Brand

Nikon SB-900

Profesionální blesk systému CLS s i-TTL řízením záblesku, kompatibilní s jednookými zrcadlovkami Nikon formátů FX a DX. Tento výkonný blesk nabízí fotografům rozsáhlé tvůrčí možnosti při práci se zábleskovým osvětlením. Tři režimy rozložení osvětlení – Se zdůrazněným středem, Vyvážené a Standardní – poskytují plnou kontrolu nad osvětlením scény a pokrývají největší rozsah ohniskových vzdáleností (17-200 mm; změna z jedné krajní hodnoty na druhou za 1,2 s) ve své třídě.

Základní parametry

Nikon SB-900

Základní údaje Nikon SB-900
Výrobce
Nikon
Název
Nikon SB-900
Úvodní text
Profesionální blesk systému CLS s i-TTL řízením záblesku, kompatibilní s jednookými zrcadlovkami Nikon formátů FX a DX. Tento výkonný blesk nabízí fotografům rozsáhlé tvůrčí možnosti při práci se zábleskovým osvětlením. Tři režimy rozložení osvětlení – Se zdůrazněným středem, Vyvážené a Standardní – poskytují plnou kontrolu nad osvětlením scény a pokrývají největší rozsah ohniskových vzdáleností (17-200 mm; změna z jedné krajní hodnoty na druhou za 1,2 s) ve své třídě.
Dostupnost
právě v prodeji
Další vlastnosti Nikon SB-900
Typ
Běžný (foto)
Způsob uchycení blesku
sáňky
Směrné číslo
34
Úhel záblesku
17-200 mm objektiv
Režimy blesku
TTL Auto, Manual, FP Manual, Stroboskop
Úhel naklopení hlavy blesku
Dolů o –7° a nahoru až o 90° / 180° směrem doleva a doprava
Kompenzace záblesku
ano
Funkce zoom
ano
Vestavěný difuzér
ano
Funkce pomocného ostření autofokusu
ano
Napájení
4 AA tužkové akumulátory
Další funkce a vlastnosti
Mezi pokročilé vybavení blesku patří obvody umožňující rychlé dobíjení blesku při použití čtyř tužkových baterií AA a vestavěný ochranný systém varující před nadměrným nárůstem teploty kritických částí blesku. Blesk SB-900 automaticky detekuje přítomnost barevného filtru pro zářivkové nebo žárovkové osvětlení a přenáší získanou informaci do těla použitého fotoaparátu pro optimální nastavení vyvážení bílé barvy. Blesk také umožňuje aktualizaci firmwaru prostřednictvím těla fotoaparátu.

# Profesionální blesk s i-TTL řízením záblesku, kompatibilní s jednookými zrcadlovkami formátů FX a DX.
# Plná kompatibilita se systémem kreativního osvětlení Nikon.
# Rozložení světla Se zdůrazněným středem, Vyvážené a Standardní: Rozložení osvětlení se zdůrazněným středem soustřeďuje světlo doprostřed obrazového pole, což je výhodné při použití teleobjektivů. Vyvážené rozložení osvětlení rozptyluje světlo rovnoměrně na celé obrazové pole, což je výhodné například u skupinových snímků. Standardní rozložení osvětlení nabízí standardní kompromis mezi výkonem záblesku a osvětlením obrazového pole.
# Automatické motorické zoomování v rozsahu 17-200 mm: Změna z jedné krajní hodnoty na druhou za 1,2 s. Osvětlení obrazového pole objektivu 14 mm při použití vestavěné širokoúhlé rozptylky nebo difúzního nástavce.
# Automatická detekce formátu obrazového snímače: Rozpoznává fotoaparáty s formáty FX a DX.
# Vysoce rychlé dobíjení za 2,2 s při použití čtyř tužkových baterií AA.
# Intuitivní rozhraní s rozměrným LCD monitorem a třemi multifunkčními tlačítky jejichž funkci lze individuálně konfigurovat.
# Pomocný AF reflektor: Kompatibilní s AF modulem Multi-CAM3500 FX/DX.
# Práce s nepřímým zábleskem: Možnost vyklopení hlavy blesku směrem nahoru v úhlu až 90º a směrem dolů v úhlu –7º; možnost horizontálního natočení hlavy blesku v úhlu až 180º směrem doleva a doprava.
# Tepelná pojistka: Nastavitelná jako varování před nadměrným zahřátím blesku při odpalování záblesků v rychlém sledu.
# Automatická detekce filtru: Blesk automaticky upravuje nastavení vyvážení bílé barvy fotoaparátu při použití barevného filtru pro zářivkové nebo žárovkové osvětlení.
# Firmware blesku lze aktualizovat pomocí paměťového média a těla fotoaparátu.

