Brand

Nový firmware pro Canon EOS 60D

canon_eos_60d.jpgMáte-li Canon EOS 60D, aktualizujte si firmware v tomto fotoaparátu. Společnost Canon uvolnila novou verzi, označenou 1.0.9.

Tato nová verze firmware řeší obtíže při fotografování na režim živého náhledu a při dálkovém ovládání fotoaparátu přes počítač. V našem článku naleznete odkaz na stažení nového firmware včetně návodu na aktualizaci.

Nová verze firmware pro Canon EOS 60D, označená jako 1.0.9., byla společností Canon vydána ke stažení 30. března.

Podle oficiálních informací přináší nová verze tyto změny:

 • Obsahuje opravu jevu, kdy fotoaparát pracuje neobvykle při nastavení na Rychlý režim AF v průběhu Snímání s živým náhledem ihned po zachycení snímku při nastavení C.Fn II-1 Potlačení šumu dlouhé expozice na hodnotu [2: On/2: Zapnuto] a rychlosti závěrky na 5 sekund nebo více.
 • Obsahuje opravu jevu, kdy fotoaparát po snímání s živým náhledem pracuje neobvykle při stisknutí dálkové spouště na obrazovce nástroje EOS Utility k okamžitému pořizování videozáznamu. Tento jev se objevuje pouze v případě, je-li fotoaparát připojen ke kompatibilnímu osobnímu počítači a je-li použita funkce dálkového režimu živého náhledu softwaru EOS Utility.
 • Změna názvu funkce z názvu „Umělecké filtry” na název „Kreativní filtry” - ovšem pouze v japonštině (což asi na svém fotoaparátu nastaveno nemáte :)

Verze firmwaru 1.0.9 je určena pro fotoaparáty s verzí firmwaru 1.0.8. Pokud je fotoaparát již vybaven verzí firmwaru 1.0.9, není nutné firmware aktualizovat.

Nový firmware pro Windows si můžete stáhnout na této stránce podpory canon.cz.

Pokud hledáte verzi pro MAC, tak tu si můžete stáhnout pro změnu na této stránce canon.cz.

Jak aktualizovat firmware u zrcadlovek Canon

Veškerý postup k aktualizaci firmware je popsaný ve výše uvedeném odkazu. Pokud ale třeba neovládáte angličtinu, můžete se řídit tímto postupem (zjednodušený překlad):

 1. Zformátujte ve fotoaparátu svou paměťovou kartu (jakoukoliv), kterou použijete k aktualizaci (pozor ať si tím nesmažete neuložené fotky!).
 2. Vyjměte kartu z fotoaparátu a nahrajte na ni stáhnutý (a rozbalený) firmware.
 3. Vložte kartu do fotoaparátu, nastavte režim P (nebo jiný plně automatický režim) a v menu zvolte položku "Verze firmware", poté potvrďte tlačítkem SET.
 4. Poté najeďte na OK a potvrďte aktualizaci (update) nového firmware.
 5. Až proběhne aktualizace (během čehož nic nemačkejte), zobrazí se hláška a potvrzovací tlačítko OK. Zmáčkněte tlačítko SET.
 6. Vypněte fotoaparát a vyjměte baterii alespoň na dvě sekundy a vraťte ji zpět.
 7. Hotovo - z karty můžete smazat firmware a používat ji jako obvykle.
 8. V menu fotoaparátu byste již měli vidět novou verzi firmware 1.0.9.
Štítky: fotoaparát, Firmware

Diskuse

Hombre

1.4.2011 18:46

verze

Dobry den, pokud mam ver. 1.0.5 je nutno instalovat i verze 1.0.6-8 pred aktualizaci 1.0.9 ? popr. verze 1.0.9 obsahuje take opravy predchozich verzi.

Tomáš

1.4.2011 18:57

Dobrý den, nemusíte aktualizovat starší verze. Ta nová verze obsahuje veškeré předchozí změny, takže můžete rovnou přeskočit na nejnovější verzi.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Novinky

Všechny články kategorie

Novinky Manfrotto: zajímavé batohy řady Advanced2, RedBee a stativy GT XPRO

Pokukujete po novém batohu či brašně? Pak by vás mohla zaujmout nová řada profesionální batohů a brašen Manfrotto Advanced, ve…

1.10.2019

Tomáš

Nikon představuje nové fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a nové objektivy

Společnost Nikon představuje nový systém fotoaparátů s bajonetem Nikon Z a uvádí dva fotoaparáty mirrorless s obrazovým polem ve…

23.8.2018

Tomáš

Novinky Tamron: 70-210mm f4 Di VC USD a TAMRON 28-75mm Di III RXD

Společnost Tamron představila dva zcela nové objektivy. Prvním z nich je zoomový teleobjektiv 70-210mm f/4, který nabídne…

22.2.2018

Tomáš

FUJIFILM X-H1: představení

FUJIFILM představil nový systémový kompakt s APSC snímačem.

17.2.2018

Michal Kroupa

Aktualizace: Lightroom Classic CC v7.2 / CC v1.2

Společnost Adobe dnes vydala novou aktualizaci pro obě současné verze Lightroomu. Nový Lightroom Classic CC v7.2 přinese…

13.2.2018

Tomáš

Nová Sigma 14-24mm F2.8 DG HSM ART

Společnost Sigma dnes představila nový širokoúhlý objektiv pro full-frame fotoaparáty, a to Sigma 14-24mm F2.8 DG HSM. Je to…

9.2.2018

Tomáš