Brand

Podzimní Bavorsko 2017

Bavorské Alpy jsou vápencovým pohořím na pomezí německého Bavorska a oblasti severozápadně od rakouského Innsbrucku. Na německé straně je hlavním městem oblasti Garmisch-Partenkirchen a nad ním se do výše 2962 metrů tyčí nejvyšší hora Německa Zugspitze.
Bavorské Alpy byly formovány během ledových dob. Ledovce vytvarovaly typická údolí do tvaru písmene ´U´ a zanechaly morény na předhoří, čímž vzniklo množství nízkých kopců, řada krásných jezer a malebných horských luk. Je to kraj, který si každý návštěvník pro svou malebnost zamiluje.
Bavorsko proslavil také král Ludvík II. Bavorský, který nechal v Bavorsku postavit slavné zámky Neuschwanstein, Linderhof.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Snažíme se každého účastníka naučit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky, neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout.

 

Není přitom vůbec podstatné z kolika dílčích fotografií byla složena, jakou technikou pořízena a jak podrobně byl popsán její vznik, na což už kdysi upozornil vynikající fotograf Ansel Adams slovy "Opravdová fotografie nepotřebuje být vysvětlována, nelze ji totiž ani slovy popsat".

Program kurzu

Pondělí 18.09.2017
Sraz všech účastníků mezi cca 17-19 hod. v místě konání workshopu. Seznámení s programem workshopu dle aktuální meteorologické situace a diskuze nad autorskými fotografiemi organizátorů a účastníků, na téma teorie fotografování horské vysokohorské krajiny.

 

Úterý 19.09.2017 až čtvrtek 21.09.2017
Každý den od časného rána (východu slunce) do pozdního odpoledne (západu slunce) fotografování v prostředí horské a vysokohorské krajiny (nejčastěji vybíráme pro společné fotografování z následujících oblastí: např. Garmisch-Partenkirchen /750m/, Eibsee /973m/, Kochelsee /600m/, Plansee /976m/, Geroldsee /927m/, Neuschwanstein, Linderhof,...).

 

Pátek 22.09.2017
Závěrečné zhodnocení workshopu, příprava na návrat domů a kolem 10. hodiny odjezd.

Každý den kolem poledního, kdy většinou krajinářské fotografii nepřejí světelné podmínky, se najde i čas pro krátký individuální odpočinek (většinou přímo v terénu a nebo ve zvoleném ubytování) k načerpání dalších sil na odpolední a večerní focení.
Uvedený program berte jako orientační (předpokládaný). Během workshopu nejsou stanoveny žádné pevné termíny a místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby každý účastník měl možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám).
V průběhu celého workshopu pak bude probíhat téměř neustálá diskuze na různá témata: ovládání fotografické techniky, základy krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, volba vhodného ohniska, používání filtrů, hledání vhodného stanoviště, základy panoramatické fotografie, černobílá fotografie,…

Pro koho je kurz určen

Vůbec není podstatné, zda patříte mezi začínající nebo zkušenější fotografy. Workshop je určen pro každého, kdo má chuť si osvojit naše fotografické návyky nebo má jen rád zajímavá místa a tyto se pak snaží zachytit na svých fotografiích.


Tohoto workshopu se může zúčastnit každý, protože focení probíhá jen na snadno dostupných místech, na které vede nenáročná turistická trasa nebo je možné do cíle vyjet autem. Místa, kde worskhop probíhá jsou nastavena tak, aby mohli krásy Bavorska zachytit i méně zdatní jedinci. 

Doporučená fotovýbava

Nejlépe digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy), filtry (polarizační, přechodové a ND filtry), stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon,...), případně kabelová spoušť.


Bavorsko nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr, sníh). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb ve volné vysokohorské přírodě. Hodit se bude i čepice, rukavice nebo deštník, který popřípadě pomůže ochránit i Vaší techniku. Ráno a večer může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).


