Brand

Nej digitální fotoaparáty - inovace na Fotorádci (fotoaparáty s největším efektivním rozlišením)

snímač fotoaparátu

Už Vás někdy napadlo, že by bylo fajn mít digitální fotoaparát, který je nejrychlejší, má největší zoom, rozlišení a displej, všemožná nastavení a zároveň by byl nejodolnější a nejmenší?

Pokud ano, máme pro Vás dvě zprávy - jednu dobrou a jednu špatnou. Ta špatná je, že takový fotoaparát zatím nikdo nevyrobil, takže jej neseženete. Ta dobrá zpráva je, že existuje mnoho digitálních fotoaparátů, které v něčem vynikají, a ty pro Vás budeme ode dneška vybírat.

Ode dneška Vám totiž každý druhý den představíme 3 digitální fotoaparáty, které jsou něčem nej (v pořadí).

Na úvodní straně se nachází rámeček Nej digitální fotoaparáty, kde se budou průběžně obměňovat nej fotoaparáty dle kritérií pro jednotlivé dny. Naleznete v něm odkaz na článek a specifikace tří nej fotoaparátů.

Články týkající se jednotlivých dnů budeme samozřejmě archivovat, takže když náhodou nějaký den zmeškáte, budete se moci podívat do archivu Nej fotoaparátů (archiv bude zřízen ve středu).

Vzhledem k tomu, že u každého fotoaparátu sledujeme zhruba sedmdesát údajů, tak nám to nějakou chvíli vydrží. Jelikož je tato inovace určena právě a jenom Vám, našim čtenářům, můžete se k tomuto tématu vyjadřovat ve speciálním tématu v naší diskuzi. Rádi přivítáme jakýkoliv návrh na zlepšení nebo změnu.

A jelikož už v našem diskuzním fóru prosákla informace o tom, že pro Vás připravujeme Galerii, kde budete moci ukládat své fotky a dělat s nimi doslova psí kusy (hodnotit, komentovat, zamykat,...), rád bych tuto informaci oficiálně potvrdil. Předpokládané spuštění je plánováno během několika týdnů.

Fotoaparáty s největším efektivním rozlišením

Premiéru rubriky Nej digitální fotoaparát zahájíme klasicky - rozporuplným kritériem efektivní rozlišení (pro někoho je rozlišení klíčové, pro někoho ne).

Zde jsou tři digitální fotoaparáty tak, jak se umístily v pořadí dle kritéria efektivní rozlišení:

  1. Canon EOS 1Ds Mark II - 16.7 MPix
  2. Sigma SD14 - 14.1 Mpix
  3. Canon EOS 5D - 12.8 Mpix

Jak je vidět, všechny tyto fotoaparáty jsou digitální zrcadlovky. Ani se není čemu divit, protože právě digitální zrcadlovky jsou výjimečné tím, že se do nich dávají veliké snímací čipy. Srovnejte si například velikost snímacího čipu dnešního vítěze, Canonu EOS 1Ds Mark II (36 x 24 mm) a snímače běžného kompaktního fotoaparátu, který má úhlopříčku ani ne 1.5 cm.

V těsném závěsu za našimi třemi vítězi jsou další fotoaparáty: Nikon D2X (12.4 Mpix), Nikon D2Xs (12.4 Mpix), Fujifilm FinePix S3 Pro (12.34 Mpix), Fujifilm FinePix S5 Pro (12.1 Mpix), Sony Cyber-shot W200 (12.1 Mpix). HP Photosmart R967 (10.5 Mpix).

To bychom měli nej digitální fotoaparáty pro dnešek. Díky za Vaši přízeň a zítra se těšte na článek o fotografování... čeho? Nechte se překvapit.

Za celý tým Fotorádce.cz ...

Štítky: fotoaparát

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Vybíráme

Všechny články kategorie

Jak velkou vybrat odraznou desku?

Mezi fotografy se často řeší výběr odrazné desky. Pomineme nyní otázku zda-li odraznou desku pořídit a vrhneme se rovnou na téma:…

17.5.2016

Tomáš

Makro objektiv nebo mezikroužky?

Zvažujete nákup makro objektivu, protože potřebujete fotit malé detaily? Pak před nákupem popřemýšlejte o takzvaných…

24.9.2015

Tomáš

(Ne)výhody full frame fotoaparátů

Když se řekne "full frame" fotoaparát, tak se leckterému fotografovi rozšíří zorničky. Není se čemu divit, protože tato kategorie…

8.5.2015

Tomáš

Tipy na foto příslušenství pod vánoční stromeček

Vánoce se blíží nezadržitelným tempem, a tak vám dnes přinášíme velkou vánoční inspiraci. Tipy na zajímavé příslušenství, které…

12.12.2014

Tomáš

Vyplatí se extra rychlé paměťové karty?

Jak rychlou paměťovou kartu si do fotoaparátu koupit? Je potřeba investovat do těch nejrychlejších? To jsou otázky, které trápí…

9.10.2014

Tomáš

Jak vybrat ideální pevný objektiv

Výběr pevného objektivu trápí mnoho nadšených fotografů. Je lepší vybrat 35mm, 50mm nebo 85mm? Nebo snad raději úplně jiný?…

3.10.2014

Tomáš