Brand

Jelen

Jan

33.8 %

Zhlédnutí1404

Líbí se7

Oblíbená0

Popis fotografie

Publikováno: 5.1.2016

Kategorie: Ostatní

Další fotografie autora Jan Steuer

Diskuse

František

5.1.2016 22:26

no....jelenů jsem moc v lese neviděl, ale jelenů s petrolejkou ještě míň...a to mám les za barákem.  Nicméně graficky to mohla být fuška. Tohle neumím (a umět ani nechci.) což neznamená, že by to mohl chtít umět někdo jiný....

To se dá vyrobit z fotografie? surprised....ale je to pěkný obrázek....

Tomáš

6.1.2016 09:39

Což o to proti gustu žádný dišputát. Vypadá to vcelku věrohodně, jen to paroží (nebo co to vlastně jeleni mají :) je nad hlavou myslím ufiknuté. Ale to je detail. Spíš ta lampa - tam je dost vidět, že je přidaná - vypadá, že levituje ve vzduchu. Jinak bych řekl že výsledek je dost dobrý.

Stanislav Lepič

6.1.2016 12:01

Na první pohled moc pěkné, rozhodně zaujme. Líbí se mi jelen, les, kompozice i barevnost(!), určitě v tom nehledám žádný "odraz skutečnosti".

O čem bych uvažoval je zcela vypustit prvek svítilny. Jelen by měl jednoznačně být hlavní prvek, ale svítilna mu to vůbec neusnadňuje. Určitě bych si hrál se "světlem" dle libosti, ale neřešil bych zdroj světla. Tedy - stavěl bych na tom, že už od začátku to nemá být reálné a tak je volnost si hrát. Svítilna mne jednak vede mimo obraz a hlavně mne vede k přemýšlení nad tím co osvětluje a tím se dostávám k podivně neosvětlenému stromu vpravo (jelen je osvícen, strom ne..) a pak vůbec k nejasnému rozložení světla (kde se bere tolik světla v pravé části k horizontu a naopak proč je taková tma v levé části, když dále k horizontu taková není..). ; )

Takže - za mne super, zbavil bych se svítilny, nejspíš tolik neztmavoval oblast vlevo, protože pohled jelena tam stejně bude směřovat pohled diváka. Pokud vznikne další varianta, rád se podívám.

Jan

6.1.2016 16:04

Děkuji všem za komentáře. Jedná se o moje druhé dílo ve photoshopu, takže ještě stále mi zbývá hodně co se učit. Fotku už předělávat nebudu, ale vážím si vaší konstruktivní kritiky. Je pravda, že někdy méně je více. Budu na to pamatovat v budoucnu a nadále rozvíjet svoje schopnosti.

František

6.1.2016 21:53

Ahoj Honzo.

aby to nevypadalo že jsou zde jen kritikové, tak k fotce přidám to, co tam jistě mělo zaznít... jen v odkazu

http://www.obec-bojanovice.cz/obnova-sv-huberta/legenda-o-svhubertovi/

nepochybuju, že tato fotografie je inspirována legendou a proto také beru i tu petrolejku, všechna světla z různých i nereálných stran....v  legendách je přece možné právě to, co se jen vypráví.  Nesejde na tom, jestli je to prvé, druhé padesáté dílo. Oceňuji, že jsi si s tím dal práci. pravda je, že mne to na stránce galerie trošku zaskočilo.... :-)). Ten šestnácterák je fakt krásný a tuším, že takový tady po Libavé neběhá..  Měj se hezky a dobré světlo...

Stanislav Lepič

6.1.2016 22:21

To jsme trochu odbočili. Krásně "křesťanská" legenda ... respektive její varianta ... "život věčný" je třeba si "zasloužit", ještě tak aby "život věčný" byl pro každého, chraňBuch! ; )))

Tomáš

7.1.2016 16:35

Fotografie je čistě kreativní činnost a pokud má někdo chuť do toho jít s opravdu kreativně, tak proč ne. I v dobách filmových materiálů se dělaly takové úpravy, že se Jane není čeho bát a klidně upravuj dál. To, že se něco nepovedlo dokonale, není důvodem ubrat ;)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 0 lidí