Je nutné myslet na to, že se budeme pohybovat ve vysokohorském prostředí, kde se rychle mění počasí. Stává se, že i v letních měsících se během několika hodin výrazně ochladí a mohou přijít krátkodobé sněhové přeháňky. Také počítejte se skutečností, že v tuto roční dobu bývá ráno pod nulou a během dne naopak přes 20˚C.

 

MÍSTO KONÁNÍ WORKSHOPU A NAVRHOVANÉ UBYTOVÁNÍ:

Německo; oblast Bavaria - Oberbayern-Garmisch-Partenkirchen; městečko Mittenwald (bude upřesněno, ale pravděpodobně se bude jednat o apartmánový dům "Haus Schweigart").

 

TYP NAVRHOVANÉHO UBYTOVÁNÍ BĚHEM WORKSHOPU:

2-3 lůžkové apartmány s kuchyňským koutem pro drobné vaření (ohřívání) a vlastní koupelnou. Wi-Fi zdarma. Parkovné v místě pobytu zdarma.

Navrhované ubytování (není zahrnuto v ceně workshopu) je v cenové úrovni cca 35 Eur/osoba/noc; v případě jednolůžkového pokoje cca 70 Eur/osoba/noc.

 

CENA OBSAHUJE:
Vedení při fotografování během celého workshopu.

 

CENA NEOBSAHUJE:

Ubytování a pobytovou taxu (hradí každý klient samostatně přímo na místě konání workshopu – v případě zájmu společně s organizátorem); stravu (v místě ubytování a přilehlém okolí jsou obchody, kde je možné nakoupit běžné potraviny s následnou možností základního individuálního vaření v kuchyni apartmánu); dopravu (do místa kurzu, během kurzu a zpět z kurzu); cestovní ani jiné pojištění (doporučujeme individuálně sjednat příslušné cestovní pojištění); parkovné (celkem cca 20,-Eur) a případné vstupy.

Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura a nejedná se o zájezd. Jak je uvedeno, cena workshopu obsahuje jen vedení při fotografování během celého workshopu. Veškeré ostatní služby a náklady (zejména dopravu, ubytování, stravu,…), si každý účastník zajišťuje a hradí individuálně (v případě zájmu může úhradu ubytování v navrhovaném apartmánovém domu uskutečnit společně s námi).

 

PŘIHLÁŠENÍ:

V případě zájmu nás kontaktujte pomocí objednávkového formuláře, nebo pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.phototours.cz, nebo na e-mailové adrese phototours@seznam.cz. Pokud zvolíte "e-mailovou" variantu, tak do předmětu zprávy prosím uveďte “PODZIMNÍ BAVORSKO 18.09.2017 - 22.09.2017”.

Do cca 3 dnů obdržíte veškeré podrobnosti včetně objednávky (přihlášky). Přihláška se stává závaznou až po přijetí stanovené zálohy. Těšíme se na shledání s Vámi.

Proč právě náš kurz

Individuální přístup ke každému z Vás, což je zajištěno malým počtem účastníků - max. 10 osob.
Fotografování atraktivního Bavorska (široká údolí, horské štíty, jezera,...).
Termín je nastaven na období, kdy se díky rozdílným denním a nočním teplotám často tvoří ranní mlhy.
Přátelská atmosféra a chuť poskytnout každému účastníkovi workshopu maximum fotografických informací pro Vaší dokonalou fotografii.
Zkušenost s fotografickými akcemi již od roku 2010.

Termíny a cena

Cena kurzu: 7 490 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Daniel Řeřicha, 725279947, phototours@seznam.cz

Tomáš Morkes, 608308005, phototours@seznam.cz

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Daniel Řeřicha

phototours@seznam.cz

Pochází z Krupky u Teplic, rád navštěvuje zajímavá místa, která se pak snaží zachytit na svých fotografiích. Zabývá se drobnou publikační činností, jeho fotografie můžete nalézt v kalendářích nebo časopisech a od roku 2010 pořádá krajinářské fotografické workshopy společně skolegou Tomášem Morkesem.

Tomáš Morkes

phototours@seznam.cz