Brand

Letní "Carl Zeiss" Madeira (22. července - 31. července 2019) POSLEDNÍ 3 VOLNÁ MÍSTA

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – portugalské Madeiry. Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Madeiry a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

FOTOEXPEDICE SE NESE V DUCHU PRESTIŽNÍ ZNAČKY CARL ZEISS PROSLULÉ SVÝMI DOKONALÝMI OBJEKTIVY. ŘADA MILVUS A ZEJMÉNA OTUS STANOVILA NOVOU DEFINICI KVALITY OBJEKTIVŮ. TOMU OVŠEM ODPOVÍDÁ I CENA ČASTO PŘESAHUJÍCÍ HRANICI 120 TISÍC ZA JEDNO SKLO. CHCETE SI TYTO KLENOTY MEZI OBJEKTIVY POŘÁDNĚ VYZKOUŠET V TERÉNU? PAK MÁTE JEDINEČNOU ŠANCI – POJEĎTE NA FOTOEXPEDICI NA MADEIRU A BUDETE MÍT MOŽNOST JAKO JEDINÍ FOTOGRAFOVÉ V ČESKÉ REPUBLICE FOTIT VÍCE NEŽ TÝDEN S OBJEKTIVY CARL ZEISS. PO DOBU KONÁNÍ KURZU S NÁMI BUDE CARL ZEISS TÝM, KTERÝ JEDNAK PŘIVEZE KOMPLETNÍ ŘADU MILVUS, OTUS, BATIS A LOXIA, JEDNAK BUDE K DISPOZICI RADAMI, POMOCÍ, KONZULTACEMI…

 

Madeira je opravdový klenot pro fotografy a milovníky přírody. Ne nadarmo se Madeiře říká „ostrov věčného jara“. Typickou je pro ni exploze barev, zvláště na jaře a v létě, kdy na celém ostrově kvete nekonečné množství krásných květin. Díky výraznému horskému reliéfu najdeme na ostrově nádherná terasovitá políčka připomínající rýžová pole v Asii. Pitoreskní vesničky vklíněné mezi horské štíty jsou naprosto unikátní. Ale nejen to. Madeira nabízí fotografům rozeklané útesy a skalní útvary, které lákají jak k dennímu, tak k nočnímu focení.

 

Hvězdná obloha patří na Madeiře k jedné z nejlepších. V letním termínu budeme mít ideální možnost nafotit celý oblouk Mléčné dráhy s minimálním světelným znečištěním. Díky výrazně jižní poloze Madeiry je astronomický soumrak neuvěřitelně dlouhý a ještě hodinu a půl před východem slunce si užijeme focení noční oblohy. Navíc je pro Madeiru typická tvorba zejména nočních inverzí ve výšce do 1500m nad mořem, nicméně autem lze snadno vyjet do 1800 metrů. Užijeme si tak noční focení nejen z pláží, ale ze snadno dostupných horských masívů Pico do Arieiro a zejména Pico Ruivo (nejvyšší hora Madeiry).

Program kurzu

Návštěva nejzajímavějších fotolokalit na Madeiře (hory, pláže, zátoky, levády...), focení zejména východů a západů slunce a noční krajiny s hvězdami. V terénu i v ubytování bude probíhat interaktivní výuka včetně postprocesu a individuální konzultace.

Pro koho je kurz určen

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií.

Doporučená fotovýbava

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv.

Proč právě náš kurz

• Organizuji SKUTEČNOU FOTOGRAFICKOU EXPEDICI a nikoliv placený fotovýlet – tedy mým cílem je účastníky naučit fotografovat podle jejich představ.

 

• Předávám účastníkům veškeré naše know-how. U mě neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

 

• Zaměřuji se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

 

• Zvládnutí teorie je nesmírně důležité. Proto její výuce věnuji náležitou pozornost včetně odpovídající formy – veškerou teorii učím prostřednictvím dataprojektoru a připravených sylabů.

 

• Každý účastník workshopu si odváží přehledně zpracované návody, podle kterých se může řídit i dlouho poté, co workshop proběhl.

 

• Zkušenosti účastníků předchozích workshopů naleznete zde

 

• Díky malému počtu účastníků je zaručen opravdu velmi individuální přístup ke každému účastníkovi workshopu.

 

• Seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Madeiry.

 

• Snadná dostupnost fotolokalit.

 

• Variabilní fotografické cíle.

 

• Přátelská atmosféra a malý počet účastníků.

 

 

Termíny a cena

Cena kurzu: 33 990 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Jan Šmíd, 602547400, info@smidphotography.com

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Jan Šmíd

info@smidphotography.com