Trvání záblesku: Cca 1/880 s při plném výkonu.
Elektronická konstrukce: Tranzistor IGBT a sériové obvody.
Tři režimy rozložení osvětlení: Standardní, vyvážené a se zdůrazněným středem.
Osvětlené obrazové pole se automaticky upravuje podle použitého formátu FX resp. DX.

Pracovní rozsah blesku: 0,6 m až 20 m (mění se v závislosti na nastavení obrazového pole fotoaparátu, rozložení osvětlení, citlivosti ISO, reflektoru blesku a clony).

Zábleskové režimy: TTL, Auto Aperture (AA), automatický zábleskový režim (A), manuální zábleskový režim s prioritou vzdálenosti, manuální zábleskový režim, stroboskopický zábleskový režim

Další funkce: Odpálení zkušebního záblesku, monitorovací předzáblesky, pomocný AF reflektor a modelovací osvětlení.

Použití více blesků: Pokrokové bezdrátové osvětlení, bezdrátový provoz více blesků v režimu SU-4.

Zábleskové funkce nastavované na fotoaparátu:
Režimy synchronizace blesku: Synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky, předblesk proti červeným očím a synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky, synchronizace blesku na druhou lamelu závěrky, synchronizace blesku na druhou lamelu závěrky a synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky.

Zábleskové funkce: Automatická vysoce rychlá FP synchronizace blesku, blokace (paměť) zábleskové expozice FV Lock.

Hlavu blesku lze sklopit směrem dolů o –7° a vyklopit směrem nahoru až o 90°; polohy –7°, 0°, 45°, 60°, 75° a 90° jsou opatřeny záskoky.
Hlavu blesku lze horizontálně otáčet o max. 180° směrem doleva a doprava; polohy 0°, 30°, 60°, 90°, 120°, 150° a 180° jsou opatřeny záskoky.
Fyzické vlastnosti Nikon SB-900
Hmotnost (g)
415 g
Rozměry (š x v x h) mm
78 x 146 x 118.5 mm
Poznámka
Směrné čísl: 34 (ISO 100), 48 (ISO 200).

Volitelné příslušenství:
Sada barevných filtrů SJ-3, krytka pro ochranu před vodou WG-AS1/WG-AS2/WG-AS3, vysoce výkonný Battery Pack SD-9, bezdrátový adaptér SU-4, TTL kabel SC-28/SC-29.

Kompatibilní fotoaparáty:
Všechny fotoaparáty s podporou systému kreativního osvětlení Nikon (CLS); za cenu omezené funkčnosti lze použít i další fotoaparáty
Obsah balení
Blesk SB-900, stojánek pro blesk AS-21, difúzní nástavec Nikon SW-13H, sada barevných filtrů SJ-900, držák filtru SZ-2, měkké pouzdro SS-900, návod, záruční list.
Doplňkové informace Nikon SB-900
WWW stránky výrobce
www.nikon.cz, http://www.nikon.cz,

Vývoj ceny

Související články

Blog

Externí blesk a palčáky

Ježíšek byl tak štědrý, že mi doplnil výbavičku, abych si měl s čím hrát.

Kde nakoupit

Nikon SB-900 můžete zakoupit za skvělé ceny ve vybraných eshopech

Podobná technika

Uživatelská hodnocení

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Kde zakoupit

Nikon SB-900 můžete zakoupit ve vybraných eshopech

Sdílení