotek

Pokud jste už někdy najednou upravovali větší množství fotek, tak víte, že je to vcelku ošemetná práce. Velmi snadno se vám…

3.6.2016

Tomáš

Editace fotografií - Čištění

Editace fotografií je pro mnoho amatérských fotografů noční můrou. Naučit se správně používat Photoshop, Lightroom nebo jiný…

28.3.2016

Václav

Google uvolnil sadu Nik Collection zdarma

Sada oblíbených nástrojů pro úpravy fotografií Google Nik Collection je od 24.3.2016 zdarma. V článku najdete i krátký návod, jak…

24.3.2016

Martin