Brand

Podzimní Česko-saské Švýcarsko

Česko-saské Švýcarsko je úchvatné území stolových hor, pískovcových skalních měst a hlubokých kaňonů. Národní park České Švýcarsko je nejmladším Národním parkem České republiky, na který podél státní hranice navazuje Národní park Saské Švýcarsko.
Nezáleží přitom vůbec na období ve kterém se sem vypravíte, protože každá roční i denní doba má své kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru, která je i na stejných místech pokaždé úplně jiná. Říká se, že kdo jednou pozná krásu této malebné krajiny, navždy se k ní touží vracet a to může být i Váš případ.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Snažíme se každého účastníka naučit vnímat okolní krajinu, hledat v ní výrazné prvky a rozpoznávat zajímavé světelné podmínky, neboť jedině pak je možné pořídit fotografii, která je schopna zaujmout.

 

Není přitom vůbec podstatné z kolika dílčích fotografií byla složena, jakou technikou pořízena a jak podrobně byl popsán její vznik, na což už kdysi upozornil vynikající fotograf Ansel Adams slovy "Opravdová fotografie nepotřebuje být vysvětlována, nelze ji totiž ani slovy popsat".

Program kurzu

Pátek
Sraz mezi 18-19 hodinou v místě konání workshopu. Seznámení s programem workshopu dle aktuální meteorologické situace a diskuze nad autorskými fotografiemi organizátorů a účastníků, na téma ovládání fotografické techniky a teorie fotografování krajiny.

 

Sobota
Časně ráno přesun na Křížový vrch nebo obdobnou lokalitu v Českém Švýcarsku a fotografování východu slunce. Během dne diskuze na téma výběr vhodného ohniska a používání filtrů v krajinářské fotografii. Kolem poledního, kdy většinou krajinářské fotografii nepřejí světelné podmínky, se najde i čas pro krátký individuální odpočinek k načerpání dalších sil na odpolední a večerní focení. Odpoledne bude následovat přesun do Německa na skalní vyhlídku Zirkelstein nebo na některou z jiných atraktivní stolových hor v Saském Švýcarsku, kde se bude fotografovat až do západu slunce. V případě Zirkelsteinu nebo alternativních lokalit bych chtěl upozornit, že přístup na tyto stolové hory je sice fyzicky nenáročný, po turistické trase, avšak často po strmém kovovém, přírodním nebo dřevěném schodišti (výstup do cca 45 min chůze).

 

Neděle
Časně ráno fotografování na některé z dalších stolových hor Saského Švýcarska a nebo v oblasti Bastei. Součástí této oblasti je i skalní hrad Neurathen.
Po návratu závěrečné zhodnocení pořízených snímků a kolem 14. hodiny ukončení workshopu.

 

Uvedený program berte jako orientační (předpokládaný), neboť např. v případě nepříznivého počasí, může dojít k jeho změně a můžeme se pohybovat v oblasti řeky Kamenice, Dolského mlýnu, Suché Kamenice, Studence, ...
Během workshopu nejsou stanoveny žádné pevné termíny a konkrétní místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby každý účastník měl možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám či okolnostem).

Pro koho je kurz určen

Vůbec není podstatné zda patříte mezi začínající nebo zkušenější fotografy. Workshop je určen pro každého, kdo má chuť si osvojit naše fotografické návyky nebo má jen rád zajímavá místa a tyto se pak snaží zachytit na svých fotografiích.

Doporučená fotovýbava

Nejlépe digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy), filtry (polarizační, přechodové, ND filtry), stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon, ….), případně kabelová spoušť.

 

Česko-saské Švýcarsko nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb ve volné přírodě. Hodit se může i čepice, rukavice nebo deštník, který popřípadě pomůže ochránit i Vaší techniku. Ráno a večer může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).

 

MÍSTO KONÁNÍ WORKSHOPU A NAVRHOVANÉ UBYTOVÁNÍ:

Srbská Kamenice (bude upřesněno, ale pravděpodobně se bude jednat o “PENSION LES”).

 

TYP NAVRHOVANÉHO UBYTOVÁNÍ BĚHEM WORKSHOPU:

2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Navrhované ubytování (není zahrnuto v ceně workshopu) je v cenové úrovni cca 550,-Kč/osoba/noc; v případě jednolůžkového pokoje cca 1100,-Kč/osoba/noc (viz. aktuální ceník ubytovacího zařízení).

 

CENA OBSAHUJE:
Vedení při fotografování během celého workshopu.

 

CENA NEOBSAHUJE:

Ubytování a pobytovou taxu (hradí každý klient samostatně přímo na místě konání workshopu – v případě zájmu společně s organizátorem); stravu (možnost individuálních obědů a večeří v navrhovaném ubytování či blízkém okolí); dopravu do místa kurzu, během kurzu a zpět z kurzu; cestovní ani jiné pojištění; kapesné; případné vstupy (skalní hrad Neurathen cca 3,-Eur); parkovné (cca 10,-Eur).

Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura a nejedná se o zájezd. Jak je uvedeno, cena workshopu obsahuje jen vedení při fotografování během celého workshopu. Veškeré ostatní služby a náklady (zejména dopravu, ubytování, stravu,…), si každý účastník zajišťuje a hradí individuálně (v případě zájmu může úhradu ubytování v navrhovaném objektu uskutečnit společně s námi).

 

PŘIHLÁŠENÍ:

V případě zájmu nás kontaktujte pomocí objednávkového formuláře, nebo pomocí objednávkového formuláře na stránkách www.phototours.cz, nebo na e-mailové adrese phototours@seznam.cz. Pokud zvolíte "e-mailovou" variantu, tak do předmětu zprávy prosím uveďte “PODZIMNÍ ČESKO-SASKÉ ŠVÝCARSKO 20.10.2017 - 22.10.2017”.

Do cca 3 dnů obdržíte veškeré podrobnosti včetně objednávky (přihlášky). Přihláška se stává závaznou až po přijetí stanovené zálohy. Těšíme se na shledání s Vámi.

Proč právě náš kurz

Individuální přístup ke každému z Vás, což je zajištěno malým počtem účastníků - max. 10 osob.
Fotografování atraktivního Česko-saského Švýcarska.
Termín je nastaven na období, kdy bývají podzimní tóny v plném proudu.
Přátelská atmosféra a chuť poskytnout každému účastníkovi workshopu maximum fotografických informací pro Vaší dokonalou fotografii.

Zkušenost s fotografickými akcemi v Česko-saském Švýcarsku již od roku 2010.

Termíny a cena

Cena kurzu: 2 890 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Daniel Řeřicha, 725279947, phototours@seznam.cz

Tomáš Morkes, 608308005, phototours@seznam.cz

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Daniel Řeřicha

phototours@seznam.cz

Pochází z Krupky u Teplic, rád navštěvuje zajímavá místa, která se pak snaží zachytit na svých fotografiích. Zabývá se drobnou publikační činností, jeho fotografie můžete nalézt v kalendářích nebo časopisech a od roku 2010 pořádá krajinářské fotografické workshopy společně skolegou Tomášem Morkesem.

Tomáš Morkes

phototours@seznam.cz