Brand

Nový Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

Nikon uvádí na trh nový objektiv AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G. Tento nový objektiv o pevném ohnisku 35mm nabídne vysokou světelnost f/1.8, kompaktní rozměry a ultrazvukové ostření. Díky tomu bude autofokus ostřit i na tělech bez vestavěného zaostřovacího motoru, jako jsou přístroje Nikon D40 a Nikon D60.

Více o tomto nejnovějším pevném objektivu od Nikonu se dozvíte v následujícím článku.

Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G je nový objektiv, který společnost Nikon Europe dnes oficiálně představila veřejnosti. Jedná se o objektiv s pevným ohniskem 35mm, které se ovšem bude přepočítávat crop faktorem 1.5x. Tento nový objektiv je totiž typu DX, takže je vhodný jen na digitální zrcadlovky s DX velikostí snímače. Jinak řečeno, není určený na full-frame zrcadlovky.

Po přepočtu bude tedy tento objektiv dávat ohnisko 52mm. Pokud k tomu uvážíme velmi dobrou světelnost f/1.8, je zcela jasné, že tento objektiv bude velmi vhodný na fotografování portrétů.

Nový Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G je vybaven ultrazvukovým motorkem autofokusu, což s sebou přináší hned několik výhod:

  • Rychlejší, tišší a přesnější autofokus.
  • Autofokus bude pracovat i na tělech bez vestavěného zaostřovacího motoru - to je velmi dobrá zpráva pro majitele zrcadlovek hlavně Nikon D40 a Nikon D60.
  • Možnost kdykoliv manuálně přeostřovat, a to i v průběhu činnosti autofokusu.
Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

Nový Nikkor 35mm f/1.8G je totiž vybaven vybaven dvěma zaostřovacími režimy: M/A (autofokus s prioritou manuálního zaostření) a M (manuální zaostřovací režim). Zaostřovací režim M/A umožňuje okamžité přepnutí na manuální zaostřování i během činnosti AF systému.

Objektiv je vybaven gumovým těsněním minimalizujícím vnikání vlhkosti do přístroje okolo bajonetu.

Clona nového objektivu je tvořena ze sedmi lamel, přičemž maximální nastavitelné clonové číslo je f/22.

Přestože se všechny optické členy objektivu během zaostřování posunují, přední část objektivu s filtrovým závitem se neotáčí a tubus objektivu nemění svou délku. To je výhoda při použití polarizačních a přechodových filtrů. Závit pro použití filtrů má průměr 52mm.

Hmotnost nového objektivu Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G je velmi příjemných 220 gramů, délka je 53mm a průměr zhruba 70mm. Jedná se tak o velmi kompaktní objektiv, což je příjemné na cesty, na reportáž a podobně.

AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1,8G se dodává včetně zaklapávací 52 mm přední krytky LC-52 a zadní krytky LF-1, bajonetové sluneční clony HB-46 a měkkého pouzdra CL-0913.

Souhrn veškerých parametrů se dozvíte ve specifikační tabulce pro AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1,8G.

Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G: cena a dostupnost

Prodej tohoto nového objektivu by měl začít v první polovině března 2009.


Štítky: objektiv

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Novinky

Všechny články kategorie

Nová edice presetů a profilů pro Lightroom a Camera RAW

Po půl roku intenzivního vývoje mám pro všechny fotografy dobrou zprávu. Podařilo se mi vyvinout zcela novou edici profilů, které…

17.3.2020

Tomáš

Novinky Manfrotto: zajímavé batohy řady Advanced2, RedBee a stativy GT XPRO

Pokukujete po novém batohu či brašně? Pak by vás mohla zaujmout nová řada profesionální batohů a brašen Manfrotto Advanced, ve…

1.10.2019

Tomáš

Nikon představuje nové fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a nové objektivy

Společnost Nikon představuje nový systém fotoaparátů s bajonetem Nikon Z a uvádí dva fotoaparáty mirrorless s obrazovým polem ve…

23.8.2018

Tomáš

Novinky Tamron: 70-210mm f4 Di VC USD a TAMRON 28-75mm Di III RXD

Společnost Tamron představila dva zcela nové objektivy. Prvním z nich je zoomový teleobjektiv 70-210mm f/4, který nabídne…

22.2.2018

Tomáš

FUJIFILM X-H1: představení

FUJIFILM představil nový systémový kompakt s APSC snímačem.

17.2.2018

Michal Kroupa

Aktualizace: Lightroom Classic CC v7.2 / CC v1.2

Společnost Adobe dnes vydala novou aktualizaci pro obě současné verze Lightroomu. Nový Lightroom Classic CC v7.2 přinese…

13.2.2018

Tomáš